Jump to content


Preporuka za VCR


Zamj

Recommended Posts

Planiram da kupim neki polovan video rekorder pa mi je stoga potreba pomoc oko izbora istog.

Naime, cene novih video rekordera su smesne i mozda ce neko reci da je to prevazidjena tehnologija ali dok znacajnije ne padnu cene dvd rekordera i bude bolja ponuda istih,hteo bih da pazarim neki VCR za povremeno snimanje utakmica i filmova dok nisam kod kuce.

Ali s druge strane poucen losim iskustvom sa prethodnim video rekorderima, koji su inace kupljeni novi,konkretno Sharp (i to kupljen u Svajcarskoj) pokvario se posle nepune dve godine rada-popravka nemoguca,zatim pre toga Philips iz '98 godine isto kupljen nov ovde,popravljen jednom, zatim pokvario se opet-popravka skuplja od novog VCR-a.Pa se stoga ne usudjujem da vise kupim neki nov VCR iako je nov malo skuplji od polovnih po oglasima.Cuo sam da su modeli od pre desetak godina mnogo kvalitetnije izrade i izdrzljiviji nego ovi novi plastikanci,a sad koliko je to istina nemam pojma.

Video sam da se po oglasima prodaju neki stariji modeli JVC,Panasonic,Toshiba cene oko 50-ak eura.

Koji od ovih video rekordera ili neki drugi(moze i konkretan model) je u globalu najbolji, odnosno ne bi trebalo da se kvari i da li vrede tih 50-ak eura?

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporuci,samo na koje modele mislis ove nove posle 2000 ili na one stare preko 10-ak godina?

Tako otprilike i ja mislim samo mi nekako ovi novi modeli, ne samo Panasonic-a,vec svi u globalu, izgledaju kvarljivi.

Da, Panasonic National, cini mi se NV** serija(modeli stari desetak godina), svi zivi hvale,samo je problem sto ju je veoma tesko naci i ako se nadje tako korisceni kostaju vise ili isto nego novi u prodavnici.

Video sam po oglasima neke polovne JVC video rekordere,ne znam koji su modeli u pitanju,cene oko 40-ak eura.Pa me zanima kakvog su kvaliteta JVC video rekorderi,odnosno koliko su kvarljivi i da li ima neka serija koja je boljeg kvaliteta i nju treba traziti u odnosu na druge?

Link to comment
Share on other sites

Mogu modeli i od pre desetak godina ako im nije izvadjena dusa. Ja sam pre nekih pet godina kupio nov SVHS Panasonic NV-HS 860 izuo sam se dobro ali zato slika i ton ruse. Pregledao sam i snimio zillion kaseta, doduse samo privatno, ne iz klubova, a deca su se nagledala crtaca takodje u solidnim kolicinama i jos uvek radi besprekorno. Za ostale firme nisam siguran nemam iskustva ali znam da ko god poseduje Panasonic novije proizvodnje nije se nikad pozalio.

Pozdrav

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Da li mi neko moze nesto reci o Toshiba video rekorderima,konkretno model V-703G(model iz '95-'96),kakvog su kvaliteta i da li su kvarljivi i koliko su skupi za popravku posto znam da su delovi za (recimo Philips i Sharp) plastikance iz '98 pa na gore papreni?

Link to comment
Share on other sites

PANASONIC i sve napred recemo onjemu stoji ali samo ako nema G-2 mehanizam!Ja sam nekad radio u jednom velikom servisnom centru i taj mehanizam naprimer je znao da prepakuje i podesi tajming samo jedan covek od tridesetak tehnicara!Inace broj glava je nebitan osim ako nemas potrebe za stop snimkom,jer je tada u prednosti VCR sa vise glava i tu je pravilo sto ih je vise to je bolja slika-mada se tada glava strasno mnogo greje i prlja itd!Kod normalne reprodukcije rade samo dve glave uvek!Sto se popravki tice tu je nazalost slika mutna jer nemamo nacina da nase majstore edukujemo pa zato imamo dosta nepopravljivih slucajeva!

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja ti preporuÄujem Panasnic. Imam kuÄi dva jedan oko 8-7 godina stari model NV-SD44, puno radi i joÅ¡ uvjek je ko nov-tihi mehanizam i odliÄna slika, sad ga koristi sin. A drugi je nekih 4-5 godina stari NV-HS850-SuperVideo i stero zvuk, ovaj radi malo manje u zadnje vreme, kad viÅ¡e gledamo DVD-ove.

Sa nijednim nije bilo nikakvih problema, tako da je moja preporuka Panasonic.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav Ljudi !

Evo tek sada videh ovaj hvalospev o Panasonicu ! :-?

Da se prikljucim i ja Slazem se sa svima !

Evo posedujem Panasonic NV-G10 model star

bogami jedno 14 godina kome sam samo cistio glavu par puta - slika i zvuk sasvim ok u cuvenom Panasonic-ovom maniru...

Ne znam kakav je model NVG33 ali bar po oznakama predpostavljam da

su modeli slicni...

Pozdrav ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Pa bas se javljas u pravo vreme!!!

Evo posle visenedeljnog trazenja nekog Panasonic video rikordera u oglasima,pre neki dan sam nasao model

NV-G10.

Pa posto kazes da imas pomenuti model,molio bih te da mi kazes sve sto znas o njemu,tipa:

Da li se kvario,kakav je kvalitet pri snimanju,da li ima skart izlaz,da li ima LP mod(6 sati snimanja na traci od 3 sata) snimanja,koliko mu treba otprilike da premota celu kasetu (recimo od 3 sata),kakav mu je daljinski,veliki ko spejs satl ili normalne velicine itd...

P.S. Samo te molim da mi sto pre odgovoris,posto bi danas trebalo da odem da ga pazarim!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...