Jump to content


HI FI i korona virus


Lucky Strike

Recommended Posts

Odgovor zavisi od toga sta ce se desiti.

Ako se privremeno zatvore granice i to bude trajalo neko vreme, mislim da ce neki nesavesni podici cene. Da pojasnim. Mislim da nam ne preti apokalipsa. Stvar je ozbiljna jer se brzo siri, stariji i bolesni ce zahtevati bolnicko lecenje kao i kod svakog jaceg gripa a nema toliko kapaciteta ni u jednoj zemlji. Pretpostavljam da su mnogi vec zarazeni kao i to da su ga neki vec i prelezali.

Ako se desi gora varijanta, ekonomski krah u USA i ako je ovo dobro smisljen rat protiv kapitala od strane ili onih koji su shvatili da ovako vise ne ide ili onih koji zele potpunu kontrolu, onda ce sve da stane. Tada ce prioriteti da budu hrana, voda i goli zivoti, niko nece kupovati "bespotrebno" ma koliko jeftino bilo.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Lucky Strike said:

Šta mislite šta će se dešavati na KP po pitanju cena hi fi uredjaja i opreme zbog korona virusa i vanrednog stanja, da li će cene padati jer će mnogi prestati raditi pa sa tim će pasti i kupovna moć ili će se sedeti kući u karantinu i kupovati ....

 Pitanje ti nije na mestu. U ovom momentu. Ako do sada nisi resio sistem.  Uzivaj u cemu imas od uredjaja.

A lepo kaze ab. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj nas hobi je 999 rupa na svirali u ovakvim situacijama.Ujedno i prava prilika da malo zaista uzivamo u postojecim sistemima bez apgrejditis virusa,u momentima vezanim za kucu.Moguce samo da neko proda jeftino nesto da premosti period krize jer mnoge delatnosti dolaze pred bankrot.Ja recimo moguce ostajem sa 0 dinara primanja,pa bi se vrlo rado kurtalisao viska hife koja mi bode oci ali kao sto rekoh , ko jos o tome misli ovih dana.Srecom, nece ovo predugo.

Link to comment
Share on other sites

I kod mene u firmi je bilo priče o radu od kuće ko ima računar ili mogućnost daljinskog pristupa računaru u firmi. Takav daljinski pristup IT ekipi donosi mnoge bezbedonosne glavobolje. Pominje se i opcija nošenja računara kući ... Videćemo šta će biti do kraja dana.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

I kod mene u firmi je bilo priče o radu od kuće ko ima računar ili mogućnost daljinskog pristupa računaru u firmi. Takav daljinski pristup IT ekipi donosi mnoge bezbedonosne glavobolje. Pominje se i opcija nošenja računara kući ... Videćemo šta će biti do kraja dana.

Nema frke ako imate iole ok VPN, sve ce da sljaka dobro.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam do sada dozvolu za pristup mojoj radnoj stanici preko Google Crhome Remote Desktop-a, a sa tog računara dalje pristup računarima iz render farme, preko windows-ovog Remote Desktop-a.

Potrebno je imati isti Google nalog logovan u Chrom-u na oba računara da bi mu se moglo pristupiti. Takođe je i sa telefona moguće malo kilavo, ali opet moguće nešto otvoriti i poslati ili iskontrolisati na udaljenom računaru.

Nisam nešto puno opterećivao ovu opciju, tako da će biti na opasnom testu, kada od sutra počine rad od kuće.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...