Jump to content


Denon AH-D2000


Филип

Recommended Posts

Ove sluške imam već oko 8 godina i mogu samo da kažem da sam prezadovoljan zvukom koji pružaju.
Doneo mi ih je davno drugar iz Njujorka gde su plaćene oko 250 eur, inače je maloprodajna cena u Evropi tada bila oko 400 eur.

U pitanju su Fostex drajveri sa sjajnim basom i otvorenim gornjim spektrom, dakle prilicno otvorenog zvuka za closed-back sluske.

Jedine mane su blaga povucenost u srednjem opsegu, i zavisno od produkcije ponekad blago ostre u visokim.
Ovo poslednje verujem da je moguce izbeci uparivanjem sa nekim "meksim" headmpom/Dac-om.
Cini mi se Chord Mojo nije idealan spoj, mozda i gresim jer nisam imao prilike da probam nesto drugo.

Sto se tice zahtevnosti, rekao bih da dobro reaguju na snaznije headampove. 
Direktno povezane na laptop ili mobilni, zvuce sasvim OK za lezerno uzivanje, ali prave mogucnosti tek pokazuju sa necim kao sto je Chord Mojo ili necim jos boljim/snaznijim.

Verujem da bi sa posebnim headampom kao npr. Lehmann Black Cube Linear  jos bolje svirale (ovim ampom je svojevremeno Sehnnheiser promovisao svoj top model HD800), ali sam isti odavno prodao pa se vise i ne secam zvuka.

Cini da je ova cenovna klasa slusalica neka "zlatna sredina" i da pruza najvise za taj novac.

IMG_2923.jpg.b9c8c2b5150d4c9e269c00d0fdeb850b.thumb.jpg.704d15fbe156e7bd5581a1cc4773b81c.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Филип said:

Jako su udobne, u pitanju je vestacka koza koja je posle mnogo godina pocela da se raspada, tako da cu da ih u nekom momentu da ih dam na presvlacanje u pravu kozu (sa tankim sundjerom ispod).

ja sam na svojima vec zamenio sundjere/kozu, takodje i headband jer je pocelo da se raspada na dodir

Link to comment
Share on other sites

Златна Денонова средина. :)

EDIT: Хвала на информацији за Fostex драјвере, нисам то знао!

Када се глобална ситуација среди, можда се почастим D7200 моделом (D5000 је стара жеља). Свакако, глобалну ситуацију користим као изговор.

3 sati ranije, Филип said:

Jako su udobne, u pitanju je vestacka koza koja je posle mnogo godina pocela da se raspada, tako da cu da ih u nekom momentu da ih dam na presvlacanje u pravu kozu (sa tankim sundjerom ispod).

Пажња, права кожа можда није употребљива за ову намену. Теже се одржава форма јастучича, а и теже се обликује. (*)

(*) То су речи свих мајстора које сам гонио да ураде заменске јастучиче за AKG K-1000 - укључујући и оног који их је коначно израдио.

По резултату, делује да зна шта прича:

eUS1NXE.jpg

3lqYYPm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...