Jump to content


HI FI i korona virus


Lucky Strike

Recommended Posts

1 sat ranije, Father said:

Imao sam do sada dozvolu za pristup mojoj radnoj stanici preko Google Crhome Remote Desktop-a, a sa tog računara dalje pristup računarima iz render farme, preko windows-ovog Remote Desktop-a.

Potrebno je imati isti Google nalog logovan u Chrom-u na oba računara da bi mu se moglo pristupiti. Takođe je i sa telefona moguće malo kilavo, ali opet moguće nešto otvoriti i poslati ili iskontrolisati na udaljenom računaru.

Nisam nešto puno opterećivao ovu opciju, tako da će biti na opasnom testu, kada od sutra počine rad od kuće.

Probaj AnyDesk, za sada je besplatan za privatnu upotrebu, bezbedan, a odziv i grafika su brži nego kod TeamViewera.

Link to comment
Share on other sites

@Zexx

Pod   Settings/Security/Unattended Access   sam čekirao i postavio password, ukucao ID udaljenog računara, ali mi izbaci prozor  Connected  .....  Waiting for image.   i vrti točkić. Stoji tako. Možda ima neki firewall za ovaj program. Chrome radi korektno, nije kao TeamViewer.

Ovaj Any Desk neće da mrdne dalje.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Father said:

@Zexx

Pod   Settings/Security/Unattended Access   sam čekirao i postavio password, ukucao ID udaljenog računara, ali mi izbaci prozor  Connected  .....  Waiting for image.   i vrti točkić. Stoji tako. Možda ima neki firewall za ovaj program. Chrome radi korektno, nije kao TeamViewer.

Ovaj Any Desktop neće da mrdne dalje.

Videh da si rešio, ali za ostale kojima je ovo interesantno, potrebno je otvoriti određene TCP portove na hostu na koji se povezujete , i to AnyDesk uradi sam pri prvom pokretanju, potrebno je samo odobriti da se ta podešavanja sačuvaju u Windows Firewall-u:

https://support.anydesk.com/Firewall

Kada se otvori Windows Firewall, trebalo bi da postoje ovakvi upisi:

Firewall.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Gruja said:

Svaka čast Ljubo! Ako su neki testirani uređaji i zastareli, recenzije filmova i albuma i dalje vrede, baš za ove dane kad treba sedeti kući.

Kako zastareli, pa to su taman generacije uređaja koje većina nas ganja po KP...;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...