Jump to content


HI FI i korona virus


Lucky Strike

Recommended Posts

rumun, ja sam ti replicirao na to da je srbija njihova prva zemlja registracije. ovo je prvo netacno generalno a posebno je budalasta konstatacija "prva zemlja registracije". to ne postoji bez pratece odrednice gde.

nigde nisam pisao o tom "sporazumu", ne znam zasto mi to poturas. fokusiraj se na moje odgovore, ovako pomeras stative. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

Ko ne hovori istinu? Anibisgrau ili austrijska stampa? Pitanje je sad...

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Filipescu said:

Od starta ovo Korona sr.nje lici na otelotvorenje Orvelove 1984.

Cujem da u Austriji stizu poruke zahvaljivanja od policije sto ste ostali kod kuce vide na osnovu telefona verovatno.Samo telefon moze da se ostavi kod kuce.Kad bi se ovo sa nanocipovima zaista desilo to je uvek sa tobom.Na kraju meseca stignu tri kazne za prelazak puta van pesackog prelaza,tri za prekoracenje brzine,dve ekoloske za gazenje travnjaka,zeni izvestaj o svaleraciji...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, anubisgrau said:

Mogu da ti odgovorim kada ti odgovoris da li je tacno ono sto se prica, da si prijavljivao druge distributere koji u Srbiji daju popust na preporucenu cenu uredjaja na zapadu.

Nije istina.

pa i ja cesto, spram sItuacije dajem popuste tj imam period akcijskih cena.

Takodje, znam tj cuo sam ko je to pricao ma sajmu u Minhenu ali ja na tom sajmu pre par godina nisam bio.

Ne znam sta se prica o meni ali bih voleo da cujem. 
Napisi slobodno.

Voleo bih naravno da znam i ko prica tj laze?

@edit 

Nekako mi se cini da bi ti mogao biti taj koji me klevece. Da li sam u pravu?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, sondek said:

Od starta ovo Korona sr.nje lici na otelotvorenje Orvelove 1984.

Cujem da u Austriji stizu poruke zahvaljivanja od policije sto ste ostali kod kuce vide na osnovu telefona verovatno.Samo telefon moze da se ostavi kod kuce.Kad bi se ovo sa nanocipovima zaista desilo to je uvek sa tobom.Na kraju meseca stignu tri kazne za prelazak puta van pesackog prelaza,tri za prekoracenje brzine,dve ekoloske za gazenje travnjaka,zeni izvestaj o svaleraciji...

Хтели су да прогурају одмах апликацију за праћење, (која је притом прогурана у Пољској) и није им прошло, али кува се жаба. Иначе не можеш да оставиш мобилни кући, јер мораш мало мало преко апликације да се логујеш. Ако не, ето мурјака на вратима :).

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji trenutno ima 8.900 migranata u centrima (kampovima). Van ih nema jer tako nalaze vanredno stanje.

To je jako mali broj za zemlju od 7 miliona. I to sto ih ima i toliko je zato sto su granice zatvorene i tesko se probija dalje. Ipak, ljudi uspevaju, u 2020. preko nase teritorije preslo i do 30.000 ljudi.

Broj onih koji zele da ostanu u Srbiji se broji prstima jedne ruke. Oni su u azilnoj proceduri koja nije nimalo prijateljska, vecina bude odbijena.

Svi drugi zele da nastave ka Evropi.

Vracanje u Srbiju rade iskljucivo susedne zemlje i to na nezakonit nacin, u vidu tzv push backova - madjarski granicari uhvate grupu na njihovoj teritoriji i izbace ih kroz ogradu na nasu teritoriju bez ikakve procedure ili sprovodjenja pravnog postupka readmisije. Isto tako rade i Hrvati. Svi ti ljudi pre ili kasnije uspeju da prodju, bez obzira na broj pokusaja ili proterivanja. Srbija tu ne moze mnogo da uradi jer prakticno ne brani svoj granicni pojas ka ovim zemljama od ilegalnih izlazaka. Da, obaveza zemlje je ne samo da se brani od ilegalnih ulazaka nego i od ilegalnih izlazaka.

Austrijski sporazum nije u funkciji, niko nije vracen po njemu do sada u Srbiju. U sustini, taj sporazum je produzetak dogovora o readmisiji gradjana sa teritorije Srbije iz ranih 2000-tih, gde su vecina Romi i delimicno Albanci ili iz Presevske doline ili sa Kosova koji su otisli sa nasim pasosem pa se tako vodi. Moje licno misljenje, koje ne mora da bude tacno, je da je prethodna austrijska vlast ciji se ministar policije hvalio tim dogovorom malo "izgasirala" PR oko toga jer joj je odgovaralo da se predstavlja kao neko ko "resava" antimigrantsko pitanje u Austriji. U realnosti, primena tog "ugovora" bi dovela do milionskih odsteta za ljude koji bi bili deportovani u Srbiju, pred EU sudom za ljudska prava u Strazburu. Zato sto ne postoji pravni osnov za vracanje u Srbiju. Mi nismo clanica EU a EU drzave mogu da vracaju gradjane ili u zemlju prvog ulaska u EU (Bugarska, Grcka) ili u zemlju porekla. To je regulisano dokumentom koji se zove Dablinski sporazum koji je vazeci za sve clanice EU. A tu bi pored Austrije najebala i Srbija kao saucesnik. Takvi postupci nose odstetu u iznosu od minimum milion evra plus isto tolike troskove sudjenja. Pa puta broj ljudi.... Nema od toga nista.

Sto se planova za naseljavanje tice, adresa je Nemanjina, Vlada Srbije. Ja cu o tome saznati isto kada i vi. I nesto ne verujem u to, vlast se od pocetka postavila tako da je Srbija protocni bojler. Ljudi prolaze i idu dalje.

Eto to su vam suve cinjenice, bez emocija. Sve ostalo sto citate po internetu je prosto glas jedne politike koja pokusava da nahvata glasace eksploatisuci strahove i predrasude ljude ili pokusaja DB da tu politicku opciju marginalizuje tako sto ce se pojaviti neko ko je jos radikalniji od njih.

Link to comment
Share on other sites

@filipescu Ima nesto tako vec u Slovackoj.Kumovi su u Austriji u pogranicnom mestu,do sada su ziveli u Bratislavi pa su mi poslali tu poruku,sad sam video da je na slovackom.Inace deca im idu u skolu u Bratislavu posto je to na 2-3km.Sad su im merili temperaturu na granici,deca se isprepadala.

Meri ti neko temperaturu,policija prati gde si,prica se o ugradnji cipova,ovde policijski cas...nismo ni svesni u kakvoj slobodi smo ziveli do pre mesec dva.

Link to comment
Share on other sites

Тако је то када корисни идиоти прате и бране шта им се каже, под етикетом "теорија завере". Годинама сам учествовао на неким форумима и кад год би се доказало за стварно нешто што је до недавно била "теорија завере", никад се корисни идиоти нису повукли, већ још више напали.

Link to comment
Share on other sites

@anubisgrau

ovako uz smanjenu koncentraciju jer je 02:30h ujutru zvuci dobro i nadam se da je zaista tako.

Sto se tice one gluposti vezane za prijavljivanje distributera koji daju popuste, sto ponavljam, i sam radim, nadam se da ce oni koji je procitaju u istoj  prepoznato licni animozitet koji gajis prema meni i zlu nameru da mi naudis i na licnom i na profesionalnom planu ali to je stvar tvog obraza i savesti. Ja “mirno spavam”.

Laku noc.

Link to comment
Share on other sites

  • Ljuba locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...