Jump to content


Dnevnik uvreda


nemanjamilicevic011

Recommended Posts

Uvazeni Dragane Penev,

 

Na zalost nije ovde muzika u pitanju, ali voleo bih da jeste. Radi se o namernom i sistematskom nacinu komunikacije koja ima za cilj da unizi drugoga, servirana od pomenutog clana. Dakle jos jednom da odogorim na novu uvredu, ja sam prekopirao stav proizvodjaca opreme, nisam pametovao. Ja sam svoju pamet dokazao u skoli gde je i mesto.

Link to comment
Share on other sites

@nemanjamilicevic011 - što se mene tiče, a verovatno i većine članova, cenim i zahvaljujem što si detaljno opisao setup za centralni zvučnik.

Ostalo ne mogu da komentarišem, ali ne podražvam nikakav oblik vređanja (ako ga je bilo), ponižavanja i diskriminacije (po bilo kom osnovu).

Kao što rekoh, video sam komentar ali uopšte nisam obratio pažnju jer mi je prvenstveno prvo palo na pamet da se znate od ranije, da se malo peckate na forumu i ništa više.

Odrasli smo ljudi, rešite to na pravi način i kraj priče.

Link to comment
Share on other sites

Postovani clanovi foruma,

nema potrebe da se dalje pise na ovu temu. Kome se ne svidja neki odgovor nekog clana, samo ga staviti na ignore listu.

Ili jednostavno ne odgovarati.

Forum sluzi da razmenjujemo iskustva, i da se druzimo.

Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Srecko said:

Gospodine Willi dali ste sebi za pravo da jedino Vi ocenite šta je u redu a šta ne.
Za to je u svakom društvu, na Vašu žalost, jedino nadležan sud!
Kao forum HiFiles i Vi kao moderator foruma samo ste propisali pravila za komunikaciju nas članova na vašem portalu. Na osnovu njih ocenjujete da li su članovi prekršili pravila i sankcionišete ih. To apsolutno ne znaci da time možete uskratiti pravo bilo kom članu da zadovoljene zatraži i ostvari i na drugi način pogotovo ako je prekršen zakon. Vi svakako niste nadležni da procenjujete da li je zakon prekršen već samo i iskljucivo sud, kao sto već rekoh.
Naravno da i Vaša loša moderacija i odluke nadležnih foruma HiFiles mogu takođe biti dovedeni u pitanje, sviđalo se to Vama ili ne. Pa danas se ljudi sude za sve i svašta i ne samo u USA.
Ovo je generalni stav i nema veze sa uzrokom.
Sto se tiče samog foruma HiFiles i Vas kao moderatora konkretno mislim da sve odlicno funkcioniše rekao bih mnogoooo bolje nego na ogromnoj većini domaćih foruma.
Grešaka naravno ima (ko ih pak ne čini) ali su one po mom mišljenju retke i stičem utisak da se svi moderatori i gospodin Ljuba veoma trude da ih otklone sto je pre moguće.
Konkretno, žao mi je sto je došlo do ovoga. Post gospodina Nemanje je sjajan (verujem da ima određen broj članova koji imaju sličan osećaj u vezi sa pojedinim članovima foruma).
Moje iskustvo sa gospodinom Delijom je potpuno drugačije-odlicno od iskustva gospodina Nemanje.

Hvala na lekciji ali ste promašili temu. Niko nije prisvojio pravo da ocenjuje šta je u redu, niti dovodi u pitanje nečije pravo da traži pravdu na sudu ili da se poziva na zakon. Ali ako ćete večeras sedeti u nekom društvu i diskutovati o nečemu a ujutru tužiti nekoga iz društva jer Vam je sinoć rekao nešto uvredljivo onda, da prostite, niste za društvo.

Link to comment
Share on other sites

Ali ako ćete večeras sedeti u nekom društvu i diskutovati o nečemu a ujutru tužiti nekoga iz društva jer Vam je sinoć rekao nešto uvredljivo onda, da prostite, niste za društvo.

Nisam promašio temu jer ste opet ponovili ono sto nije dobro.

Ako diskutujemo u društvu ili na forumu to onda ne znaci da stavove ne treba da iznosimo civilizovano (ne uvredljivo) ili nedaj bože da nekoga vređamo ili nipodaštavamo.

