Jump to content


Amp za Kef q900


chika_milan

Recommended Posts

Dragi prijatelji, nadam se da ste dobro i zdravo u ovo ludo korona vreme.

 

 Nabavio sam skoro kef q900. Trenutno ih slusam sa nad c338 i kroz chromecast koji je ugradjen u nad.

To je ok, ali je samo ok. Ovaj nad je jako dobar za manje zvucnike, ali se ne snalazi najbolje sa ovoliko velikim kutijama. U sustini sam i zadovoljan tim zuvkom, ali, posto je pojacalo slabo, trazi da se pojaca da bi se culo kako volim. a ne volim da slusam glasno muziku.

Tako da sam u potrezi za pojacalom za kef q900.

 

Sta zelim? Brzo, jako i precizno pojacalo, toplog zvuka. Voleo bih da bude i strimer, ali uvek postoji opcija da uzmem bluesound node 2i zasebno i pojacalo zasebno..

Dakle, za 1000-1500e zajedno (node 2i je oko 550).

Jedna od opcija je powernode

https://www.bluesound.com/products-archive/powernode-2i/

ali nisam siguran da li bi me zadovoljilo.

Na oglasima je i naim unitQute 2 

https://www.naimaudio.com/product/unitiqute-2

za njega se plasim da je slab, mada sam ga slusao, i znam da ima sjajan zvuk.

 

 

U obzir dolaze i polovni i novi uredjaji.

Sto se budzeta tice, voleo bih da se uklopim u 1000e. 

 

Hvala unapred na predlozima.

ps - bilo bi dobro da ima fono sekciju, ali nije obavezno, mogu kasnije odvojeno da uzmem.

Link to comment
Share on other sites

Glupo reci u sadasnjem momentu,ali jedini nacin da cujes kako ce da nesto zvuci je da od prodavca trazis da ti donese uredjaj na probu...U normalnim uslovina(Ne Sad!) bi to prodavac ako je u tvom mestu verovatno i uradio.Barem meni jesu izlazili u susret.Kolega Bimba sa foruma dva puta,jednom seo u auto i provozao se 2x120 :klanjanje drugi put sam ja potegao put 4x120km.Prosli put potpuno nepoznat čovek,koga sam nasao na nemackim oglasima,Audiomarkt-u poslao je drugara koji je strpljivo odsedeo 2-3sata. Obecao sam putne troskove,100evra ako ne kupim ...sacuvao sam 100evra.1990 sam slicno obecao coveku za naim amp koji je iz Sarajeva.Doneo mi njegov kolega koji je dolazio na sluzbeni put,i dobio sam amp na dva dana.

Dakle,sacekaj sa Nad-om kraj Korona vanrednog stanja pa oprobaj svoju moc ubedjivanja.Slabo cenite svoj novac,a prodavci prodaju mesecima bilo sta.Trgovina podrazumeva dve strane,prodavac ceni svoju robu,cenite i Vi svoj novac.

 Ne postoji ni forum,ni osoba na svetu koja ti moze reci da li ce ti se svideti,i kako ces ti da čuješ nešto.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Da nije H90 malo slab?

Nije, sto posto. Imao sam H80 jedno vreme.

Uzgred, nije mi jasan strah od velikih zvučnika. Uglavnom su veći zvučnici lakši za pogon i bolje rade sa pojačalima manje snage.

Naravno ima mnogo kontraprimera, tako da je svaka generalizacija pogrešna

Link to comment
Share on other sites

Nije, sto posto. Imao sam H80 jedno vreme.
Uzgred, nije mi jasan strah od velikih zvučnika. Uglavnom su veći zvučnici lakši za pogon i bolje rade sa pojačalima manje snage.
Naravno ima mnogo kontraprimera, tako da je svaka generalizacija pogrešna

Da niste slučajno probali-slušali Hegel H80 sa nekim Harbeth zvucnicima npr. HL5?
Da li je njegovih 75 W RMS po kanalu dovoljno i za takav tip kutija?
Zahvaljujem unapred na odgovoru.
Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Srecko said:


Da niste slučajno probali-slušali Hegel H80 sa nekim Harbeth zvucnicima npr. HL5?
Da li je njegovih 75 W RMS po kanalu dovoljno i za takav tip kutija?
Zahvaljujem unapred na odgovoru.

