Jump to content


Gramofon za 200-500e


jaksa

Recommended Posts

Ne rešava jer su mi prodali 12V sijalicu, danas sam našao od 24V (60 din) i uredjaj kako-tako radi.

Nisam baš zadovoljan, broj obrtaja se stabilizuje nakon par dana rada "u prazno", ipak je star skoro 40 godina, a u 80tim i 90tim je intenzivno korišćen. Koji mid range nov full size (mrzim one male) gramofon preporučujete?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, jaksa said:

Ništa u ponudi na KP mi se ne dopada, gledam samo Beograd.

Ne znam kakva je fabrička zvučnica na Denon 300F, ako on npr bude izbor.

Gramofon je entry level za nezahtevne početnike, takva mu je i zvučnica DSN 85. Uvek je kasnije možeš zameniti nekom boljom.

Link to comment
Share on other sites

Podmaži ležaj tanjira. Prvo ga očisti lepo alkoholom, zatim kapni kap ulja i provrti onaj subtanjir. Očisti putnju kaiša, i okreni ga naopako. Ako je labav, moraćeš da ga zameniš. Provrti potenciometar za brzinu i probaj kako radi. Kod tog gramofona brzina uvek malko osciluje, što se vidi na stroboskopu. 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, steva said:

Podmaži ležaj tanjira. Prvo ga očisti lepo alkoholom,

Predložio bih uljani razređivač za odmašćivanje i čišćenje osovine sa ležajem. Nakon prosušivanja sa papirom ili još bolje pamučnom krpicom podmazati uljem ili mašću po preporuci za taj model. Alkohol neće tako dobro i temljeno rastvoriti ostatke starog ulja i opiljke od dugogodišnjeg rada.

Obavezno pronaći iskustva i preporuke sa kojim uljem ili mašću je adekvatno podmazati ležaj.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih, hvala. Ne dopada mi se način kako opisuje stvari. Ne kupujem od takvih prodavaca, jbg, moje pare, moja pravila.

U obzir dolazi samo novo, može i malo skuplje od 300e, a kod RP1,2,3 mi izuzetno  smeta to što se čak ni ne isključi sam, što ručka nije modularna i što je poklopac tako jadno uradjen da može da stoji samo u zatvorenom ili potpuno otvorenom položaju. itd...

Link to comment
Share on other sites

Ova tema je s razlogom otvorena u podforumu "početnička pitanja" i svakako se ne traži neki high end uredjaj nego se razmatraju opcije popravke low end hifi uredjaja iz 80tih ili nabavka novog (a sa što boljim zvukom) uredjaja za neki iznos koji je blizu prosečne plate.

"malo" i "malo više" zavući ruku u džep je ok, nekoliko puta - nije.

Sad konkretno - šta je problem sa AT gramofonima, vidim da su jako zastupljeni na polju zvučnica i igala, a gramofoni im nisu baš na ceni. Konkretno - šta je problem sa Audio-Technica AT-LP5

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jaksa said:

Sad konkretno - šta je problem sa AT gramofonima, vidim da su jako zastupljeni na polju zvučnica i igala, a gramofoni im nisu baš na ceni. Konkretno - šta je problem sa Audio-Technica AT-LP5

Ležajevi tanjira i ručke nisu baš najkvalitetniji, žali se narod po stranim forumima. Nov gramofon, a da bude dobar (dobra osnova koja će dugo trajati i pružiti potencijalno mogućnost ozbiljnije nadogradnje), zaista nema ispod 900€. 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, jaksa said:

Ova tema je s razlogom otvorena u podforumu "početnička pitanja" i svakako se ne traži neki high end uredjaj nego se razmatraju opcije popravke low end hifi uredjaja iz 80tih ili nabavka novog (a sa što boljim zvukom) uredjaja za neki iznos koji je blizu prosečne plate.

"malo" i "malo više" zavući ruku u džep je ok, nekoliko puta - nije.

Sad konkretno - šta je problem sa AT gramofonima, vidim da su jako zastupljeni na polju zvučnica i igala, a gramofoni im nisu baš na ceni. Konkretno - šta je problem sa Audio-Technica AT-LP5

Ono što je u okviru budžeta i novo je, okarakterisao si kao nešto što nije adekvatno tvojim kriterijumima.

Što se tiče AT gramofona ne fali im ništa, ako ti je važna estetika i nisi gadljiv na plastiku. Sve ostalo fali, ako se gleda strogo iz ugla sprave koja treba da svira iole dobro.
Savet: popravi tog trubadura i mani se kupovine drugog gramofona, svaki iole prosečan DAC odraće bilo koji entry level gramofon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...