Jump to content


Ograda za Audio uredjaje


Dane

Recommended Posts

Pozdrav drugari, interesuje me da li postoji neka ograda koja je jaka i stabilna ili nesto slicno kako bih zastitio opremu od Juniora koji ima godinu dana, prohodao i samo juri na uredjaje u polici, ni jedna jedina igracka ga ne zanima. Probao sam sa raznim stvarima koje sam stavljao ispred al ne vredi vrlo brzo savlada sve prepreke. Kako ste vi resili ovu situaciju i da li imate neki koristan savet a da nije pusi ga proci ce posto ga ne prolazi :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dane said:

Pozdrav drugari, interesuje me da li postoji neka ograda koja je jaka i stabilna ili nesto slicno kako bih zastitio opremu od Juniora koji ima godinu dana, prohodao i samo juri na uredjaje u polici, ni jedna jedina igracka ga ne zanima. Probao sam sa raznim stvarima koje sam stavljao ispred al ne vredi vrlo brzo savlada sve prepreke. Kako ste vi resili ovu situaciju i da li imate neki koristan savet a da nije pusi ga proci ce posto ga ne prolazi :D

Ne vredi. Ako su samo decaci oni imaju neku cudnu "destruktivnu" energiju. Mora da bude najmanje jedna devojcica :) u sistemu. Primetio sam da deca mnogo manje divljau kada ima devojcica u porodici. Sta da ti kazem napred u nove radne pobede :)

Moras naprsviti novu policu na zaklucavanje. To je jedino resenje. Ja muku mucim. Deca ce rasti i bice sve teze sacuvati uredjaje. Ovaj mladji samo nesto cupa i udara. Drma kablove hoce da iscupa, vadi lampe iz lezista. Ne vredi pec pec. Nasao hidden power prekidac i ukljucuje/isklucuje, okrece potencimetre... Deca au razlicita. Stariji klinac nije dirao ni lomio kada je bio mali. Zato sada baca tenis loptice u zid i one se odbijaju na moje zvucnike. Sreca da sam podmetnuo metalne mrezice ispod platna. Sledeca faza je playstaion koji ce doci u sistem - zbog televizora. I tu ce biti kraj. Ovi tinejdzeri ne lome i ne "mjastorisu" toliko ALI dizu noge na policu i uredjaje, mrve keks i grickalice kada primaknu stolice i okupe se oko playstation-a. Mrvice upadaju u udedjae itd itd. Pre neki dan vidim udarena metalna mrezica nekom igrackom... Gramofon - ne pada mi na pamet da ponovo postavim. A zena i ja smo skoro isklucivo slusali ploce. Dobar deo ploca sam morao da spakujem u orman jer je klinac vadio, razbacivao i penjao se na te gomile...

Najvece greske koje se mogu napraviti su (na osnovu licnog iskustva):

1. postavljanje televizora (dispeja, ekrana) u audio sistem.

2. postavljanje playstation-a u audio sistem.

A to te ceka u bliskoj buducnosti. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala drugari na divnim savetima probacu opet sve. Nema predaje
Ne gine neka home made ogada od celika posto vidim da nista ne pomaze sad za sad a skoro sve sam probao, U svakom slucaju predivno i nezaboravno iskusvo pa nek ide zivot. Ako imate jos neke savete ili price slobodno podelite. Hvala svima jos jednom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Osim gramofona sve je bilo nadohvat ruke. Nisam im branio da diraju uredjaje i muzika je uvek svirala.Cerka jeste jednom zestoko odvrnula pot na preampu pa se zaorila muzika i poplasila se,ali je to bio jedini incident.Naslusali smo se Vlade i Gileta, Dragana Lakovica i Mande i nesto kasnije Tošeta za tri zivota... ali i dosta jazz-a,klasike i svega pomalo.Imao sam tada male zvucnike na stalcima ali nisu ih dirali,bili su naslonjeni na zid doduse.Slusali su dosta muzike jos u stomaku,isli smo dosta na koncerte,a po rodjenju smo imali neke diskove klasike za bebe,i nesto sa vibrafonom.Sin mi je recimo obozavao Milesov Doo bop,a u kolima su recimo jako voleli ZZ top i Jamiroqui.Sve su to i pevali.Deca recimo pojma nemaju o jezicima ali nauce sve da pevaju bez greske. Recimo kupio sam jedan CD  "el Condor Pasa" ulicnih muzicara indijanaca,sin je to sa tri godine pevao kao pravi na spanskom,a u okviru jednog muzickog programa Melodijum imali su predstavu za roditelje sa 10 pesama,svaka na drugom jeziku.

...eh da tema bese ograda...Zaboravite je,pa sta bude,najsladje je zabranjeno...mozda zavrse ko moji sa svojim Tidal nalozima pevajuci u svojim sobama :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ima razne dece. Ko ima finu, ne može da shvati kakva mogu biti ne baš fina deca.