Iz prethodnih postova ste mogli zaključiti da toga ima na forumu.

Takođe opet ste Vi presudili da li sam ja za društvo!

Takođe opet ste prejudicirali kakav sam!

To nažalost ni u jednom civilizovanom društvu nije dozvoljeno.

Ja sam samo generalno izneo stav o onome sto ste napisali.

Za Vašu informaciju lično uopšte nisam konfliktan i hvala bogu nikada niti je ko mene tužio niti sam ja ikoga tužio.

Osetljiv jesam na svaki tip “zlostavljanja” pa i verbalnog.

Nadam se da ovu poslednju rečenicu nećete prokomentarisati u prethodnom stilu (moguće je naravno) jer ona može biti i posledica dugogodišnjeg pro-bono angažmana da se pomogne onima koji ne mogu sami sebi pomoći.

Naravno to se ne odnosi ni na jednog člana foruma. Svaki od njih je verujem dovoljno sposoban da zaštiti sebe i svoj interes.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Delija said:

Meni nedostaje tolerancija na glupost. Ako sam je i imao nekad - posle vise od 16 godina na forumu sam je totalno izgubio.

 

@zeljko1974

Nekome je "dugo pracenje foruma" od oktobra 2019. godine - a nekome od februara 2004. godine ;)

 Prosto mi nije jasno da neko ne moze da ukapira da se forum moze pratiti bez logovanja i registracije. Citam i pratim forum dugi niz godina, sad sam se tek odlucio registrovati. Sta, kao to je tesko shvatiti. Ili se cita izmedju redova, pa se tako i tumaci, kakav neprofesionalizam na delu, izvrtanje istine u svim segmentima i temama na forumu, da ne sirim pricu jer cu mozda i ban zaraditi pisanjem i komentarisanjem tudjeg, u neku ruku, nezrelog ponasanja. 

Odo slusat muziku i uzivati. Trudim se da zaboravim ponasanje kolege navijaca crveno belih. 

Chears! 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde je najveci problem sto postoje neka pravila foruma vezano za komunikaciju, da nema toga svako bi mogao svakom da kaze u brk sta misli i ne bi bilo frke.
Ovako...mnogo advokata, podugznih muva, lizača...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Postovani Spachek, naravno da ne moze. Misljenje svakog od nas sluzi nama samima i pomaze nam u donosenju raznih odluka, nismo u obavezi da ga iznosimo. Ne radi se o forumu, radi se o ljudskim pravima i dostojansvu. Niko nema pravo drugoga da vredja nigde na svetu pa ni u srbiji, cak ni u brk.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uvazeni Willi,

Osetih potrebu da se nadovezem. Naime, smatram da vrlo gresite i karakterisete da ljudi koji zele da urazume situaciju nisu za drustvo (ovaj forum) sto ste i meni napisali u prvom postu nKako onaj koji je zrtva verbalne agresije i nad kojim je izvrseno krivicno delo nije za drustvo. Hajde da budemo precizni, vredjanje nekoga je krivicno delo i to je cinjenica. Trebalo bi da udaljite sa foruma onoga koji krsi zakon i pribegava verbalnom nasilju, a ne mene.? Brisanje postova je prikrivanje dokaza i takodje krivicno delo. Ovo nisam ja izmislio tako kaze zakon. Vi dajete podstrek agresorima da nastave sa nasiljem jer ce biti amnestirani, a oni povredjeni udaljeni. Jako neobican rezon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, nemanjamilicevic011 said:

Uvazeni Willi,

Osetih potrebu da se nadovezem. Naime, smatram da vrlo gresite i karakterisete da ljudi koji zele da urazume situaciju nisu za drustvo (ovaj forum) sto ste i meni napisali u prvom postu nKako onaj koji je zrtva verbalne agresije i nad kojim je izvrseno krivicno delo nije za drustvo. Hajde da budemo precizni, vredjanje nekoga je krivicno delo i to je cinjenica. Trebalo bi da udaljite sa foruma onoga koji krsi zakon i pribegava verbalnom nasilju, a ne mene.? Brisanje postova je prikrivanje dokaza i takodje krivicno delo. Ovo nisam ja izmislio tako kaze zakon. Vi dajete podstrek agresorima da nastave sa nasiljem jer ce biti amnestirani, a oni povredjeni udaljeni. Jako neobican rezon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poštovani Nemanja, da li ste Vi pravnik?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nemanjamilicevic011 said:

