Jump to content


Gramofon za 200-500e


jaksa

Recommended Posts

10 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

Nemas mogucnost na risiveru da odvojis predpojacalo i izlazno pojacalo.

E, onda nema spasa...bar za sada....nego, kupiti lepo taj gramofončić...pa, čekati priliku za bolje pojačalo...sa boljim phono...

Naravno, treba prvo prodati Marantz-a.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Mile1978 said:

Da li u je tom slučaju korisnije, ili isplativije da se kupi pretpojačalo, nego da se menja već postojeće pojačalo (risiver) ?

Zavisi koliko si i da li si zadovoljan pojačalom koje imaš trenutno.

Ja nešto uvek preferiram odvojeni phono-preamp pre nego integrisani, jer si tada mnogo manje ograničen izborom pojačala.
Ako inisistiraš da je PP integrisani, jako ti se sužava izbor samog pojačala, bilo novo bilo polovno.

Imao sam jedan Onkyo savremeni receiver sa phono ulazom, sam receiver uopšte nije bio loš, ali to integrisano PP je bilo katatstrofa, daleko ispod nivoa ostatka elektronike u receiveru. Probao tada da provučem gramofonski signal kroz Ei Niš SP-200, pa dalje na AUX istog Onkyo, i čak i to je bilo bolje od Onkijevog PP.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, zflazar said:

najisplativije ti je da se malo potrudiš da razotriš par opcija koje su ti predlagane pre srljanja u kupovinu bilo čega.

Nemoguće da nema neka dobra duša u tvom okruženju koja ima napr. NAD PP1 ili slični eksterni phono.

Ma, ne...ne želim da srljam u bilo šta...samo postavljam sebi neke ciljeve i pravim planove uz pomoć saveta dobrih ljudi u ovakvim razgovorima...

Neću da tvrdim da mi je sada, posle svega, nešto mnogo jasnije, ali počeo sam priču tako da sam se zagrejao za PR1 ...pa, shvatih da je RP2 bolja opcija....zvučno....

E, sad....uvek i od boljeg ima bolje, a i skuplje....tako da će sve ostalo da sačeka, ali će mi preporuke svakako koristiti i hvala vam svima. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Mile1978 said:

Ma, ne...ne želim da srljam u bilo šta...samo postavljam sebi neke ciljeve i pravim planove uz pomoć saveta dobrih ljudi u ovakvim razgovorima...

Sistem ima smisla samo ako je izbalansiran po kvalitetu komponenti, često (ne uvek) je to i cenovno.

Ključna stvar je pitanje odluke da li želiš da ti ovo bude hobi i koji ti je okvirno krajnji cilj. Ništa ovde nije isplativo, ali je ipak najbolje kupovati komponente koje su po kvalitetu takve da čovek može duže vremena da živi sa njima, jednu po jednu.

Postoje izbalansirani sistemi koji cenovno nisu skupi, začudio bi se kako dobro sviraju.

Bolje se strpi i kupi gramofon u nekom višem cenovnom rangu koji će biti takav da ne bude najslabija karika u sistemu ni kada obrneš krug zamene (upgrade-a) svih komponenti.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Sistem ima smisla samo ako je izbalansiran po kvalitetu komponenti, često (ne uvek) je to i cenovno.

Ključna stvar je pitanje odluke da li želiš da ti ovo bude hobi i koji ti je okvirno krajnji cilj. Ništa ovde nije isplativo, ali je ipak najbolje kupovati komponente koje su po kvalitetu takve da čovek može duže vremena da živi sa njima, jednu po jednu.

Postoje izbalansirani sistemi koji cenovno nisu skupi, začudio bi se kako dobro sviraju.

Bolje se strpi i kupi gramofon u nekom višem cenovnom rangu koji će biti takav da ne bude najslabija karika u sistemu ni kada obrneš krug zamene (upgrade-a) svih komponenti.

 

Pa, hobi, naravno...da me, kao i do sada, opusti i napunim baterije.

Naravno, volim lep i kvalitetan zvuk.

Kada kažete kvalitetniji gramofon, mislite na nešto još iznad RP2 ?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Rege su mnogo zgodne za razna zezanja tj. Tweak-ove. Ono sto je meni mnogo popravilo zvuk (ne racunajcuci kupovinu nove dosta skuplje glave), jeste odvajanje motora potpuno od baze odnosno "daske" kako mnogi vole da je zovu kad hoce da pecnu vlasnike ovih gramofona... :)

A jos veci napredak se desio kada sam prednje dve nozice zamenio oprugama I tako dodao suspenziju. Zvucna slika se povukla unazad, mnogo se popravio fokus I gramofon je prosto propevao... terminologija je kao I uvek vrlo diskutabilna pri opisu pa je treba uzeti sa rezervom, ali poenta posta je da podelim svoje iskustvo I da prosto vredi probati ove dve varijante. Posebno ovo sa suspenzijom, to bar ne zahteva nikakvo rasturanje vec sam malo paznje, nivelacije I kao sto rekoh, opruge ;)

Voleo bih sada da imam mogucnost da ovu svoju postavku uporedim sa nekim Sondekom ili Thorensom 160 recimo da vidim sta propustam. Mozda cu imati priliku kad ovo cudo prodje da uradim porednje sa Systemdekom...

Link to comment
Share on other sites

I treba da cujes uporedo gramofon sa boljima.Samo cuvaj se razocarenja,to treba raditi kad si spreman i za promenu tj doplatu.Sistemdek je sjajna masina.Imao sam priliku dosta puta biti u tim direktnim usporedbama i prema dobrom gramofonu los zvuci bukvalno kao pokvaren.Razlike su za razliku od digitalije ni najmanje suptilne,pre bih rekao drasticne.Linn je u zlatno vreme gramofona bukvalno insistirao na uporednom testu i da obavezno ponesete svoj gramofon. Obicno bi to bio neki nize klase i neko u razmisljanju da li da potegne za novcanikom za doplatu,gotovo sigurna prodaja za njih.Zato i u svakom svom katalogu naglasavali da prodaju iskljucivo demonstracijom i da niko nebi trebao da menja gramofon dok ne cuje sta kaze direktna usporedba.Ima sad dobrih gramofona dosta,ali su skupi.Sa polovnim je donekle bolja situacija,ali je velik problem ocuvanost.Ja sam uvek jurio da platim 10% vise primerak od prvog vlasnika,nikad "dobru priliku".Internet je nazalost prilicno umrtvio ljude da nose uredjaje na usporenu probu, pa slusaju tudja iskustva. Jako pogresno.

Link to comment
Share on other sites

On 6.4.2020. at 21:55, NShappy said:

Zašto ovi iz AT moraju samo da kopiraju gramofone?!? Imaju veoma dobru ponudu zvučnica, zar ne mogu da osmisle neki originalan gramofon?

Verovatno se ne isplati da sam razvijaš gramofon. Ne kopiraju samo oni nego i Thorens i ostali, t.j. naručuju kod Hanpina. Izgleda da originalni dizajni rade se samo na par mesta na svetu. Pitam se da nije slično i sa njihovim iglama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Novo otkrice... Ima nesto u tim kuglicama izgleda... :D

Umesto opruga, probao one "moje" aksijalne lezajeve koje sam skoro pominjao -  izmedju gumenih reginih stopica i daske. Vrlo slicno oprugama, ali ipak za nijansu bolje. I na kraju krajeva stabilnije i lepse resenje. 

Iteracija izmedju je bila proba sa nesto opustenijim oprugama koje sam skinuo od Hitachija, muljavo je to bilo i napadno napadno in your face...

Rekoh da podelim i ovo iskustvo... Ziveli lageri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...