Jump to content


Gramofon za 200-500e


jaksa

Recommended Posts

Složićemo se da ima i previše kvalitetnih, dostupnijih i manje zahtevnih uređaja pomoću kojih se može slušati muzika koja čoveku prija, ali ovde govorimo o poređenju konkretna dva modela gramofona.

Ovo što pišem je moj, lični stav....

Naravno da niko nije toliko blesav da pusti ploču, na bilo kom gramofonu, i da onda skokne do prodavnice, kafića, ili ode na terasu da popuši neku smešnu cigaretu, već je pitanje bilo usmereno na to koliko je moguće opustiti se po pitanju gramofona, ako si već opušten i uživaš u momentima koji ti prijaju, a koji su tako retki u toku dana, kada se duša sjedinjuje sa muzikom, i niko i ništa drugo ti u tom momentu nije potrebno.

Nisam pristalica bilo kakvih naknadnih budženja, zato i tražim gramofon koji ima neke stvari koje su mi potrebne da bih što više uživao, a što manje razmišljao, pa u skladu sa tim, možda uz gramofon da iznajmim i dva najamna radnika, koji će to da opslužuju i vraćaju ručicu kada ploča istekne. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam vec ko, al vec je davno neko na ovom forumu rekao da covek treba da ima dve zene.Jedna pivo da donese,a druga da okrene plocu :D

Ps. Nista se ne budzi sa tim dodatnim liftom,stavis kutijice na gramofon izmedju rucke i tanjira.Simple as that.

Link to comment
Share on other sites

Sedamdesetih godina sam koristio relativno skupe glave: Supex SD900,Lentek Entre1,Ortofon MC20 isl.

Devedesetih sam prodao gramofon i presao na CD.

Pre dve godine se vratio na analogiju.Poceo sa Ortofon 2mBlue.Sada sam nabavio Ortofon 2M Bronze.Da li je bolja glava?Jeste.Da li se isplatilo platiti je skoro duplo vise?

Sada dolazimo do onoga sto svrbi svakog ljubitelja dobrog zvuka. Finansije. I samokontrola.

Platio sam skoro duplo za pomak u zvuku od,recimo,20%. Ortofon MC Cadenca Bronze kosta skoro sest puta vise .Da li svira bolje.Predpostavljam da da.Da li mogu da je kupim? Ne.

Znaci finansije su ogranicene. Samokontrola ukljucena na maksimum.Mora se znati kada treba stati.

Zakljucak: pogresno je pitanje da li nesto zvuci bolje od onoga sto nameravas da kupis. Ispravan pristup jeda odredis sumu koju si spreman da ulozis,a onda trazis najbolje u tom cenovnom rangu.

Link to comment
Share on other sites

Eh, lako je imati samokontrolu kada se isključi ljubav. :D

Šalim se malo, ne zamerite...

Pošto ne planiram odmah to da uradim, već bih prvo prodao svoh Marantza tt5005, pa dodao.....e, sad...novci su rastegljiva priča....pogotovo ako se i ženi sviđa. :D

 

Nisam neko ko bi menjao svaki čas gramofone....zato planiram da pazarim jedan, koji bi me služio duže godina....i pomišljam o Rega Planar 2...

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je odnos 1:1.7  isto kao i moj izbor Ortofona.Da li vredi zavisi od ostatka sistema koji treba da bude priblizno iste klase,i da li mozes da primetis razliku.Ako si neiskusan,kupi jevtinije,manje ces izgubiti pri prodaji.A kad vec budes imao gramofon,lakse je uzeti skuplji na probu.Tada ,i jedino tada ces moci da odlucis da li ima nekog poboljsanja koje tebi donosi dobitak.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Aoxomoxoa said:

To je odnos 1:1.7  isto kao i moj izbor Ortofona.Da li vredi zavisi od ostatka sistema koji treba da bude priblizno iste klase,i da li mozes da primetis razliku.Ako si neiskusan,kupi jevtinije,manje ces izgubiti pri prodaji.A kad vec budes imao gramofon,lakse je uzeti skuplji na probu.Tada ,i jedino tada ces moci da odlucis da li ima nekog poboljsanja koje tebi donosi dobitak.

Imam Marantz tt5005

Link to comment
Share on other sites

To je korektan sistem.Imaj u vidu da je ipak risiver,i ne znam kakav mu je phono ulaz.Mozda ces morati da uzimas eksterni phono preamp.

I pojacalo i zvucnici su stari petnaestak godina,pa se ne mogu porediti cene sa danasnjim uredjajima.Trebalo bi da Rega1 bude u toj klasi.Kupiti bolju zvucnicu.Ne dozvoli sebi luksuz nabavke duplo skuplje komponente u odnosu na ostale,neces dobiti adekvatno,cujno,poboljsanje.

Naravno,to je moje licno misljenje.Moje komponente su prilicno izbalansirane po ceni,tako da i gramofon,i pojacalo,i zvucnici spadaju u isti cenovni rang.

Link to comment
Share on other sites

500evra je vec ozbiljnija suma u kojoj se vec nalaze i mnogo ozbiljniji polovni gramofoni,pored kojih nema sta da trazi ni rp3.Recimo Systemdek,pogledas recimo danasnju verziju toga koju radi Audionote pa vidis gde si,ima naravno i drugih.Sa 200-300 Rega je no brainer i tu se sa polovnim u toj ceni nema puno lomiti glava,novo je novo.Sa 500 vec ima nacina da se uzme visa klasa sa kojom se moze ziveti dug period bez svrabeza tj.menjati kad stigne isti neki drugi deo sistema.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

500evra je vec ozbiljnija suma u kojoj se vec nalaze i mnogo ozbiljniji polovni gramofoni,pored kojih nema sta da trazi ni rp3.Recimo Systemdek,pogledas recimo danasnju verziju toga koju radi Audionote pa vidis gde si,ima naravno i drugih.Sa 200-300 Rega je no brainer i tu se sa polovnim u toj ceni nema puno lomiti glava,novo je novo.Sa 500 vec ima nacina da se uzme visa klasa sa kojom se moze ziveti dug period bez svrabeza tj.menjati kad stigne isti neki drugi deo sistema.

Šta preporučujete da pogledam?

Koje modele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...