Jump to content


Intel NUC kit


Dacho

Recommended Posts

7 minutes ago, Zexx said:

Vlajo hoće da kaže da je pravih DSD snimaka malo, a da su SACD diskovi i DSD materijal u ogromnoj većini ništa drugo nego prepakovani PCM.

Hvala na objašnjenju, mogao je tako odmah da kaže:) Ono albuma što imam u DSD formatu kod mene na mom sistemu sa Chord Qutest DAC-om zvuči stvarno odlično. Mislim da nisu prepakivani sa PCM-a. To je moje subjektivno mišljenje. Imam neki broj SACD-ova odlični isto, DSD mi bolje zvuči. 

Link to comment
Share on other sites

@zexxTo je tačno,zato me i interesuje da li upsamle daje isti rezultat kao i izvorni DSD.

@VlajoNije baš neki izbor DSD muzike pogotovo 256 i 512.Da li se čuje razlika izmedju 64,128,256 i 512 ja nisam još to testirao ali čim budem javljam.

Naravno nativni fajlovi bez upsamplinga.

Link to comment
Share on other sites

Sto Zexx rece verovatno je pravih DSD snimaka malo ali zato mislim da ima mnogo DSD albuma koji su prebaceni sa mastera u DSD u samim izdavackim kucama. U Srbijici postoji hdd sa vise od 4/5Tb dsd fajlova od cega brdo direktno od mnogih poznatih izdavackih kuca sa tih mastera.

Sto se prebacivanja tice poznanik iz LAa Larry Toy (inace i autor knjige o zlatnim godinama Decca recordsa) poseduje vise od tisucu safety master traka mnostva poznatih albuma i brdo toga je na vrhunskoj opremi prebacio u DSD (takodje na tom pomenutom hdd-u) ^_^.

Kako svira - ma bezveze

Kao sto rekoste - nije snimljeno u studiu u DSDu...:P.

Ali opet sve zavisi - nesto realno bolje svira u native PCMu nesto u DSDu, nesto pak upsamplovano...

Link to comment
Share on other sites

@golumBilo bi lepo doći do tog hdd-a:ph34r:

Sve to svira odlično, tu ste u potpuno u pravu bez dalje rasprave. Sada to što teramo mak na konac ima svoju draž:D

Na temu NUC-a, ja mislim da je to sasvim solidno rešenje za taj novac, čitajući utiske nisam ga probao. 

Da li bi trebalo izdvojiti više novca pa recimo uzeti Innuos Zen mini, to bi bilo lepo uporediti side by side. 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Thecoki said:

Na temu NUC-a, ja mislim da je to sasvim solidno rešenje za taj novac, čitajući utiske nisam ga probao. 

Da li bi trebalo izdvojiti više novca pa recimo uzeti Innuos Zen mini, to bi bilo lepo uporediti side by side. 

Ima ovde članova koji koriste i jedno i drugo, pa može da se dobije info iz prve ruke.;)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Thecoki said:

@golumBilo bi lepo doći do tog hdd-a:ph34r:

Sve to svira odlično, tu ste u potpuno u pravu bez dalje rasprave. Sada to što teramo mak na konac ima svoju draž:D

Na temu NUC-a, ja mislim da je to sasvim solidno rešenje za taj novac, čitajući utiske nisam ga probao. 

Da li bi trebalo izdvojiti više novca pa recimo uzeti Innuos Zen mini, to bi bilo lepo uporediti side by side. 

Mislim ie skoro sam siguran da au @patason i @Zexx uradili upravo to poredjenje jer Patason ima oba uredjaja (ili je imao makar)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Ima ovde članova koji koriste i jedno i drugo, pa može da se dobije info iz prve ruke.;)

...a član(ovi) koji poseduju Innous i NUC imaju drugara koji koristi USBridge sig. To bi zaista bio zanimljiv "clash" s obzirom da se na net-u mogu pronaći iskustva ljudi koji su USBridge signature-u dali prednost u odnosu na NUC.Evo jednog od tih primera:

USBridge Sig..jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, džonibigud said:

Dobar dan DJ kako si:D Slažem se sa svime što si rekao. Meni se sviđa DSD format baš, više od flac i wav pa neka i grešim:)

Pozdrav sa seoske idile! Malo štucnu struja pa se ugasi kompujter a onda nazva komšija da odemo na Subotnji pijačni dan u Kovačici i evo tek sad se javljam, stigo nazad.

Formati su nebitni ako se uživa u muzici.

Pozz!

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Green said:

To bi zaista bio zanimljiv "clash" s obzirom da se na net-u mogu pronaći iskustva ljudi koji su USBridge signature-u dali prednost u odnosu na NUC.

NUC насупрот USBridge као директни рендерер? А да ли је неко користио NUC (core) + USBridge (endpoint) (нарочито у Roon околини)?

6 minuta ranije, Zexx said:

tačnije 4 takva identična primerka

У 4 система или у исти систем?

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, InSides said:

NUC насупрот USBridge као директни рендерер? А да ли је неко користио NUC (core) + USBridge (endpoint) (нарочито у Roon околини)?

 

Innous vs NUC vs USBridge , da, kao direktni rendereri , s tim što bi se koristio identičan usb kabel (pretpostavljam onaj Zokijev Callisto).