To, pusti dete da se nauči i navikne sam i ja mislio posle prvog deteta. Mislio bih i posle drugog, da je isto kao prvo.
Neko ima sreće da su mu sva deca kao moje prvo. Poznajem takve porodice. A nekome se zadesi da su sva kao moje drugo. Poznajem i takve porodice.

:P

Ćerkica je starija, i bila je (i još uvek je) fino dete. Čim je propuzala pa prohodala, samo jednom smo za svaki predmet u kući koji nije za decu rekli ne, ne to dirati, to je za velike, i ona to više nikada nije pipnula.

Hvalio se ja okolini kako smo je fino vaspitali.

Onda došao sin, mali monstrum (ljubi ga tata). Sve je morao da pritisne, gurne, okrene, povuče, udari, sruši... A na svako NE (kako god da smo mu saopštili) imao je izlive kontriranja, i baš baš ali BAŠ to mora ili da povuče, pritisne, ili bar nečim da gađa.

Žalim se ja okolini, kolega kaže, aha, ono kada si pričao za ćerkicu da je dobra, mislio si da je takva jer ste vi neki dobri roditelji? A?

:P

...

Uglavnom, zvučnici su preko drajvera, ispod platnene mrežice, dobili privremenu metalnu sa Aliexpressa.
Uređaji su u zatvorenoj komodi (otvorena je pozadi zbog hlađenja). Vrata od komode su zaključana magnetnom bravom, i to ovakvom, sa aliexpress-a. Dobro se pokazala i na kuhinjskim elementima.
Za upravljanje
zatvorenim uređajima, koristi se IR repeater, takođe sa Alija.
Gramofon je na nedostupnoj lokaciji, a sada se uglavnom i ne koristi. :(

Spomenuti mostrum sada ima 2.5 god, i pažljivim balansiranjem između dozvoljeno i nije dozvoljeno, počinje da bude razumniji. Komoda sa uređajima je otvorena, i za sada zna pažljivo da rukuje tehnikom. Uskoro možda i ukinemo vanredne mere.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidiš, ja sam uglavnom imao sreće sa decom. Bata je uglavnom bio nedokazan (baš bi da pipne nešto što ne sme), pa sam ga naučio sa otprilike dve godine kako se otvara dek i ubacuje kaseta, toj sreći kraja nije bilo. Slično mu se ponašala i seka, takođe kad je napunila neke 2.5 godine. Sva sreća pa Aiwa ima vrlo robusna vratanca, tako da je izdržala napade prstića bez većih problema. Seka takođe s vremena na vreme voli da odvrne malo potenciometar na pojačalu, malo se prepadne i bude sve OK. 

Mrežice na zvučnicima još uvek stoje, do daljnjeg, ni ne znaju šta ima iza :D

Svako čudo za tri dana. Sada znaju sami da uključe dek i pojačalo i puste svoje kasete, znaju spiskove pesama sa A i B strana. Nekad slušaju 10 dana za redom, pa neko vreme ništa, pa onda krenu ponovo i tako... 

 

 

20180410_193647.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Gile said:

Eto vidiš, ja sam uglavnom imao sreće sa decom. Bata je uglavnom bio nedokazan (baš bi da pipne nešto što ne sme), pa sam ga naučio sa otprilike dve godine kako se otvara dek i ubacuje kaseta, toj sreći kraja nije bilo. Slično mu se ponašala i seka, takođe kad je napunila neke 2.5 godine. Sva sreća pa Aiwa ima vrlo robusna vratanca, tako da je izdržala napade prstića bez većih problema. Seka takođe s vremena na vreme voli da odvrne malo potenciometar na pojačalu, malo se prepadne i bude sve OK. 

Mrežice na zvučnicima još uvek stoje, do daljnjeg, ni ne znaju šta ima iza :D

Svako čudo za tri dana. Sada znaju sami da uključe dek i pojačalo i puste svoje kasete, znaju spiskove pesama sa A i B strana. Nekad slušaju 10 dana za redom, pa neko vreme ništa, pa onda krenu ponovo i tako... 

 

Problem su baš tu, od propuzavanja/prohodavanjam, do druge treće godine. I ovaj moj, sada sa 2.5 je već mnogo razumniji. Zna i da prebaci na next song.

Link to comment
Share on other sites

Ja skoro kupio od čoveka novu ploču, duplu. Stavim na gramofon - talasa, kriva. I druga isto. Žao mi, ali ne utiče na zvuk, pa dobro. Kad sam odslušao, stavim neku svoju - talasa! Šta je sad... kad omot od kasete ispod slipmata. Trogodišnja ćerka.

 

Inače voli da čačka ali jedna je od one dece kojoj može da se objasni šta da dira a šta ne. Voli da se penje na vufer i da vrti igračkice na gramofonu. Ne dira iglu i ručku, niti lampe. Bilo je par nekih situacija, ali ništa ozbiljno. Sve smo rešili razgovorom.

 

E sad, videćemo kako će se sinak ponašati kad prohoda...

 

b3ebe064b2ac17fd1b75764b43f59784.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...