Jump to content


Nista bez mokrih carapa!


Dražo

Recommended Posts

Izvinjavam Vam se sto ste morali replicirati, i ponavljati ono sto ste vec jasno rekli. Sve sam razumeo bas tako kako ste rekli, ali sam se nesretno (pogresno) izrazio u odnosu na kontekst Vasih predloga. Stoji i dalje da prednost dajem zvuku, u odnosu na estetiku, ali to ovde uopste nije bila tema, vec funkcionalnost i prakticnost. Izvinjenje jos jednom.

Sto se tice obelezavanja polariteta, jeste mi cudno, ali sam odmah u startu sebi rekao da je crna - crna, a bela onda moze biti samo crvena. :) Svakako bi bilo lakse da je i crvena - crvena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nista vredno pomena, verujte mi. :)

Salim se, nije hifi tvik, vec obicna led lampa koja pravi pozadinsko osvetljenje sistema, s tim da postoji mogucnost izbora 13 razlicitih boja koje se menjaju preko daljinca. Boja zavisi od raspolozenja slusaoca. ;)

Siemens proizvodjac, nasao u Uradi sam, 4 takve lampe za 1500 din. Simpaticno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lepo Drazo, mucho mi se svidja kvalitet obrade, a o mono nema mnogo diskusije ^^ Ne tamni kao standardni bakar jer nema sta da se zavlaci u mikropore koje ima standardan "celijski", a i ofc nije skroz ofc :) ), imam parce monoa stoji vec 5 meseci na vazduhu/stolu, ispoliran skoro kao da ga nije dotaklo vreme :) 
Obavezno probaj POM matice i distancere sto ti je preporucio inSides, ako ne mozes naci doticni materijal, PC iliti polikarbonat radi isto odlican posao. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, brijac said:

Vrlo lepo Drazo, mucho mi se svidja kvalitet obrade, a o mono nema mnogo diskusije ^^ Ne tamni kao standardni bakar jer nema sta da se zavlaci u mikropore koje ima standardan "celijski", a i ofc nije skroz ofc :) ), imam parce monoa stoji vec 5 meseci na vazduhu/stolu, ispoliran skoro kao da ga nije dotaklo vreme :) 
Obavezno probaj POM matice i distancere sto ti je preporucio inSides, ako ne mozes naci doticni materijal, PC iliti polikarbonat radi isto odlican posao. 

https://www.resinex.rs/polimerni-tipovi/pom.html

Link to comment
Share on other sites

@brijac, zahvaljujem se u ime proizvodjaca, iste utiske imam o kvalitetu obrade. Otkrice mono-a u ove namene je za mene sada vec pravo otkrovenje, menja mi lagano kompletan dosadasnji pristup hifi. Za moj ukus, poseduje fenomenalne zvucne karakteristike. O tome zasto ne tamni, priblizno isto objasnjenje je dao i proizvodjac, uz napomenu (njegovu) da i nije sve bas tako jednostavno, ali u sustini to je to. Evo, zahvaljujuci @zflazar, nadam se ubrzo apgrejdujem moje primerke konektora.

 

Link to comment
Share on other sites

IMG_20200523_163431-2.jpgPozdrav svima,

Želim da se zahvalim  na korisnim sugestijama vezano za izradu terminala, uzeću ih u obzir. Da napomenem samo da smo radili sa materijalima koji su bili trenutno dostupni, svakako ćemo u budućnosti obratiti pažnju na detalje. Evo jos jednog našeg novog proizvoda , ukoliko imate bilo kavkih dodatnih pitanja, na raspolaganju sam.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Andrej Sokic said:

Evo jos jednog našeg novog proizvoda , ukoliko imate bilo kavkih dodatnih pitanja, na raspolaganju sam.

Честитке и добродошао.

Још само једно питање, зато што не би да превише трупам страви на Дражовој теми - је ли се мислило на израду USB конектора?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Честитке и добродошао.

Још само једно питање, зато што не би да превише трупам страви на Дражовој теми - је ли се мислило на израду USB конектора?

Hvala,

To sa USB konektorima nije loša ideja, razmisliću o tome kako bi moglo. 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Andrej Sokic said:

To sa USB konektorima nije loša ideja, razmisliću o tome kako bi moglo. 

Супер, то бих веома хтео да видим. У прилогу део USB спецификације са критичним димензијама конектора и методологије тестирања:

https://www.usb.org/sites/default/files/CabConn20.pdf

@Dražo опрости на поново мешање у теми, ако сматраш да није примерено, можемо замолити модераторе да помере поруке у другој теми.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Лепо, ко је диго руке од кеца? Помињан је овде на форуму по неким бенигним фалинкама типа лемови. Али звук је ту битан.

Јави утиске.

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je Raskov primerak. Citao sam to oko falinki, i imao bih jos bezroj zamerki, u odnosu na DAC-ove sa kojima je poredjen, ali zvuk je pobedio. 

Mogu slobodno reci da je zvucno za celu klasu iznad konkurencije koja je bila (u toj cenovnoj klasi, necu navoditi koji su konkretno). Fenomenalna separacija, dubina scene, jasne pozicije instrumenata u prostoru. Visoki prirodni i meki, a ipak dovoljno odsecni. U srednjem opsegu dominira ubedljivo, puni i otvoreni tonovi, i pre svega veoooma prirodni. Donji opseg slabiji, uz izrazenu sredinu, ali tako je samo dok se ne zagreje (cca pola sata mu treba), kada bas dobija volumen i definiciju, te sve ide u saveseni balans. Bukvalno se moze slusati satima. Par noci zaredom nisam mogao da prestanem da slusam, madjija ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...