Jump to content


izbor AVR preporuka


spuki

Recommended Posts

Zdravo,

 

Duze neko vreme razmisljam sta da uzmem, i na kraju sto vise citam , manje znam, pa bi preporuka svakako dobrodosla 

Buduci da sada uglavnom , kada slusam, muziku  i gledam filmove sa kompa, i plus da zelim da ozvucim TV, odlucio sam se za AVR ( u odnosu na stereo) 

 

Trenutno svu mediju preko kompa slusam preko Yamaha NS-G40 MkII zvucnika i Pioneer staijeg nekog stereo pojacala. Soba je nekih 20 kvadrata i sada mi sve to zvuci dosta tupo ( narocito muzika, gitarska , preko youtube). Shodno tome resih da malo to unapredim narocito stereo zvuk ( kasnije bih i otisao do 5.1) , pa ako imate neke predloge i preporuke , za neki budzet oko 500 evra, bio bih zahvalan ( stariji i/ili novi modeli)

 

Hvala i pozdrav

Boban

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, bio sam u toj situaciji nekoliko puta :)

Vrteo se uglavnom oko Yamahe, Marantza i Denon-a. Definitivno Marantz i Denon pružaju najviše za uložen novac, ako želiš AVR i za filmove i muziku i PlayStation etc.

E sada. Ako je budžet 500e, najbolje tražiti polovno, od prvog vlasnika ili u besprekornom stanju od pouzdanog prodavca.

Napiši šta ti je bitno za AVR: Konekcije, Audio , Video sekcija, internt...DTS... I da li planiraš da menjaš zvučnike ? Mislim da bi trebao :)

 

Ako razmišljaš o Denon/Marantz školi, počni od ovako nekog uređaja:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Surround/Marantz-sr-7005-91740339-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Prvo, kupi zvucnike za koje mozes da se najvise ispruzis.

Do tada slusaj sta imas kod kuce. Kasnije kada skupis novac,  onda dolazi na red AVR ili  pojacivac, sta vec vise volis.

Do tada ces odluciti vec sam, sta zelis. U ovom sportu nema zurbe. Zapamti.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Vrtim se, da i ja,  izmedju marantza, Denon i Yamahe ( ali i ostalo sto pronadjem - pa gledaj review , googlaj .. i tako , kruzno kretanje ), s tim da nikad nisam ni jedan cuo :-)

Nekako sam najvise bio zainterosvan za Denon 2500 H i Yamahu V685, i onda dodjes do tog stereo zvuka i te AVR  probelmatike  i pre out-a, pa onda sve to dalje  kako vise gledas sve to dalje dize i neku  cenu na 900 eur za npr 3600 H... 

Prateci sve to i forumske predloge   sad prihvatio sam i opciju starih pojacala .  Mozda najvise mi je bitan zvuk i tu tamo konekcije ( HDMI)

Zvucnike sigurno u narednoj interaciji mora da menjam, ali nisam sigurna da li taj tup stero zvuk dolazi od njih ili od pojacala, ali  za pocetak krecem od pojacala 

 

Da taj marantz 7005 video sam i stoji mi kao predmet interesovanja kao i mozda ovi :

 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Surround/Arcam-Solo-Movie-5-1-91851904-oglas.htm?filter_id=155907678 

 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Surround/Onkyo-TX-NR808-Mrezni-Risiver-180W-3D-HDMI-USB-LAN-PHONO-77079878-oglas.htm?filter_id=144

Link to comment
Share on other sites

Dok sam pisao ovaj prethodni , Nesone je vec pisao ... da 

55 minutes ago, nesone said:

Prvo, kupi zvucnike za koje mozes da se najvise ispruzis.

Do tada slusaj sta imas kod kuce. Kasnije kada skupis novac,  onda dolazi na red AVR ili  pojacivac, sta vec vise volis.

Do tada ces odluciti vec sam, sta zelis. U ovom sportu nema zurbe. Zapamti.

Pozdrav.

Hvala na sugestiji... sad jos  vise komplikuje .... da ne otvaram sad novu temu : koje zvucnike ; da li vec ima preporuka za zvucnike ( tako 400 - 500 evra ) imajucu vidu moje namere

Link to comment
Share on other sites

U HI FI postoji redosled, da se covek ne prevari.

Prvo se kupuju zvucnici, pojacivaci, gramofoni,  CD,  DVD ili BD playeri.....pa kablovi .

Sve to mora da se upari sa zvucnicima. I isproba pre kupovine. Ako  moze da se sve uklopi pre kupovine.

Srecno. I ne odustaj. Samo napred!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...