Jump to content


Nista bez mokrih carapa!


Dražo

Recommended Posts

1 hour ago, Toza said:

Slažem se i ja. Svi smo za to da me treba kazniti, moderacijo izvolte!

Ali da se izvinim, neću i ne mogu.

Godinama se provlači ista priča i na shvatam da mi dođe isto da o tome polimešem sa bilo kojim majstorom. Da li je to stolar, keramičar, vinkler, električar ili elektroničar, isto mu dođe.

Majstor je majstorski zadrt. Da nije, ne bi bio majstor.

Ako neće moderacija, samobanovaću se.

Pozdrav!!!

:cheers

Ti nisi na neposredan nacin vredjao @Solderer-a tako da se moj post ne odnosi na tebe primarno. Ti znas sta mislis o nekom clanu i to nije verbalna ili pisana transgresija. A izvinjenje niko nije trazio.

Nemam nista protiv vredjanja pa cak i protiv psovanja. Jednostavno nisam i matrici - okreni i drugi obraz a posle i treci... ALI samo i samo u slucaju da je druga strana vise puta direktno provosirala ili to isto uradila.

So se tice majstora i zanatlija. Niko ti ne brani da uradis kako ti mislis - bolje? Majstore i zanatlije angazujes ti - ne oni tebe. Ako ti ne odgovaraju nemoj ih angazovati. Jednostavna stvar. Znam neke koji su sami sebi vadili zub motocanglama - pa nista, preziveli su. Neki su se sami branili pred sudom - bez majstora advokata. Opet nista i to je OKi oni su preziveli...

 

Link to comment
Share on other sites

Na zalost, forumi/soc mreže, su postali mesto za razračunavanje i delenje lekcija.

I to uglavnom starijih - iskusnijih članova.

Ovde bi trebalo da vlada opuštena atmosfera i komunikacija, osim u slučaju postojanja materijalnog interesa, tu dolazi obavezno do varničenja - prva varijanta.

Druga varijanta-kad je ugrožen lični integritet  tj stvaralaštvo i istraživanje, iskustvo kad se dovodi u pitanje.

Meni lično, ovo je hobi i ne shvatam ga nikako drugačije. Uz dobru dozu humora i opuštene konverzacije ovaj forum može biti stvarno divno mesto za druženje i razmenu iskustava. ja lično, ne znam puno, priznajem, i u stanju sam da ponudim izvinjenje  kao juče u jednoj temi, pa da idemo dalje.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Majda said:

Ti nisi na neposredan nacin vredjao @Solderer-a tako da se moj post ne odnosi na tebe primarno. Ti znas sta mislis o nekom clanu i to nije verbalna ili pisana transgresija. A izvinjenje niko nije trazio.

Nemam nista protiv vredjanja pa cak i protiv psovanja. Jednostavno nisam i matrici - okreni i drugi obraz a posle i treci... ALI samo i samo u slucaju da je druga strana vise puta direktno provosirala ili to isto uradila.

So se tice majstora i zanatlija. Niko ti ne brani da uradis kako ti mislis - bolje? Majstore i zanatlije angazujes ti - ne oni tebe. Ako ti ne odgovaraju nemoj ih angazovati. Jednostavna stvar. Znam neke koji su sami sebi vadili zub motocanglama - pa nista, preziveli su. Neki su se sami branili pred sudom - bez majstora advokata. Opet nista i to je OKi oni su preziveli...

 

Iznova i iznova vam promiče jedna iskonska, jednostavna i elementarna stvar:

Audio signal je jedan najobičniji talas koji ni po čemu nije specijalan u odnosu na ostale talase širom univerzuma.

Rešavate problematiku na posredan način.

Utičete na signal posredno preko elektromagnetnog polja, a ne direktno.

Uloga kabla je da prenese signal od tačke A do tačke B najbrže moguće i što efikasnije.

Efikasnost = sa što manje gubitaka

Gubici = zakoni o održanju energije i termodinamički zakoni

Konstrukcijom ispravnog kabla pomogneš signalu, a ne otežavaš mu.

Majstorski odradiš posao u kutiji tj elektroničarski. 

Kabl pustiš da odradi svoj dio posla. 

Da se ne bi zevzečili sa ludilima, to se ostavi gornjim širmovima, a mi sjednemo na signal i spičimo od tačke A do tačke B brzinom munje.