Uvazeni Willi,

Osetih potrebu da se nadovezem. Naime, smatram da vrlo gresite i karakterisete da ljudi koji zele da urazume situaciju nisu za drustvo (ovaj forum) sto ste i meni napisali u prvom postu nKako onaj koji je zrtva verbalne agresije i nad kojim je izvrseno krivicno delo nije za drustvo. Hajde da budemo precizni, vredjanje nekoga je krivicno delo i to je cinjenica. Trebalo bi da udaljite sa foruma onoga koji krsi zakon i pribegava verbalnom nasilju, a ne mene.? Brisanje postova je prikrivanje dokaza i takodje krivicno delo. Ovo nisam ja izmislio tako kaze zakon. Vi dajete podstrek agresorima da nastave sa nasiljem jer ce biti amnestirani, a oni povredjeni udaljeni. Jako neobican rezon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:thumbsup2

I mene zivo zanima obrisan delijin post. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Willi Studer said:

Poštovani Nemanja, da li ste Vi pravnik?

Koliko znam, svako od nas bi trebalo da ostavi svoje zanimanje kod kuće kad dolazi na forum koji nema blage veze s našim poslom.Takođe bi trebalo lažnu i preteranu ljubaznost ostaviti za real life, jer se na forumima ne persira i glumi kultura.

Willi, ovo nema veze s tobom, samo sam se nadovezao.

Link to comment
Share on other sites

@Željko. Parafraziram - "Da li si popio jutros svoju šarenu pilulu". Ovo je meni i Nemanji uputio delija.

Možda za uvaženog moderatora to nije uvreda, al sam čvrsto ubedjen da to jeste uvreda za većinu stanovnika ove planete.

Iz svega zaključujem da delija ima ovde debelu protekciju, pošto mu ovo nije prva uvreda. E sad zbog čega, mogu samo da nagadjam (navijač zvezde, ima cool cyber sobu, ima subvufere, he takes no bullshit attitude.....ko će ga znati)

 

Link to comment
Share on other sites

ja kad bi dobio sedmicu na lotto-u tuzio bi ceo forum :D

 

u zdravije vreme se ovome smejalo jos u obdanistu.....bas bi voleo da vidim sudski epilog ovakvog delikta.

 

sa Delijom sam razmenio 1000 puta teze reci od ovih u ovom "predmetu", a cenim ga 1000 puta vise od ovakvog detinjastog (da ne upotrebim tezu i adekvatniju rec pa i ja popijem tuzbu) ponasanja.

 

koliko bre vi ljudi imate godina? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vdzele said:

@Željko. Parafraziram - "Da li si popio jutros svoju šarenu pilulu". Ovo je meni i Nemanji uputio delija.

Možda za uvaženog moderatora to nije uvreda, al sam čvrsto ubedjen da to jeste uvreda za većinu stanovnika ove planete.

Iz svega zaključujem da delija ima ovde debelu protekciju, pošto mu ovo nije prva uvreda. E sad zbog čega, mogu samo da nagadjam (navijač zvezde, ima cool cyber sobu, ima subvufere, he takes no bullshit attitude.....ko će ga znati)

 

Aha, to je znaci pisalo. 

Kapiram. 

Koje klinacke fore. Ne verujem. 

Za takve izjave se nekim clanovima oovog foruma dodeljivao minimum warning. 

Sad je sve mnogo jasnije. 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, perodeformero said:

Koliko znam, svako od nas bi trebalo da ostavi svoje zanimanje kod kuće kad dolazi na forum koji nema blage veze s našim poslom.Takođe bi trebalo lažnu i preteranu ljubaznost ostaviti za real life, jer se na forumima ne persira i glumi kultura.

Willi, ovo nema veze s tobom, samo sam se nadovezao.

od ovoga mi se povraca

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zeljko1974 said:

Aha, to je znaci pisalo. 

Kapiram. 

Koje klinacke fore. Ne verujem. 

Za takve izjabe se nekim clanovima oovog foruma dodeljivao minimum warning. 

Sad je sve mnogo jasnije. 

A kako vi znate da li je moderacija nekome uputila warning i poene? Cisto pitam....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...