Jump to content


Dvoumljenje oko DAC-a


ister

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da za taj novac i jedan i drugi vrede, ali imaju i svoje mane.
Pre svega, napajanje je problem. Drugo, USB-C može biti problematičan u smislu izbora kablova.

Inače, gledajući specifikacije, i jedan i drugi bi trebali da rade korektno. Razlikuju se čipovi, međutim uređaje ni sa jednim ni sa drugim nisam imao prlike da slušam, pa mi je teško da komentarišem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ister said:

Dvoumim se između Schiit MODI 3 i Domaćeg Earmen Donald DAC.
Da li je neko imao prilike da uporedi  slušno ova dva budžet uređaja i predlog , savet.
 

Nisam lično slušao ali mi je @Sonichammer rekao da je ovaj Earmen Donald DAC dobar, pa možeš njega da pitaš.

Slušao Schiit Gungir ali nije relevantno jer nije ista kategorija.

Link to comment
Share on other sites

Topping D10 nisi razmatrao, meni taj uređaj izgleda mnogo solidnije od tih predloženih, a dobijeni su odlični rezultati zamenom operacionih pojačavača (ugrađeni su OPA1612) i eksternim napajanjem preko adaptera na USB priključku. Trebalo bi taj prerađeni da uzmem i čujem kod sebe uskoro. U stock verziji napajan sa nekog laptopa i njegovim USB kablom sam slušao u tuđem sistemu, i nisam bio impresioniran, ali opet to je budget uređaj. Dosta bolje zvuči sa pravljenim nego sa uz njega dostavljenim USB kablom, (narandžasti ili neki drugi za sitne pare, USB konektori iz KELCO su sasvim dobri). USB C je odličan konektor, samo je malo teže napraviti kabal sa USB A+C i ponuda dobrih kablova je manja, sa USB A+B je lakše i puno ima tih kablova pa se može probati.

Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče Modi 3 je zvučno daleko iznad Toppinga D10 (nisam menjao op amps). A ništa mnogo bolje ne prolazi ni D30 u poređenju sa Modijem, nisu sitnice u pitanju već baš veliki jaz.

Ja sam nekih 6 meseci koristio D30 pretprošle godine i bio sam oduševljen jer je zvučio bolje od HRT microstreamer-a kog sam imao pre njega. Topping D10 je bio upravo na nivou tog malog HRT-a. Sva tri sam imao istovremeno i D30 se tu ipak jasno izdvajao pa je on ostao a ova druga dva sam prodao.

D30 je tako ostao sve dok ga nije zamenio Khadas Tone Board koji baš jasno bolje zvuči. Khadas je bio kod mene već nekih 7-8 meseci (dočekao u međuvremenu D50 i ispratio ga) kada sam nabavio Modi 3. Razlika nije bila nešto prevelika između ta dva ali je Modi svejedno otvoreniji i rezolutniji od Khadasa.

Pominjem ceo ovaj lanac jer mi je D10 pri dnu a Modi 3 pri vrhu istog.

Donald nisam čuo pa ne mogu da komentarišem ali Modi 3 >>> Topping D10

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Nixie said:

Topping D10 nisi razmatrao, meni taj uređaj izgleda mnogo solidnije od tih predloženih, a dobijeni su odlični rezultati zamenom operacionih pojačavača (ugrađeni su OPA1612) i eksternim napajanjem preko adaptera na USB priključku. Trebalo bi taj prerađeni da uzmem i čujem kod sebe uskoro. U stock verziji napajan sa nekog laptopa i njegovim USB kablom sam slušao u tuđem sistemu, i nisam bio impresioniran, ali opet to je budget uređaj. Dosta bolje zvuči sa pravljenim nego sa uz njega dostavljenim USB kablom, (narandžasti ili neki drugi za sitne pare, USB konektori iz KELCO su sasvim dobri). USB C je odličan konektor, samo je malo teže napraviti kabal sa USB A+C i ponuda dobrih kablova je manja, sa USB A+B je lakše i puno ima tih kablova pa se može probati.

Razmišljao sam o D30.
Međutim pruža mi se prilika da SCHIIT dobijem po ceni od $99. Sa cenom je tu u rangu EarMen-a. Schiit ne podržava DSD ali to mi i ne treba, uglavnom bi služio za preslušavanje pre kupovine LP.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Willi Studer said:

Ne treba se odricati funkcija ili pogodnosti koje nam trenutno nisu zanimljive. Šta ako isprobaš DSD i dopadne ti se?

E pa onda ništa...Prodaja zamena :D.
Šalim se EarMen je prvi na listi ionako pravim Srpski Audio sistem tako da će to biti još jedan uređaj na polici Made in Serbia!

 

Link to comment
Share on other sites

 Prvo, imas test oba u novom HiFiles, mozda pomogne. :) Ja se ne bi opterecivao tom DSD pricom, DoP je korektan - neces primetiti razliku u tom cenovnom rangu, bar ne ni priblizno toliku koliku unosi bolje napajanje, ili nesto drugo. Pre bi razmisljao na temu sta mi se vise svidja i sta meni bolje zvuci nego tehnickim karakteristikama, posebno u rangu cene 100-200 EUR.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pošto sam K5 pro skoro nabavio mogu da kažem da je vrlo solidan na izlazu za slušalice, detaljan, prilično neutralan i ima snage solidno. Za slušalice bih ga uzeo pre Zena. Međutim linijski izlaz je tu tek da ga ima. Na vrlo kratko slušanje je prilično slabo izveden. Nema načina da se zaobiđe potenciometar i zvuk je da kažem neinspiratiavan. Zen je solidno bolji u ulozi DAC-a.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...