 

Link to comment
Share on other sites

I sad mi električno razglabamo o vremenskim prilikama i pravimo razne brodove koji mogu da izdrže ne znam kakve talase i mogu da prenesu ne znam ni ja koliko kontejnera, bavimo se vezanjem tereta da ne bi koji pao u more, salinitetom, kumulonimbusima i ostalim oblacima nad lamanšom....

 

Link to comment
Share on other sites

Imate li neko strucno objasnjenje. Kod drugara sam slusao sistem cija je veza izvor - preamp ostvarena optickim kabelom, malo smo testirali i uporedno spojili i sa IC kabelom, pa prebacivali u trenutku reprodukcije muzickog sadrzaja, mi nismo primetili nikakvu razliku. IC kabel je bio onaj zuti Van Den hull, starija verzija sa orig cincevima, mslm da je kupljen kod ovlastenog distributera pre x,y godina.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, zeljko1974 said:

Imate li neko strucno objasnjenje. Kod drugara sam slusao sistem cija je veza izvor - preamp ostvarena optickim kabelom, malo smo testirali i uporedno spojili i sa IC kabelom, pa prebacivali u trenutku reprodukcije muzickog sadrzaja, mi nismo primetili nikakvu razliku. IC kabel je bio onaj zuti Van Den hull, starija verzija sa orig cincevima, mslm da je kupljen kod ovlastenog distributera pre x,y godina.

zexx je zauzet pa cu ja :D

 

vezali ste izvor i preamp optikom-------znaci preamp ima dac 

vezali ste i uporedo izvori pre IC-om------znaci i izvor ima dac

 

znaci da ste slusali dva razlicita dac-a vezana razlicitom vezom pa samim tim i razlicitim kablovima i sve je zvucalo isto.

 

zakljucak:

ili je to stvarno isto radilo ili je sistem "visoke" klase!

il ti krava pusi ili ti stala gori.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, zek said:

Šta je bio izvor i koji preamp sa dacom u sebi, ako je ovako kako si napisao?

ne znam zasto si mene citirao a naveo teks koji je Zeljko napisao.

 

on je nesto "objasnio" ali jasnije nije.....verovatno je bilo poredjenje opticke i spdif rca veze izmedju transporta i dac-a....samo on to zove IC (interconect).....a i ja ocu da ispravim Drinu :screwy

 

odoh na nis pumpu na zivu svirku, pocelo u 21h.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, patason said:

ne znam zasto si mene citirao a naveo teks koji je Zeljko napisao.

 

on je nesto "objasnio" ali jasnije nije.....verovatno je bilo poredjenje opticke i spdif rca veze izmedju transporta i dac-a....samo on to zove IC (interconect).....a i ja ocu da ispravim Drinu :screwy

 

odoh na nis pumpu na zivu svirku, pocelo u 21h.

Jeste,  u pravu ste, to je bila to, spdif i opticka veza (kuckao sam na mob phonu , u zurbi i skroz pogresno napisao) .

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Toza said:

Da li je prošle godine u ovo doba sijalo sunce nad burgundijom?

To je od vitalne važnosti da se prođe kroz tunel ispod lamanša do normandije.

Normandija i birgundija braća rođena, kako nema veze...

Zasto objasnjavati na trivijalan nacin kablove pomocu ovozemaljske geografije i banalnog suncevog sistema?

Moze da se napravi analogija sa worm holes. ili sa black holes.

Link to comment
Share on other sites

Ajd još malo da trivijalne analogije...

Ako zamislimo da ke signal putnik, a medijum kroz koji se prenosi prevozno sredstvo možda će biti lakše za shvatiti...

Putnika/signal pošaljemo kroz žicu i ne možemo više da sa njim direktno manipulišemo dok ne dođe na drugi kraj žice. Možemo da manipulišemo prije žice i posle, dok je u žici, samo posredno, ne direktno.

E sad, putnik putuje kroz elektromagnetno polje, ne kroz žicu, a kroz žicu ide struja koja stvara elektromagnetno polje.

Imamo putnika/ signal, koji putuje recimo vozom/ prugom (struja).

Možemo da promijenimo prevozno sredstvo i onda voz/struja nastavi dalje bez signala/putnika, a putnika/signal pošaljemo dalje drugim prevoznim sredstvom.

Voljka nam kroz vazduh ili kroz optičko vlakno....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...