Jump to content


Servis lampaškog pojačala, naslednik Nikole Vukušića?


Milan.mazinjanin

Recommended Posts

Stereo ili mono blok varijanta ?

Mogu ti dati kontakt servisera kod koga sam nosio svoj cevni amp, sa dobro opremljenom radionicom i jos par sugestija, koga bi mogao da pitas.

Neko drugi ce izneti verovatno neke druge sugestije, pa dalje vidi za koga ces se odluciti.

Info na pm

Link to comment
Share on other sites

Mono blok sam imao i ja, manje vise sve isto s tim sto ne znam ciji su bili izlazni trafoi.

Ako je fixni bias  onda treba premeriti sadasnje vrednosti i videti unutar shasije Nikola Vukusic je oznacavao vrednost koju je podesio originalno.  Ako nije fixni onda samo treba proveriti cevi ( ja sam birao fixni bias na njegovu preporuku, ne znam da li je to bio standard ). 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milan.mazinjanin said:

imao sam negde njegov originalni merni list...ako se ne varam, pobuda je bila podesiva, ali davno to bejaše..ako se ne varam 2003g

Podesiva pobuda - mislis podesiva za izlazni stepen ?   Ako na to mislis to je "fiksni bias" tj. podesava se.

U tom nekom periodu, mozda malo ranije, 2001/2002 i meni je izradio monoblokove.

Malo pojacano napajanje, point to point, GZ34 ispravljanje, ECC81 prvi stepen, ECC82 obrtac faze i EL34 izlaz.

Odvojeno paljenje grejanja i viskokog napona.

Ne mogu da tvrdim sigurno ali unutra bi trebalo da bude upisan podatak o podesavanju izlaznog stepena, kod mene je bilo i cini mi se da je to bila njegova praksa, kako mi je rekao ako neko drugi sem njega otvori radi podesavanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...