Jump to content


Intel NUC kit


Dacho

Recommended Posts

2 sati ranije, džonibigud said:

Misliš da je mana što ima samo USB izlaz ili je sam USB problematičan? 

 Meni jeste u smislu da ta ploca nije ni na koji nacin optimizovana za to. Allo signature ima samo coax/spdif izlaz ali pogledaj :

digione-signature-board.jpg

https://www.allo.com/sparky/digione-signature.html

 To su dve plocice, galvansko odvajanje, clock generator samo za njega...

 Za USB izlaz koji je ozbiljnije elaboriran pogledaj ovu sliku iz Hi-Files:

LJM00720.jpg

 Ovo je Pro-Ject koji je Bojan opisivao, ova kartica gore je Pi compute module, koja vrti OS, sve ovo dole je napajanje i "kvalitetniji" USB.

 Auralic ima sve na jednoj ploci, ali je isto neki Arm, i deluje da ima clockove koji su kvalitetni...

ARIES_G1_Inner.jpg?v=1533752381

 Da se razumemo, ja teram Supermicro servere na poslu. To su VRHUNSKE sprave, pouzdane, kvalitetne, ma fenomenalne. Ali nisu pravljene za minimalni jitter i elektricni sum.... Sto je OK. Innuos prodaje MUZICKE SERVERE. Da ja hocu da pravium custom server, iskreno, i ja uzeo Supermicro kao OEM.

 Realno, hardverski gledano, Innuos Zen masine su vrh vrhova kao server. Ali kao strimer, tj. "klijent" meni "USB na supermicro ploci" ne deluje kao idealno resenje... Sva ova gore nabrojana meni "vise obecavaju".

 Naravno, softver je tu isto ultra-bitan, to ostaje. Po meni softver je bitniji nego hardver, ali ja sam softveras - koji i dalje kupuje vrhunski hardver (da, bas taj supermicro) kad moze.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, nkrgovic said:

 Realno, hardverski gledano, Innuos Zen masine su vrh vrhova kao server. Ali kao strimer, tj. "klijent" meni "USB na supermicro ploci" ne deluje kao idealno resenje... Sva ova gore nabrojana meni "vise obecavaju".

Mogli su na onim jacim modelima iskoristiti onaj jedan pci-e slot pa staviti neku dobru usb kontroler karticu.

Mada, mnogi tvrde novi dacovi imaju dobro resen usb deo, pa su prilicno imuni na kvalitet usba na drugoj strani.

Link to comment
Share on other sites

 Ako prave server, a lepo pise da prave, po meni imaju pravi pogodak. Za server imati OEM Supermicro je vrh. Ne treba im kartica.

 A ako je sve jedno sta je plejer, onda ne vidim razlog da ne uzmes obican R-Pi. Ako si u pravu i DAC je imun na jitter i elektricni sum sa USB-a (ne kazem da je nemoguce, moguce je), onda nema svrhe bacati novac i uzimati neka svemirska resenja....

 Ja nisam merodavan za to, ja nikad ne bi imao namenski server za jednu namenu, ali opet ja nisam merodavan za servere previse se bavim time.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, garson said:

Mogli su na onim jacim modelima iskoristiti onaj jedan pci-e slot pa staviti neku dobru usb kontroler karticu.

Mada, mnogi tvrde novi dacovi imaju dobro resen usb deo, pa su prilicno imuni na kvalitet usba na drugoj strani.

Pa imaju i takav model, sa posebnom pločicom za USB izlaz, cijena prava sitnica...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Zexx said:

Pa imaju i takav model, sa posebnom pločicom za USB izlaz, cijena prava sitnica...:rolleyes:

 To je ovaj Statement? Ne znam, ne pratim, mora pitam.... Opis obecava, mogla bi da bude vrh spravica. Ovo je, kapiram, i dalje za ljude koji pre svega sviraju sa diska ne strimuju, ali da deluje dobro - deluje odlicno. Verujem da im je Supermicro i dalje OEM i da je ovo zapravo ista ploca, plus USB na kartici sa OCXO-om i svim ostalim.

 Cena, sta ga znam....  Znam koliko kosta mrezni switch koji ima podrsku za externi clock signal, 1pps sa Stratum-1 izvora, ovo je i dalje bagatela u odnosu na to ;) . (I to bez tog clock-a, samo switch). Doduse, taj switch ima jos svasta nesto od mogucnosti, ali opet - ima i ovo, a i prodaje se u manjoj seriji nego Arista ili Cisco switchevi....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ako prave server, a lepo pise da prave, po meni imaju pravi pogodak. Za server imati OEM Supermicro je vrh. Ne treba im kartica.

 A ako je sve jedno sta je plejer, onda ne vidim razlog da ne uzmes obican R-Pi. Ako si u pravu i DAC je imun na jitter i elektricni sum sa USB-a (ne kazem da je nemoguce, moguce je), onda nema svrhe bacati novac i uzimati neka svemirska resenja....

 Ja nisam merodavan za to, ja nikad ne bi imao namenski server za jednu namenu, ali opet ja nisam merodavan za servere previse se bavim time.

Pa dobro necemo bas mesati pojmove, tacno je da se ovo zove audio server ili kako vec, ali drugaciji uslovi rada, namena itd.

1 sat ranije, nkrgovic said:

 To je ovaj Statement? Ne znam, ne pratim, mora pitam.... Opis obecava, mogla bi da bude vrh spravica. Ovo je, kapiram, i dalje za ljude koji pre svega sviraju sa diska ne strimuju, ali da deluje dobro - deluje odlicno. Verujem da im je Supermicro i dalje OEM i da je ovo zapravo ista ploca, plus USB na kartici sa OCXO-om i svim ostalim.

