Jump to content


Tražim stereo risiver


MarkoR

Recommended Posts

Hvala ti druze. Zvucno je zaista izuzetan, jutros zakasnih na posao, nisam mogao da se odvojim od zvuka Radio Bg 2, mozda do sada i najbolji tjuner generalno koji sam cuo. A recap ce biti uradjen najbolji moguci, na manje od toga ne pristajem. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dadoo said:

 

Imao bih pitanje kolega. Da li su ove cigle spojene/pricvrscene jedna za drugu i na koji nacin je to reseno?

Vec negde pisah o toj "cigla" polici. Sustina je da to budu savrseno ravne cigle, koje se jednostavno slazu jedna na drugu, i daju stabilnost samom svojom tezinom, ali i uredjajima. Pored stabilnosti i estetike, prednost je i u modularnosti, posto cigle nicim nisu vezane, pa se za tren preslazu prema zelji i potrebama.

To naravno nisu klasicne gradjevinske cigle, vec za poplocavanje i sl. Ja sam moje kupio u Drina-Coop u Novom Sadu (http://www.drinacoop.rs/behaton-ploce-i-plocnici/). Ako se ne varam, 44 komada sam platio oko 2000 din.

Takodje sam radi eto nekog dampinga, izmedju svake cigle stavljao sloj plute od 2mm (rolna od 10m u Bricolage-e je kostala 5-6 hiljada dinara, pre par godina kupih, ne znam da li sam do sada potrosio i 2-3m). 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Dražo said:

Vec negde pisah o toj "cigla" polici. Sustina je da to budu savrseno ravne cigle, koje se jednostavno slazu jedna na drugu, i daju stabilnost samom svojom tezinom, ali i uredjajima. Pored stabilnosti i estetike, prednost je i u modularnosti, posto cigle nicim nisu vezane, pa se za tren preslazu prema zelji i potrebama.

To naravno nisu klasicne gradjevinske cigle, vec za poplocavanje i sl. Ja sam moje kupio u Drina-Coop u Novom Sadu (http://www.drinacoop.rs/behaton-ploce-i-plocnici/). Ako se ne varam, 44 komada sam platio oko 2000 din.

Takodje sam radi eto nekog dampinga, izmedju svake cigle stavljao sloj plute od 2mm (rolna od 10m u Bricolage-e je kostala 5-6 hiljada dinara, pre par godina kupih, ne znam da li sam do sada potrosio i 2-3m). 

Hvala na informacijama!
Ovo mi je dalo neku ideju, ali me brinula stabilnost..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/11/2020 at 9:33 PM, Dražo said:

Emotivno sam vezan za Svarcvaldske krajeve, pa stoga i sa manufakturama iz tih krajeva. Zbog toga sam morao da probam ovog mog vrsnjaka. Stigao je ispravan, u solidnom estetskom stanju, potpuno funkcionalan. Ono sto sam na prvu loptu cuo na Spendorima SA1 (cist, bogat i prirodan zvuk), bilo je dovoljno za odluku da ga "teram na kanal" kod majstora Cede. Po njegovim recima, nikada valjda nije ni otvoren, a svakako nista nije dirano. Detaljno je pregledan, ociscen, premeren, osvezen i podesen. Bilo je dosta posla, ali evo docekah zavrsetak. Veceras sam ga prikljucio, brzinski istestirao izvore (dek i komp) odnosno tjuner, prvi utisci skroz pozitivni. No, pusticu da se usvirava resiver nekoliko dana, odnosno diy "tacka-crta" i din5 konektori (kao i kablovi), pa taman za vikend ide slusna seansa. Nekako mi se cini da cemo jos dugo da se druzimo Saba i ja ;)

IMAG3935.jpg

 

 

Juce u razgovoru sa jednim kolegom sa foruma, saznah da vlada misljenje da sam u nekom dilu sa odredjenim prodavcima sa KP, sto naravno nije tacno, sem sto sam u dilu gde ja dajem moje novce, a oni ih dobijaju.

Konkretno, sada na KP postoji oglas za resiver Saba 9240s (prodavac iz Sabca), i prateca fotografija koja ilustruje taj oglas, a koja je ni manje ni vise nego ova fotografija iznad, sto je fotografija iz moje letnjo/zimske kuhinje, mog Saba resivera (sa sve mojim Nakamichi dekom). Dakle, prodavac je "pozajmio" sliku sa ovog foruma, a nije stavio fotografiju uredjaja koji prodaje. Naravno, pisao sam mu da to promeni, zvao, no cini mi se da me uopste i nije razumeo da je u oglas stavio fotografiju mojih uredjaja.

E sad, tu se dalje desava jos veci apsurd. No pre svega evo malog uvoda.

U aprilu ove godine sam imao integralac Hitachi 6800 i tjuner Dual 1240. Doticni gore pomenuti prodavac je imao resiver Saba 9240s. Posto sam zeleo taj resiver, ponudio sam moja dva uredjaja za taj jedan, na sta je prodavac pristao, te smo izvrsili trampu. Tako sam ja dosao u posed resivera sa fotke, a prodavac u posed integralca i tjunera. On sada integralac i tjuner prodaje, stoje u njegovim oglasima, i iskljucivi razlog sto ih ovde s vremena na vreme preporucujem, jeste sto su do aprila bili moji, i sto znam da su u odlicnom stanju (barem su u tom stanju otisli od mene). No, sada to nije ni bitno, vratimo se na apsurd.

Dakle, posto sam zvao prodavca, i rekao da sa oglasa za Sabu ukloni fotografiju mojih uredjaja (ovu iznad), kao sto rekoh, on cinimise nije ni skontao ko ga zove, sta trazim, itd., vec ni pet ni sest, krenuo da mi hvali Sabu sa fotografije, i da mi je prodaje! Dakle, on meni sada prodaje moju Sabu koju sam sam vec kupio od njega!

Ovaj post je verovatno trebao da se nadje u temi "Kakav oglas", no ovako mi je lakse bilo da objasnim (vezivajuci se za fotografiju koju sam postovao) kakav se marifetluk izrodio... 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ih jos uvek direktno poredio. U drugim su prostorijama, drugacije zvucnike pogone, Saba je dobila refresh, dok ce Tandberg tek dobiti... Mogu samo reci da su oba resivera odlicnog zvuka. Ako iz te postojece perspektive ipak treba jednom da dam glas, onda bi to bila Saba, s obzirom na znatno nizu nabavnu cenu. Nema greske sa njom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...