Jump to content


Treba mi 1.5m HDMI 2.1 kabl


Mil@n

Recommended Posts

Ima ih na netu, ali su ili no name ili po metar ili.. Kontam da ljudi ovde možda znaju neku ne baš komercijalnu radnju a da ima "Sve". 

Skoro sam uzeo OLED 65" LG koji podržava HDMI 2.1. Nakačen mi je na risiver i 5.1 zvučnike, ali npr ne mogu atmos audio da prebacim na risiver iako bih sa tim komponentama i specifikacijama trebao da mogu. Pa kontam da je možda do propusnosti kabla, mada ko zna, možda i nije, ali šta me košta da probam.

A i solidno su skupi, majku mu. Ima na kp 1.5m za 1900 ali je koliko vidim neki no name.

Ili možda da idem na 2.0a, po ovoj tabeli bi trebalo da mi radi posao..

hdmi2.1_2_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Delija said:

Ne bih rekao da taj Denon podrzava HDMI 2.1 i eARC.

Ni ja, i već sam ga stavio u oglase da uzmem 1600H koji bukvalno ima 2, 3 opcije razlike i jedna od njih je i earc.  

Međutim naleteo sam na klip izvesnog Darka na YT koji je odradio testove i uspeo je da pusti atmos i na čak 1300H.

To me skroz zbunilo...

 

Link to comment
Share on other sites

Атмос је од атмосфере тј емулација догађаја горњих звучника. Шта очекујеш да чујеш из стандардног 5.1 система?

Атмос код тебе не би био 7.1 већ 5.1.2.

Link to comment
Share on other sites

На те детаље може да ти одговори неко на лицу места. Треба се проверити цео ланац и подешавања.

Денон 1500 не подржава еарц преко хдми а постоји разлика у чиповима, сингле или комон мод.

Моји коментари су били да атмос не ради без одговарајућих звучника. То да ли ће исписати атмос или не, теби је скроз небитно. Као да пустиш хд материјал на црт тв, имаш лого у углу 1080р а слика аналогна.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...