 Cena, sta ga znam....  Znam koliko kosta mrezni switch koji ima podrsku za externi clock signal, 1pps sa Stratum-1 izvora, ovo je i dalje bagatela u odnosu na to ;) . (I to bez tog clock-a, samo switch). Doduse, taj switch ima jos svasta nesto od mogucnosti, ali opet - ima i ovo, a i prodaje se u manjoj seriji nego Arista ili Cisco switchevi....

Stavili zaseban usb sa OCXO-om na najjaci model od 10+k. A te kartice USB kartice kostaju ~500$.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Je l' to beše ona sprava čiju cenu se trudiš da ne zapamtiš, da se slučajno ne izlaneš pred ženom?B)

Bash ta ^_^ - ali je poredjenje sa Innous statementom vrlo relevantno jer je top model LDMSa po ceni tu negde, a Lampi podosta jeftiniji ;)

Nismo uporedili sa LDMS midi opcijom mada bi mislim I tu za statement bilo "chupavo"...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Znam da su i jedan i drugi u 5-digit cenovnoj kategoriji, a ima tu još kandidata, iz više izvora sam čuo da Antipodes Audio CX+EX smatraju za najbolje od svega što postoji na tržištu.B)

Vidi od likova koje licno znam i kod kojih sam bio u kuci, i koriste server kao izvor, svi do jednog imaju ili LDMS ili Lampi SuperC.
A nekolicina njih sa kojima sam u kontaktu, sa sistemima sa zaista mnogo nula i cost no object pristupom svi do reda cepaju Taiko Audio Sound Galleries Extreme :P
 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, golum said:

Vidi od likova koje licno znam i kod kojih sam bio u kuci, i koriste server kao izvor, svi do jednog imaju ili LDMS ili Lampi SuperC.
A nekolicina njih sa kojima sam u kontaktu, sa sistemima sa zaista mnogo nula i cost no object pristupom svi do reda cepaju Taiko Audio Sound Galleries Extreme :P
 

 Brate... Dual Xeon 48GB RAM i onda na to linearno napajanje.... Onda jos zveknes Optane PCIe i ssd radi storage... Mislim, kapiram da ih Intel voli, ali sta ovo strimuje? Koliko paralelnih strimova iz ovoga ide? Osim ako ne treba da nahranis hiljade klijenata ovo je.... malo je reci overkill.

 Mislim, stavili su Windows 10 na ovo, kapiram da je to dobar nacin da ubijes racunar :P - ali opet.... Ja imam neki utisak da je ovo tour de force napravljen sa idejom da opravda cenu - a ne i kvalitet zvuka. Ne vidim nista u procesu strimovanja muzike sto zahteva ovu kolicinu hardvera. Ljudi teraju Plex server koji strimuje 4K video klijentima sa R-Pi 4B, taj 4B moze da strimuje i 100 audio strimova bez problema. Ne ulazim u USB deo, samo u streaming server, ovo znam sta je - sustinski pricamo o glorifikovanom HTTP-u.... eventualno neki UDP koji je jos laksi za procesor. I da, pricamo o ethernetu, koji po standardu ima razvdojni trafo na svakom konektoru :) (da nema jedan PoE switch bi spalio svaki uredjaj koji ukljucis...). 

 Drugo, moram da pitam, ako das 20K za spravu koja pljucka datu sa dioska na USB, kakav DAC koristis za to? Kakav DAC treba da bi se cula razlika i da bi to bilo "bolje"? A i kad pogledam, ne vidim nigde ovde neki silan trud oko USB ili AES/EBU dela, to deluje nekako standardno, potencira se na racunarskom delu, koje je u celoj prici prilicno truba.... Strimuje u najludilo-sizenje kvalitetu 10-20Mbit/s....

 Da mi je neko pokazao plejer od 20K$ i rekao da je spucao te pare u rubidiumski clock, neke hiper-brze optokaplere i stagajaznam, pa onda nasao tim da napravi custom USB sender, u verilogu.... ajde. Mozda. Ali 20K$ u serverski hardver koji ima brdo compute i storage resursa, a onda tera Windows 10 i striumuje, ajde, 20Mbit/s....

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Thecoki said:

@nkrgovic Esoteric N-01XD Network DAC?

 Gledaj, ni Esoteric ni npr. dCS koji smo slusali na sajmu meni nisu upitni. To je kompletan uredjaj (stack, sta god) koji nesto radi. Cak i dCS ima streamer i upsampler, pa ajde, ne znam dovoljno o upsamplerima. ali kapiram da treba uloziti u te algoritme, u razvoj, u testiranje, u ljude koji implementiraju... Sve je to meni jasno.

 Ali ovde ne pricamo o mreznom plejeru / mreznom DAC-u, ili sta god... Pricamo o spravi koja pljucka digitalni signal na digitalni izlaz, kosta k'o bubreg u Indji (retail ne nabavna) a pri tom nema nista posebno u tom delu za striming, vec eto "ima mocan computer"... Meni nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

Čak su i na internetu na par mesta komentarisali da Innuos od cca 2500e je preskup da se koristi samo kao server i uglavnom su ljudi koristili Roon Nucleus ili Nuc.Komentari su uglavnom da  innuos bolje radi i zvuči ali za tako veliku razliku u novcu uglavnom se odlučuju za leftinije uređaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...