Jump to content


Gramofon za 200-500e


jaksa

Recommended Posts

Na ovaj Systemdek sam mislio,najcesce budu uz Linn,Rega,Sme rucke 

https://www.hifishark.com/search?q=systemdek+iix

Ali mozes pogledati i Linn Axis koji bi trebao i sa solidnom glavom da dodje na tih 500. Heybrook tt2 bi bio premija da naleti u toj sumi.Ariston takodje.Thorens 160.Kvalitet tih gramofona,kao i zvuk su znatno iznad osnovnih Rega modela..Pokazali su se kao trajni,izdrzljivi i servisabilni pa ih se nadje u dobrom stanju. Mada svaki vlasnik je svoja prica,pa se svaki primerak treba dobro pregledati.

Ima nekoliko forumasa koji su kupili neke od ovih gramofona i ne menjaju ih godinama.Ja sam imao licnih i iskustava,pa ne volim van toga i iskustava mojih drugara koji nisu imali preteranih problema sa ovim gramofonima. Verovatno zato sto su vrlo jednostavni.Nikad ne bih preporucio star komplikovan gramofon sa puno funkcija,uvecava se broj potencijalnih problema.

Ne bih dalje sirio ima dosta po drugim temama,gde smo vec svi ispucali svoje pulene pa searchuj.

S druge strane ako se ne osecas dobro uz star gramofon novo je novo,nije zvuk jedina opredeljujuca stvar i Rega je dobar izbor.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, srdjan_c said:

Meni bi ovde veći problem bio prodavac nego sama boja drveta.

Ma, meni je nebitno ko prodaje, jer čim vidim mahagoni, lamperije i te fazone....ja u to ne mogu da gledam po čitav dan... :D

Mislim da će biti Rega....e, sad samo je pitanje finansija, koja.....

Link to comment
Share on other sites

To stoji.Ali pokretac teme je dao okvir 200-300e. Ovo sada je vec x2.

Kada sam hteo da kupim Ortofon,savetovali su me da preskocim 2M Red,kao najjevtiniju,pa sam pazario  2M Blue.Sada sam otisao stepenicu vise,na 2M Bronze.Medjutim,to je tek pocetak Ortofonove game zvucnica. Najjevtinija 2M Red kosta 100e.Najskuplja Cadenca Black 2.000e. Medjutim,ja sam ovde zavrsio sa potragom,jer ostatak mog sistema ne bi prepoznaoboljitak sa visestruko skupljom zvucnicom.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jaksa said:

Ako je već dilema rp1 ili rp2 svakako treba ići na skuplji.

Kad god sam kupio jeftiniju opciju pored nešto skuplje, zažalio sam. U obrnutom slučaju nisam nikad zažalio.

Dakle - Beli, crni ili crveni? :)

Hm, da....svakako crno-bela kombinacija....sad...videćemo da li crni sa belim ...ili beli sa crnim... :-D

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, jaksa said:

Ja sam pokretač teme :) i u mom slučaju je bilo 200+300e - počastio sam se za rodjendan.

Inače i ja imam yamahu rx497, uz tannoy mx2 i tu ja ne bih ništa menjao za sad.

Dobar gramofon će me kopkati i pokrenuti da i ostatak sistema modernizujem, nekada....ja to tako gledam....

Mislim da je sistem koji imam sasvim korektan i da daje ok zvuk, i naravno, stoji ta dilema, da li bi se sa RP1 ili RP2 nešto promenilo, u odnosu na Marantz tt5005...

Ja verujem da bi....a, uverenja čoveka nateraju i na mnogo luđe i nadrealnije stvari, nego što je kupovina novog gramofona. :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jaksa said:

Ja sam pokretač teme :) i u mom slučaju je bilo 200+300e - počastio sam se za rodjendan.

Inače i ja imam yamahu rx497, uz tannoy mx2 i tu ja ne bih ništa menjao za sad.

Probaj neko normalno pojačalo sa pristojnom phono sekcijom - mislim da bi bio vrlo prijatno iznenađen :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Mile1978 said:

Ma, meni je nebitno ko prodaje, jer čim vidim mahagoni, lamperije i te fazone....ja u to ne mogu da gledam po čitav dan... :D

Mislim da će biti Rega....e, sad samo je pitanje finansija, koja.....

Hoćeš Denon DP-2000 u prelepom crnom mermeru,baza rađena po uzoru na čuveni Marantz TT-1000.

Gramofon cirka ima preko 30+kg,samo su antistatik nogari 4kom oko 2kg.

Mislim ako ne voleš mahagon,puno drvo,iverice.Šalim se naravno...srećan izbor i kupovina

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Infidel said:

Probaj neko normalno pojačalo sa pristojnom phono sekcijom - mislim da bi bio vrlo prijatno iznenađen :)

 

 

Yamaha rx497 nije ok što se tiče phono?

Mislim, ne razumem se baš...zato sam ovde i pitam....i svaki savet, ili preporuka, mi puno znače....iskreno.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Mile1978 said:

Yamaha rx497 nije ok što se tiče phono?

Mislim, ne razumem se baš...zato sam ovde i pitam....i svaki savet, ili preporuka, mi puno znače....iskreno.

da li imaš nekog da ti pozajmi budget phono pretpojačalo?

Čisto da razrešiš tu dilemu.

-priključiš postojeći gramofon na budget phono sekciju

-phono sekciju na AUX of Yamahe

Poslušaš pa presudiš po vlastitim ušima.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zflazar said:

da li imaš nekog da ti pozajmi budget phono pretpojačalo?

Čisto da razrešiš tu dilemu.

-priključiš postojeći gramofon na budget phono sekciju

-phono sekciju na AUX of Yamahe

Poslušaš pa presudiš po vlastitim ušima.

Na žalost, ne....

Ok...da ne bih smorio sa pitanjima...

Da li u je tom slučaju korisnije, ili isplativije da se kupi pretpojačalo, nego da se menja već postojeće pojačalo (risiver) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...