Jump to content


Intel NUC kit


Dacho

Recommended Posts

24 minuta ranije, impuls said:

za sve koji kazu da je RPI igracka za ucenje programiranja i d aracunar treba da kosta 1000 evra sa nenormalno brzim procesorom gomilom memorije samo da napomenem da RPi recimo sa picore plejerom pokrece ceo operativni sistem velicine 60-tak Mb a ne windows od nekoliko gigabajta.

 Gledaj, to moze da kaze samo budala. R-Pi 4B ima 4GB RAM-a i quad-core 64-bitni procesor, mnogo efikasnije arhitekture nego x64, na 1.5GHz. To je sasvim korektan serverski CPU, a kamoli za audio. :) Ostalom, Arm koji je idle 95% vremena i i7-10XX koji je idle 99% vremena su i dalje ... uglavnom idle ;)

 Sustinska razlika, bar sa IT strane, su softver i da li je CPU dovoljno dobar da odradi sve sto sotfveru treba. Ako jeste, sve ostalo je nebitno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, srdjan_c said:

Kada se sabere kompletan trošak oko ove Allo opcije: usb bridge sig + allo signature + shanti + kutija + još jedno napajanje za usb + zezanje oko sklapanja + kablovi +....
dolazi se do cifre od oko 700€, i to sam sabirao cifre bez troškova transporta, carine i pdv-a.

Nije ovo uopšte malo.

Ko moze da se zadovolji samo USB izlazom, dovoljno mu je usb bridge sig +  shanti. Tu ostaje i jedna grana 5V/1A za recimo dac (npr Qutest). To je oko 450€. Naravno bez QUtest_a, kablova i Carina/pdv.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Thecoki said:

@džonibigudJa sam imao isti DAC sa DSD 512 kida kako radi.

Opravdano sam bio odsutan sa pc, sakrivao kablove i golemi modem (baš pogolem :D) od optike uvedene pre par dana.

Zexx je bolje objasnio ono što sam hteo da kažem.

Jesi li potpuno siguran da Chord Qutest nativno hoće da pročita 512, i koji je to fajl ako možeš da mi linkuješ, ili gde se nalazi ? :

: Ovo nije provokacija, interesuje me ...

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vlajo said:

Opravdano sam bio odsutan sa pc, sakrivao kablove i golemi modem (baš pogolem :D) od optike uvedene pre par dana.

Zexx je bolje objasnio ono što sam hteo da kažem.

Jesi li potpuno siguran da Chord Qutest nativno hoće da pročita 512, i koji je to fajl ako možeš da mi linkuješ, ili gde se nalazi ? :

: Ovo nije provokacija, interesuje me ...

 

Na prvi deo pitanja odgovaram ja, da može:) i uzvraćam pitanjem da li si siguran da nije provokacija... 

IMG_20200516_193306.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vlajo said:

Naravno da nije provokacija, otkud ti to ?

Ja ne prodajem ništa, nemam nikakvu korist od ovog pitanja ...

Interesuje me tema dsd 512 - octa dsd ... itd 

:wave2

Da li misliš da će firma kao što je Chord da laže o specifikacijama svojih uređaja pa nisu oni Volkswagen... 

Link to comment
Share on other sites

@VlajoTi inače na forumu si poznat kao provokator:cool:

Šalim se naravno:D

Pa na to pitanje bih mogao da odgovorim ovako:

Siguran ne mogu biti jel na nisam konstruktor istog, naravno verujemo ili ne onome šta je napisao proizvođač u specifikaciji proizvoda. 

Zvučno Qutest na DSD fajlovima je mnogo bolji od DAC-ova sa kojima sa ga ja poredio. E sada šta se unutra dešava kako se to konvertuje nemam pojma(ja mislim da žive neki mali ljudi:rolleyes:) @zexx verovatno zna, Billa sam pitao on nema pojma:unsure:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vlajo said:

Ja tebe ne razumem, zašto Chord ne bi slagao ?

Imaju neki poseban kodeks časti pa ne smeju ili šta ?

 

Da li onda sumnjaš i da je ovaj fajl DSD 512. Nemoj tako, stičem utisak da si bio siguran da Qutest nema mogućnost reprodukcije predmetnog formata niti da takvih fajlova ima. Kada sam ti poslao dokaz i za jedno i za drugo nastavio si sa serijom pitanja. Ne želim više da ti odgovaram. :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vlajo said:

Qutest je odličan, moderan dac. Ali 512 nismo uspeli da "poteramo" nikako

Zato pitam, možda nismo imali dobar 512 dsd, ne znam... 

 

Da,  vidim o čemu se radi. Mogao si to odmah da kažeš izbegli bismo nesporazum. Za 512 DSD je potreban ozbiljno jak procesor i puno memorije. Koji je plejer i koja pc konfiguracija. Sada ja pitam:)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vlajo said:

Procesor i5 7500t (1151), 8gb ddr4, ssd... 

Foobar 

I7  8th16 GB za 512 a možda je i to slabo. Samo ja pravim matematiku za Roon sa Jplay. I moguće je da foobar brljucka, nisam siguran baš odavno ne koristim Foobar. Probaj neki drugi plejer foo je baš početni nivo. Win 10 verovatno koristiš, njemu je i 16 GB malo, grozan operativni sistem iskreno. 

Link to comment
Share on other sites

Malo ozbiljnosti nije na odmet. :)

Demo DSD fajlove (ima i DSD1024) mozete naci ovde.

https://wechdomi.org/english/index.html

 

Konkretno DSD512 fajl (1.4GB) na ovom linku.

https://wechdomi.org/M333/o5dsd512.zip

 

Sto se zahtevnosti tice daleko da treba neki i5/i7 i brdo rama. Kod mene to radi u DSD native modu radi na AMD 5350 procesoru (koji je u nivou nekih Intel Atoma od pre 5 ili vise godina) i 4GB rama.

Foobar mi je pravio problem sa DSD512 u native modu (tj nije radilo), DSD256 je radio ok.

Zato ima DSDTEST.EXE, malo free programce (nije bas plejer vise za test DSDa) od 7KB koje se pokrece iz CMDa i pusta native ili DoP. E sa njim mi radi DSD512 bez problema.
E da, ASIO je obavezan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...