Nisam na žalost, za to da li se zvučnici pokreću lako ili teško najbitnija je karakteristika impedanse i njena reaktivnost sve ostalo proizilazi iz toga

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Srecko said:

Nominalna Impedansa Harbeth HL5 je 6 oma.
Konstruktor kaže da je mimum 50 W RMS a za zahtevan materijal (dinamički) najmanje 100 W RMS.
Meni se čini da se lako pokreću i mislim da je optimum za njih Hegel H190,

Za njih je optimum H390,testirano naravno ali nije to tema.Ovde smo pričali o H80/90 i njihovoj mogućnosti da pokrenu pomenuti zvučnik.Nije sve u snazi.Inače preporuka je preko 25w za te zvučnike na papiru ,naravno uvek je u realnosti drugačije.Probano je isa H120 i sa H390 naravno da je razlika u klasi pojačala ali zaključak koji je bitan da se oni mogu pokrenuti sa 2x60w Hegelom.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Nominalna Impedansa Harbeth HL5 je 6 oma.
Konstruktor kaže da je mimum 50 W RMS a za zahtevan materijal (dinamički) najmanje 100 W RMS.
Meni se čini da se lako pokreću i mislim da je optimum za njih Hegel H190,

Nominalna impedansa je beskorisan podatak, koji nam ništa ne govori o dinamičkom kretanju vrednosti impedance u  širem frekventnom opsegu, o reaktivnosti i varijaciji od nominalne vrednosti. Bolje imati zvučnik 4oma sa stabilnom impedansom nego 8oma koja ima veliku varijaciju i promenu reaktivnosti

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SUROKVL said:

Nominalna impedansa je beskorisan podatak, koji nam ništa ne govori o dinamičkom kretanju vrednosti impedance u  širem frekventnom opsegu, o reaktivnosti i varijaciji od nominalne vrednosti. Bolje imati zvučnik 4oma sa stabilnom impedansom nego 8oma koja ima veliku varijaciju i promenu reaktivnosti

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem @Zexx . Procitao sam ranije. Zato sam i rekao da mi se čini da su lakši za pokretanje u odnosu na Quad ESL 63.
Svrha mog pitanja, i pored toga, je bila zato sto mnogo više poverenja imam u stavove i iskustvo ljudi sa foruma nego sto pročitam drugde makar to bili i svetski časopisi.
Jednostavno kada pročitam stav: Vaš, Patašonov, SUROKVL, Majda, Impuls ....., čak i kada mi ne “prija” znam da je to to.
Naravno da i na forumu ima “interesa” ali mi se čini da je taj interes ograničeniji i prepoznatljiviji nego na svetskim mrežama i da je zbog toga lakše zaključivati.
Možda je smešno ali moje je “iskustvo” takvo.

Link to comment
Share on other sites

Kako smo od KEF Q900 došli do Harbeth zvučnika? Poznajem te zvučnike i da, možda im je NAD slabašan. Ali i pomenuti Bluesound, kao i Hegel H90 imaju 2x60W...

Drugo, chika_milan želi da potroši do 1000 evra, pa ne znam zašto predlažete nešto mnogo skuplje.

Chika_milane, ako si se navikao na Google Chromecast, mislim da to je Bluesound bolje rešenje, jer očigledno puštaš muziku preko telefona. Kada se jednom naviknete na taj komfor, teško se odvikavate... Hegel H90 je odlično pojačalo, ali ne znam da li možeš toliko da se "protegneš".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...