Jump to content


Da li je duže i bolje?


jaksa

Recommended Posts

Imam Dr.Dac Nano koji je sa PC povezan usb-usb mini kablom dužine 1m a sa risiverom 3,5mm RCA kablom dužine 5m.

Šta mi je bolje - da uzmem kvalitetan i kratak 3,5mm RCA kabl a duži usb kabl ili obrnuto? Ovaj postojeći RCA je neki basic, nisam baš zadovoljan. Da li njegova zamena  utiče na kvalitet zvuka?

Gde uopšte ima dugačkih (5-7m) USB kablova?

Link to comment
Share on other sites

Loše je i jedno i drugo, ali je manje zlo imati USB kabal 5m i RCA kabal 1m. USB kablova ima do 5m dužine, pretpostavljam da je mini ili mikro USB? Može se desiti da ne radi dobro sa 5m USB kabla, da secka i prekida. Moraš probati.

Link to comment
Share on other sites

Traži po internetu, ja nađoh samo ovaj. Mnogo više ima mikro USB i USB A/B nego ovih mini. Mnoge firme i ne rade, moraš prvo zvati telefonom da proveriš situaciju. Gadno vreme došlo.

http://dodatnaoprema.com/kabl-usb-a-mini-5-5m/mrezni-kablovi-elektronika-cene/10348

Možda može i neka varijanta tipa USB A/B od 5m + adapter na mini USB, mada je bolje izbegavati te adaptere.

Link to comment
Share on other sites

Ја користим Apple Airport, а то ми је препоручио @siroma и хвала му за то. Ствар ради прилично једноставно. На рачунару мораш да имаш инсталиран неки Виндовс оперативни систем или ако користић Apple рачунаре, па онда инсталираш плејер ITunes (једино тако ради), дакле на рачунару репродукујеш, сигнал иде преко Wi-Fi везе до Airporta а њега оптичким каблом вежеш на дак који ти стоји близу појачала и то је то. Погледај ову тему и мислим да ће ти бити све јасно, прилично је једноставно а ради.

 

Link to comment
Share on other sites

Odličan USB je daleko skuplji od odličnog Y kabla (3.5mm na RCA).

Najduži Y interkonekt sam pravio od 15m i nije imao ni trunku šuma ili primetnih artefakta, niti bilo kakvih problema.

Pitate se sa kojim kablom, pogađate sa ozloglašenim Paklenim.

5m nije ništa kada se u lonac ubace pravi sastojci.

DSC00472.jpg.d72e1462010070d99582f267093363a8.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Father said:

Odličan USB je daleko skuplji od odličnog Y kabla (3.5mm na RCA).

Najduži Y interkonekt sam pravio od 15m i nije imao ni trunku šuma ili primetnih artefakta, niti bilo kakvih problema.

Pitate se sa kojim kablom, pogađate sa ozloglašenim Paklenim.

5m nije ništa kada se u lonac ubace pravi sastojci.

DSC00472.jpg.d72e1462010070d99582f267093363a8.jpg

koji su konektori stavljeni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...