Jump to content


Pomoc za kupovinu


alexdoom

Recommended Posts

Molim za pomoc za izbor..zelim da kupim podnostojece zvucnike 1m visoke i 22 cm siroke max i pojacalo koje je kompatabilno sa istim. Slusa se raznovrsna muzika a prevashodno elektro i rock. Zivim u stanu i totalni sam pocetnik u tom polju tako da nemam prestavu kolika jacina mi je dovoljna da uzivam u zvuku..budzet 200-250€

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo - dobar dan.

Kao drugo - zvučnici se ne kupuju na metar (i zašto baš max širina 22 cm?)

Kao treće - kolika je prostorija u kojoj će biti smešteni zvučnici?

I kao najbitnije - za 200-250 evra ne možeš samo zvučnoke da nabaviš a kamo li još i pojačalo.

I na kraju - šta će biti izvor zvuka?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala ljudi na odgovoru..evo ovako kupio sam resiver harmon-kardon avr 445 i magnat Art 144 414 zvucnke..uspeo da odvojim mali vise novca od planiranog. E sada mi je probem da prespojim uredjaj sa tv- om, probao sa hdmi i optikom...apsolutno nista ne umem da podesim...ovo mi je prvi uredjaj u zivotu od tud.toliko neznanje..nit znam gde koji kabal ide nit sta da pustim na resveru..molim za pomoc i razumevanje...hvala

IMG-b6ecbd2aa8b947e3dedb9fa2bb9fecda-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

TV povezuješ optičkim kablom na jedan od 3 optička ulaza. Verovatno na TV-u treba podesiti zvuk da ide preko optika, a na risiveru izabereš onaj optički ulaz gde si udenuo kabl.

Telefon ne znam koji imaš, odnosno kakve izlaze poseduje, pa od toga zavisi i kako bi ga povezao na risiver.

Ako ima 3,5mm izlaz za slušalice, možeš onda kablom koji sa jedne strane ima 3,5mm stereo bananicu a sa druge dva činča, pa u bilo koji ulaz na risiveru (osim za gramofon - ako ga ima).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...