Lucky Strike

HI FI i korona virus

Recommended Posts

1 sat ranije, Father said:

Imao sam do sada dozvolu za pristup mojoj radnoj stanici preko Google Crhome Remote Desktop-a, a sa tog računara dalje pristup računarima iz render farme, preko windows-ovog Remote Desktop-a.

Potrebno je imati isti Google nalog logovan u Chrom-u na oba računara da bi mu se moglo pristupiti. Takođe je i sa telefona moguće malo kilavo, ali opet moguće nešto otvoriti i poslati ili iskontrolisati na udaljenom računaru.

Nisam nešto puno opterećivao ovu opciju, tako da će biti na opasnom testu, kada od sutra počine rad od kuće.

Probaj AnyDesk, za sada je besplatan za privatnu upotrebu, bezbedan, a odziv i grafika su brži nego kod TeamViewera.

Hvala, baš ću da isprobam dok sam na poslu, još danas.

Ja sutra na posao dok nekazu drugacije ali postoji sansa da vec sutra bude e jbg stiglo nam obavestenje samo hitne intervencije.

Sve mi se cini da sam povlacio treca lica (ljude iz medvedje) za dzabe.

Jbg tender mora da se potrosi kakva korona to samo kines i proslo je :blink:

PS Vec sam rezervisao jednog luxmana u kompletu sa tjunerom.

Jel ima neko iskustva sa luxmanom a 377?

@Zexx

Pod   Settings/Security/Unattended Access   sam čekirao i postavio password, ukucao ID udaljenog računara, ali mi izbaci prozor  Connected  .....  Waiting for image.   i vrti točkić. Stoji tako. Možda ima neki firewall za ovaj program. Chrome radi korektno, nije kao TeamViewer.

Ovaj Any Desk neće da mrdne dalje.

17 minuta ranije, Father said:

@Zexx

Pod   Settings/Security/Unattended Access   sam čekirao i postavio password, ukucao ID udaljenog računara, ali mi izbaci prozor  Connected  .....  Waiting for image.   i vrti točkić. Stoji tako. Možda ima neki firewall za ovaj program. Chrome radi korektno, nije kao TeamViewer.

Ovaj Any Desktop neće da mrdne dalje.

Videh da si rešio, ali za ostale kojima je ovo interesantno, potrebno je otvoriti određene TCP portove na hostu na koji se povezujete , i to AnyDesk uradi sam pri prvom pokretanju, potrebno je samo odobriti da se ta podešavanja sačuvaju u Windows Firewall-u:

https://support.anydesk.com/Firewall

Kada se otvori Windows Firewall, trebalo bi da postoje ovakvi upisi:

Firewall.jpg

Hvala @Zexx i ovo sam podesio. Prvi red  AnyDesk mi je bio zasivljen pa sam mu promenio podešavanje po instrukciji.

Zaboravih da pitam. Kako se izlazi iz Full Screen moda? Imao sam problema da se vratim na svoj računar. Probao sve F1-F12 ...?

13 minuta ranije, Father said:

Zaboravih da pitam. Kako se izlazi iz Full Screen moda? Imao sam problema da se vratim na svoj računar. Probao sve F1-F12 ...?

Pipni mišem vrh ekrana, kašće ti se samo.;)

Znači kao kod TeamView-era, samo sam na to zaboravio. Dugo ga nisam koristio, od kako su mi uveli minutipo pristup.

Hvala još jednom!

To je to, spreman sam za izolaciju!

:cheers

Svaka čast Ljubo! Ako su neki testirani uređaji i zastareli, recenzije filmova i albuma i dalje vrede, baš za ove dane kad treba sedeti kući.

Bravo Ljubo! Sad samo ovu decu da sklone iz kafica i restorana...... Koji nemaju pojma. Upravo sam sinu odrzao lekciju. po X put.

Nema na čemu! Download radi veoma dobro, ali zaista nisam očekivao ovako pozitivne reakcije i toliki broj downloada. Uživajte... 

30 minuta ranije, Gruja said:

Svaka čast Ljubo! Ako su neki testirani uređaji i zastareli, recenzije filmova i albuma i dalje vrede, baš za ove dane kad treba sedeti kući.

Kako zastareli, pa to su taman generacije uređaja koje većina nas ganja po KP...;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Forum Statistics

• Total Topics
      26,466
    • Total Posts
      348,205