Jump to content


Zvučnici vs slušalice


Engine

Recommended Posts

Ili nešto nije u redu sa mojim ušima ili akustikom sobe, ili sistem ukupno, zaključak je sledeći-

komplikovanu muziku- simfonijske orkestre, moji boversi (685s2 ) ni blizu ne mogu prenijeti kao slušalice Meze 99classic. Ni blizu. Jednostavnije stvari- akustična gitara, vokal, kontrabas, solo klavir, dobro je to, ali simfonijski orkestar, tanko...

Slušalice su duplo jeftinije od zvučnika, pa stalci, podloške, zvučnički kablovi, stalno prepozicioniranje.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Imas ljude koji vrhunske sluske, tipa Stax, od recimo 10,000 EUR porede sa sistemima gde pojacalo i zvucnici kostaju preko 100,000.... kazu nisu sigurni koje je bolje. :)

 Slusalice kostaju manje, cuju se bolje za iste pare. Zvucnike cuje vise od jedne osobe, nemas ogranicenja kabla, ne stezu glavu.... Sve ima svoje.

Link to comment
Share on other sites

Kad su u pitanju detalji u zvuku mislim da ce tu slusalice uvek biti u prednosti. Zvucnici takodje mogu da pruze te detalje, ali za tako nesto sve mora biti pod konac, sto u vecini slucajeva nije tako. Ja od kako sam kupio nesto kvalitetnije slusalice (sennheiser) jos pre 10 godina, odavno nisam cuo sistem koji mi je pruzio toliko detalja, a svasta sam nesto slusao u medjuvremenu, razne kombinacije. Uvek sam se vracao svojim slusalicama ako ocu da uzivam u najfinijim deonicama. Cak sam i nedavno imao prilike da slusam neke studijske monitore novije generacije kod prijatelja, i dalje nemam taj utisak zvukao kao na slusalicama.

Link to comment
Share on other sites

A šta je ostatak sistema iza tih zvučnika i slušalica?

Drugo, kakva ti je postavka zvučnika i gde ti sediš u sobi? Kod zvučnika su soba i njena akustika ravnopravan deo sistema koliko god mi to nekad pokušavamo da ignorišemo. Ja sam ovih dana počeo da testiram i igram se sređivanjem najproblematičnijih refleksija u sobi... Uticaj na zvuk je ogroman...

Potpuno razumem ljude koji se opredele za sistem sa slušalicama jer je tu mnogo manje muke i više dobrog zvuka za manje para. Mada meni lično nije isti osećaj kad orkestar svira u sobi ispred tebe i u glavi + par santima oko nje. Sve ima svoje...

Link to comment
Share on other sites

Dobre slusalice je u detaljnosti jako tesko dostici zvucnicima,ali je moguce,pa moze cak i bolje.Kod zvucnika treba uzeti u obzir da energija visokih slabi,da imamo ogroman uticaj sobe pa isti zvucnici potpuno razlicito zvuce u drugacijim sobama.Toga kod slusalica nema.Najdetaljniji zvuk koji sam slusao je iz nearfield uslova gde soba ne stize da "obradi" zvuk ili iz zvucnika velike povrsine pa ustvari i jesi u velikim slusalicama.Iz klasicnog zvucnika je vrlo tesko postici tu vrstu detaljnosti.

@Engine nisam siguran da je taj Bowers idealan match za tvoj naim.Probaj recimo neki Neat pa ces videti kakav pomak u detaljnosti mozes napraviti...slusao sam recimo Bowerse kod drugara koje je naim doveo na mnogo visi nivo od predhodnog Rotela,ali kad smo tamo stavili Neat ili PmC na pr.to je bila sasvim druga prica,bas po pitanju detaljnosti.Ne kazem da je B&w bio los vec naprotiv opusten lak i prirodan zvuk,ali ako je detaljnost u pitanju to je bilo neuporedivo u korist ovih drugih.Probas pa vidis sta vise lezi

Link to comment
Share on other sites

Кабломан да се јави на рапорт :). Моје је искуство да какав год да ти је систем, са претпоставком да је оптимално позициониран у просторији, да не може да пружи више него што је квалитет струје којом се снабдева. И крај. Мислим да не би препознао свој систем са струјом која би коштала бар пола цене система...

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Filipescu said:

Кабломан да се јави на рапорт :). Моје је искуство да какав год да ти је систем, са претпоставком да је оптимално позициониран у просторији, да не може да пружи више него што је квалитет струје којом се снабдева. И крај. Мислим да не би препознао свој систем са струјом која би коштала бар пола цене система...

Bez ljutnje,al post ti zaista nema bas nikakve veze s temom slusalice vs zvucnici.U prevodu samo je poziv na dalji offtopic i unistenje teme...sheban vec potpuno ceo forum slicnim off-om.

Link to comment
Share on other sites

Odustao sam od boljeg strujnog kabla jer sam našao da se postojeći stock kabal praktično koristi već 15 godina na Naim uređajima niže i srednje klase. Prvi sledeći Naimov strujni košta oko 600€.
Dalje struja bi trebalo da nije loša do utičnice, novogradnja, koristim single utikač tako da nema direktnog uticaja od TV i drugih uređaja.
B&W su relativno novi, tek usvirani. Zamijenio bih ih samo zvučnicima koji će opravdati razliku u cijeni...
Nego odoh u off.
Neko je rekao da svaki sistem dobro svira sa akustičnom gitarom, ali sa simfonijskim orkestrom to je nešto drugo. Tu su mi slušalice za koplje ispred.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

Bez ljutnje,al post ti zaista nema bas nikakve veze s temom slusalice vs zvucnici.U prevodu samo je poziv na dalji offtopic i unistenje teme...sheban vec potpuno ceo forum slicnim off-om.

Нема љутиш. Човек се пожалио да му симфонијски оркестар свира лоше на систему. Проста музика је ОК, али 100тинак инструмената истовремено не иде. Ово горе је само мој поглед зашто је то тако, без обзира на цену система, која у његовом случају и није тако мала.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...