NUC+USBridge - lično ne znam nikoga ali mogu se pročitati iskustva korisnika na Audiophile Style forumu.Fotografija koju sam postavio je sistem jednog od njihovih moderatora,čini mi se.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Zexx said:

4 iste Intel NUC konfiguracije sa istim softverom u 4 različita sistema.

Немој замерити.

Читао сам о систему где је неко користио 3 NUC-а заједно (1 core и 2 endpoint-a) за multiroom систем, па помислио да се о томе ради.

Link to comment
Share on other sites

 Ovaj Allo USBridge deluje vrlo ozbiljno, sta je bolje to ili ProJect (Westlake), ne znam. Ali nije igracka. Nije ni R-Pi 4 vise igracka, daleko je, ali ovo je ipak bolje resenje.... :) E sad, "ja koji voli muziku" bi radije uzeo neki "gotov plejer" i zavrsio, ali "ja koji je linux entuzijasta" (nisam ja neki audiofil) bi se rado igrao... :D

 Sto se tice DSD i PCM, koliko se ja secam, DXD (32-bit 352kHz) je pravljen za editovanje DSD-a, jer je bilo komplikovano raditi direktan edit DSD formata. Alati, koliko ja znam postoje, u smislu mixovanja, DSD A/D konverteri postoje, ali efekti su, valjda, bili problem.... Nije bilo softvera portovanog da radi sa tim formatom. DSD ima bitstream kao 16bit/176kHz PCM, ali ne mora da znaci da je informacija ista... mada, ako je Shannon-Nyquist teorema vazeca (a jeste)... Uhhhh.... Treba neko ko zna bolje matematiku od mene.

 U svakom slucaju, ja ne slusam DSD. Moj referentni plejer je R2R DAC u CD plejeru :) - i gramofon. Moj neki rezon je da se DSD slusa u DSD a PCM u PCM formatu. Donekle se slazem sa Simom, ne treba preterivati i praviti se pametan. Upsampling/oversampling na jacemo procesoru ima smisla, to nije problem... Ova prica je zapravo normalnija od konverzie - ima smisla raditi to na serveru ako je CPU na DAC-u los. Nista cudno.

 Kapiram da nekome DSD konvertor moze da zvuci bolje, cak i ako se neka informacija gubi, mini ni to nije nista cudno - slusaju ljudi DAC-ove sa lapmama u izlazu, pa? I lampe imaju gubitke i "farbaju" zvuk, ali nekome se to svidja. Ja bi, za moje pare, uvek slusao dobar R2R multibit, ili neki miultibit DSD tipa dCS. Spomenuti Esoteric bese ima onu foru kad pakuju paralelno vise DAC-ova praveci tako neki kvazi-multibit, Chord ima fantasticna resenja (tehnicki) u svojim FPGA-ovima... ali ja nisam "audiofil" ja sam per svega "computer nerd" :) Ja volim takva resenja. Realno, ja bi od svakog po jedan.

 I da, vecina muzike koju ja slusam nije objavljivana kao DSD, nikad nije semplovana kao DSD... Slusam ja i klasikiu, ali slusam i mnogo toga sto nikad nije imalo taj "audiofilski tretman", kazem, ja nisam bas audiofil. :)

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, InSides said:

Немој замерити.

Читао сам о систему где је неко користио 3 NUC-а заједно (1 core и 2 endpoint-a) за multiroom систем, па помислио да се о томе ради.

Ma taman posla, kakvo zameranje...;) Probano je nekoliko softverskih plejera baziranih na nekoj Linux distribuciji, i kad smo stigli do Snakeoil OS, korisnici rekli "ne pipaj više ništa, to je to...":lol:

Link to comment
Share on other sites

za sve koji kazu da je RPI igracka za ucenje programiranja i d aracunar treba da kosta 1000 evra sa nenormalno brzim procesorom gomilom memorije samo da napomenem da RPi recimo sa picore plejerom pokrece ceo operativni sistem velicine 60-tak Mb a ne windows od nekoliko gigabajta. Ako mobilni telefon sa procesorom kao u rpi moze da obradi gomilu informacija, zasto ne bi rpi obradio samo jednu. Sem toga slusao sam RPI sa Allo signature i moram reci da odlicno radi, cak je timbar u nekim tonovima bio lepsi nego iz mog transporta sa audio cd-a. Nemam nijednu primedbu na ovaj setup sa Allo Shanti napajanjem.

Sto se tice posmatranja iz audio sfere i racunarske sfere, mozete kopiti koliko hocete dobar racunar nikad nece biti posveceno audio segmentu toliko kao sto je uradjeno na signature spdif-u ili usbridge. Zasto ovo napominjem, ucrtao sam Vam pojedinacne filtracije napajanja na ovim plocicama. Videcete na plocici gde se nlaazi WM8805g da imaju dve filtracije. Ovaj chip ukupno i ima dva napajanja, jedno za digitalne signale a drugo za PLL. Kod alo signature spdif cete videti da svaki chip ima svoje filtrirano napanje, cak i klok i drajveri za rca i bnc izlaze. Vodilo se racuna da je ovo audio proizvod a ne racunar. Ne znam kakav je NUC ili neki drugi koje ste nabrijali ali Allo ima bar sa ova dva uredjaja vrhunske audio komponente

allo-digione-signature-napajanja.jpg

allo-usbridge-signature-napajanja.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...