Jump to content


Preslušavanje sistema preko Youtuba


Dacho

Recommended Posts

Pozdrav.

U zadnjih par mjeseci primjecujem sve veci trend ocjenjivanjem nekog sistema na osnovu youtube snimaka. Čak sam i osobno imao upite zadnjih par tjedana da li postoje negdje snimci da se poslušaju moji zvučnici. Osobno mi je to poprilično apsurdno jer su snimci uglavnom napravljeni mobitelom, i slusaju se preko mobitela. Negdje sam prije imao podatak koliki freq opseg ima mikrofon na mobitelu.

Ono sto se moze cuti na takav nacin je mozda zivost srednjeg spektra pa se na osnovu toga nekome svidi system, zvučnici ili ne...!

Sta mislite o tome?

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zexx said:

@Dacho Ja ne bih imao problem da sam na tvom mestu, ako je neko spreman da pljune ozbiljne pare za nešto samo na osnovu Youtube snimka, ko smo mi da ga od toga odgovaramo...:rolleyes:

To si upravu, ali ne treba ljude dovoditi u zabludu sa takvim dobrim snimkama..:D;)

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Zexx said:

@Dacho Ja ne bih imao problem da sam na tvom mestu, ako je neko spreman da pljune ozbiljne pare za nešto samo na osnovu Youtube snimka, ko smo mi da ga od toga odgovaramo...:rolleyes:

Realna prica :) 

Uvek si tu glas razuma koji kaze dodji poslusaj, ako nece, briga te, tvoje si obavio :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ali, pored tih krš youtube snimaka sa mobilnim koje svako rado pljuje, postoje i oni snimani studijskim mikrofonima, pa ako se poslušaju preko iole solidnijih slušalica može ponešto i da se zaključi. Da se ogradim, moja iskustva su iz te vrste "testiranja" su bila vezana za prenosne zvučnike tipa JBL Charge, gde se ne traže hi-end nijanse. To što sam čuo u tako opisanim dobro snimljenim testovima se potvrdilo i kasnije u prodavnici. Mada su to razlike na nivou koji zvučnik je više ili manje bassy ili oštar, ali eto, to kako sam čuo na youtube se potvrdilo i u praksi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dacho said:

Ok, maknimo malo u stranu moj slucaj...

Po vasem misljenju sta se iz takvih snimaka zaista moze zakljuciti, neki glazbeni materijali i snimci zaista zvuce atraktivno, a neki totalno bezveze..

Sta znam, generalno ako je dobar mikrofon, ili jos bolje binauralni, zvuci skroz ok, ali opet ne moze se pazariti sistem na osnovu toga. Moze da da osnovu da se ode i poslusa taj sistem, ali samo na konto toga ne :) 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dacho said:

Ok, maknimo malo u stranu moj slucaj...

Po vasem misljenju sta se iz takvih snimaka zaista moze zakljuciti, neki glazbeni materijali i snimci zaista zvuce atraktivno, a neki totalno bezveze..

može se zaključiti ko koliko umešno snima glazbeni materijal doma :x

Link to comment
Share on other sites

Šta ja znam, to preslušavanje tuđeg HiFi sistema preko YT...

...otkud ja znam kakav je kabel tamo između storage-a i rutera na YT serveru?!? Ili koja je čistoća bakra na štampanoj ploči između mikrofona i AD konvertora u telefonu kojim je snimano.

Puno je tu nepoznanica.

:D:P

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, NShappy said:

Šta ja znam, to preslušavanje tuđeg HiFi sistema preko YT...

...otkud ja znam kakav je kabel tamo između storage-a i rutera na YT serveru?!? Ili koja je čistoća bakra na štampanoj ploči između mikrofona i AD konvertora u telefonu kojim je snimano.

Puno je tu nepoznanica.

:D:P

O da.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slušanje sigurno ne, ali može puno da se nauči i svakako neki zaključci mogu da se donesu. Naravno, ne treba kupovati na osnovu YT snimka, ali ima korisnih stvari. Evo analize mojih zvučnika, pa sad recite da je neki bzvz review:

 

 

Brat Ruja ga izuo za sve pare. :D

Link to comment
Share on other sites

Pa ok, YT testovi razne tehnike su veoma zanimljivi, ako se autor razume u tematiku.

Ali slušati zvuk nekog HiFi-ja, preko naših zvučnika sa YT, to k'o da ocenjuješ pivo gledajući drugog kako ga pije i slušajući njegovo mmMmmMmm...

Mislim, ovde u temi se sprdamo sa takvim ocenjivačima, jel?

:P

Link to comment
Share on other sites

Na telefonskim mikrofonima je opseg ograničen, naročito sa donje strane. Možda bi snimci bili bolji da je bolji mikrofon na telefonu?  

Planiram odavno da napravim jedan sa Pansonic WM61A electret mic kapsulom (16Hz do 20kHz prilično ravan opseg, koristim ga za merenja). Biće mono za telefon doduše ali mislim da će kvalitet snimka da odskoči u odnosu na stock mikrofon. Za neku kameru moguće je napraviti i stereo mikrofon.

Ono što trenutno nemam, a nema u dogledno vreme  izgleda ni mogućnosti za nabavku je konektor sa 4 prstena (TRRS),  imam samo ove sa tri (TRS). Isti je taj konektor u  igri za mono mic. i Android telefon, kao i stereo mic. za kameru, samo je vezivanje drugačije. Ako neko zna gde može da se nabavi, bio bih zahvalan. Ne mora pozlaćeni, može i niklovani, i onako je nikl ispod zlata svakako. :D

http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=trrs&pid=12208035

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, nkrgovic said:

 A Youtube je poznat po lossless zvuku, pa ce to da nesto promeni? :) I na sve to ces slusati na.... totalno neobojenom referentnom sistemu? :)

Ma ne samo to. Već sam spominjao da YT uopšte ne obraća pažnju na zvučni karakter kablova između svojih servera.

:P:D

Link to comment
Share on other sites

 Da, da.... treba da taj google pocne vec jednom da koristi neke audiofilske kablove. :)

 Mislim da bi bankrotirali kad bi probali sve mrezne kablove da zamene nekim "audiofilskim", I kid you not. Voleo bi da mi neko pokaze razliku izmedju audiofilskog i nekog normalnog mreznog kabla, moze izmedju rutera i switcha, switcha i wireless-a, servera, gde god.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...