Jump to content


Copland CSA 14


zeljko1974

Recommended Posts

Ја претражи цео форум ал не нађох ама баш ништа сврсисходно о овом хибридном ампу. На питање да ли сам заинтересован за куповину, па рецимо да јесам. Спендор 2/2 су звучници, голдмунд конвертер као главни извор.

Знам такође да је спендор усер френдли са лампама, али пошто никад нисам имао прилике чути, немам појма како би то звучало, па ето,ако неко има било каква искуства може написат по коју.....

-------у здрављу били и ракију пили - прали руке домаћим сапуном , чврсто стање онли  ---------:bacanje лудло мозга---- ба !!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Specifications

Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 5Hz to 120kHz

Input sensitivity: 3mV (MM), 130mV (line)

Valve complement: 2 x ECC88

Dimensions: 430 x 125 x 375mm

Weight: 13kg

Year: 1993

Price: GBP £995 (1993)

Ово су спецификације дотичног  ампа, ЕЦЦ88 у побуди би требале дати неку основну топлину и мекоћу лампи и то је онај префикс који ме највише привлачи у овој причи. Штета што не могу пробати код мене у просторији.

Како каже чика гугл, није за  "резолушн фанатике" или ти преведено на нашки , мекано, баршунасто, заобљено ...

Link to comment
Share on other sites

On 2.3.2020. at 12:55, zeljko1974 said:

На питање да ли сам заинтересован за куповину, па рецимо да јесам.

Zeljko, cuo ovo pojacalo (mada nisam bas siguran da je taj model), ali toliko je proslo da se, iskreno, ne secam kako je to zvucalo. Mislim da su bili prikaceni Martin L. elektrost., pa mi nesto nije zvucalo interesantno... ALI, moram da ostavim komentar, jer me tvoje pitanje podseca na pitanje jednog co'eka koji svaki dan na televiziji (i drugim medijima) sebi postavlja pitanje, pa potom daje odgovor. 
Eto, bilo mi je pomalo smesno, pa se izvinjavam zbog komentara i eventualnog offtopic-a. 

Pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, generalna_skupstina said:

Zeljko, cuo ovo pojacalo (mada nisam bas siguran da je taj model), ali toliko je proslo da se, iskreno, ne secam kako je to zvucalo. Mislim da su bili prikaceni Martin L. elektrost., pa mi nesto nije zvucalo interesantno... ALI, moram da ostavim komentar, jer me tvoje pitanje podseca na pitanje jednog co'eka koji svaki dan na televiziji (i drugim medijima) sebi postavlja pitanje, pa potom daje odgovor. 
Eto, bilo mi je pomalo smesno, pa se izvinjavam zbog komentara i eventualnog offtopic-a. 

Pozdrav! 

Ха ха , нема љутње.....

 

П.С.

Тако сам срочио реченицу у жељи да дам одговор на нека будућа неоѕбиљна питања.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 predivno pojacalo,zvucno bolje od marantza pm 16,naima 5i imao sam ga u moru pojacala odmah se izdvojio i imao sam 5-6 kompleta lampi.mislim da su mi siemens najbolje svirale.imao sam sa njim sonus,kef ls 50,opere.nazalost dok sam testirao kablove ostavio sam spojena dva para kablova a zena je ujutro upalila i sprzila mi je kanal.nakon toga sam ga popravio i prodao nekom iz kikinde za 300 e.sad imam csa 28 nadsvirao je prethodnika exposure 3010 i to opusteno,isto siemens lampe.ja sam moj csa 14 platio 450e.vredi svaki dinar zaista pogotovo sto si namestis zvuk sa lampama kako ti odgovara

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne znam je li više bitno, ali ...

Imao sam CSA 28 (koji bi trebao biti kao 14-ica, samo s daljinskim, ako se dobro sjećam ondašnjih natpisa). Nisam se igrao s lampama, unutra su bile Svetlana, ako se dobro sjećam (neke ruske u svakom slučaju), i to je zvučalo otprilike kako laky kaže. Iskreno, nakon par mjeseci, jedva sam čekao da ga se riješim.

Zanimljivo, u modu rada bez daljinskog je zvučalo bolje, ali ne bitno bolje. No, koja onda korist od daljinskog.

Btw. pošto sam godinama imao i Martin Logan Aerius elektrostate (no ne i sa navedenim pojačalom) rekao bih da to pojačalo baš i nije za njih. Niti snagom, niti kvalitetom. Na manjih glasnoćama bi i prošlo, još ako se upiknu neke malo "mekše" lampe (tko voli tako), ali osobno ne bih išao na tu kombinaciju.

Copland uređaji su mi generalno lijepi za vidjeti na polici, ali nisam se baš naslušao glazbe s njima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...