Jump to content


M2tech hiface white


zeljko1974

Recommended Posts

52 minutes ago, ab said:

1. Зашто баш Виндоза 10 ако је само за пуштање музике?

2. Зашто си чекао да продаш, па да опљунеш?

3. Чему сад све то?

Uf uf, ne cita se tema od pocetka.... Da malo pojasnim, niko ne pljuje po sonicnim rezultatima doticnog uredjaja.... pljujem po izostavljanju  podrske za win10, po meni je to nedopustivo za ovaj rang uredjaja, po malo providno, jer ispada da te teraju da stalno kupujes nov uredjaj, zvog cega? Pa podrske za win10.... Nothing else? 

Link to comment
Share on other sites

Ко жели, користиће га на неком од старијих ОС. Као што рекох, за музику мање битно. 
Шта то 10-ка има посебно у односу на претходне? Искрено и не пратим јер не користим.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, zeljko1974 said:

Uf uf, ne cita se tema od pocetka.... Da malo pojasnim, niko ne pljuje po sonicnim rezultatima doticnog uredjaja.... pljujem po izostavljanju  podrske za win10, po meni je to nedopustivo za ovaj rang uredjaja, po malo providno, jer ispada da te teraju da stalno kupujes nov uredjaj, zvog cega? Pa podrske za win10.... Nothing else? 

Koji je to rang uređaja? Imam njihov DAC koji je skoro 60x skuplji od ovog o kome pričamo, za koji ne postoji podrška za OSX noviji od Yosemite, pa nisam nadigao dževu zbog toga. Tehnologija napreduje, hteli mi to ili ne, i uvek će se pojaviti nešto novije ili bolje, samo je pitanje u koji voz i u kom trenutku smo uskočili i na kojoj stanici ćemo sići i uhvatiti sledeći...

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, zeljko1974 said:

...nedopustivo za ovaj rang uredjaja...

Radi se o uredjaju tada u rangu 100 evra, znam da je tesko shvatiti ali ima normalnih zemalja gde je prosecna plata 10X veca nego ovde.

Drugo to sto je win10 izasao 2015. ne znaci da su svi odmah presli na taj os, osim toga namena je iskljucivo za muziku, a za tu lovu sasvim pristojno je radio usbtospdif konverziju. Nekada sam imao M2tech Evo usbtospdif konvertor koji je bio znacajno skuplji ali i dalje isplativ kao dodatak tadasnjim DAC-ovima koji su imali inferioran usb u odnosu na coax.

Kada na hifi forumu za neki brend kazes da je bullshit to se uvek pre svega shvata u odnosu na muzicke performanse.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Radi se o uredjaju tada u rangu 100 evra, znam da je tesko shvatiti ali ima normalnih zemalja gde je prosecna plata 10X veca nego ovde.

Drugo to sto je win10 izasao 2015. ne znaci da su svi odmah presli na taj os, osim toga namena je iskljucivo za muziku, a za tu lovu sasvim pristojno je radio usbtospdif konverziju. Nekada sam imao M2tech Evo usbtospdif konvertor koji je bio znacajno skuplji ali i dalje isplativ kao dodatak tadasnjim DAC-ovima koji su imali inferioran usb u odnosu na coax.

Kada na hifi forumu za neki brend kazes da je bullshit to se uvek pre svega shvata u odnosu na muzicke performanse.

Nije ni podrška za USB Class 2 uređaje postojala sve do verzije 1703 koja je objavljena u aprilu 2017., skoro dve godine kasnije u odnosu na prvu verziju Windows 10, pa se živelo nekako...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aleksandar75 said:

Radi se o uredjaju tada u rangu 100 evra, znam da je tesko shvatiti ali ima normalnih zemalja gde je prosecna plata 10X veca nego ovde.

Drugo to sto je win10 izasao 2015. ne znaci da su svi odmah presli na taj os, osim toga namena je iskljucivo za muziku, a za tu lovu sasvim pristojno je radio usbtospdif konverziju. Nekada sam imao M2tech Evo usbtospdif konvertor koji je bio znacajno skuplji ali i dalje isplativ kao dodatak tadasnjim DAC-ovima koji su imali inferioran usb u odnosu na coax.

Kada na hifi forumu za neki brend kazes da je bullshit to se uvek pre svega shvata u odnosu na muzicke performanse.

Neka shvati ko kako hoce.

I mnogo jeftiniji uredjaji od ovog imaju podrsku za Win10.

Mene je ovo razocaralo totalno, kazem opet, lepo sam se druzio sa m2techom,  jedino ova cinjenica baca senku na ovaj izvanredan mali konverter.

Vi, aleksandre izgleda bas volite da citate izmedju redova, jasno sam napisao da ovakva politika firme asocira  na konzumenstku potrosnju, kupuj,kupuj,kupuj....a ne na prakticnost i ,da tako kazem posebnost uredjaja.....moj licni stav je da mi to ne odgovara, eto........

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

hiFace, hiFace Evo, Vaughan i Young nisu, hiFace 2 jeste, i to je prvi M2Tech USB Class 2 compliant uređaj.

Ето и закључ(к)а за ову тему.

Уједно и наведене уређаје не треба користити на новијим ОС тј.постојеће драјвере употребити на ОС-е за које су писани.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, ab said:

Ето и закључ(к)а за ову тему.

Уједно и наведене уређаје не треба користити на новијим ОС тј.постојеће драјвере употребити на ОС-е за које су писани.

Nije baš uvek pravilo, treba probati. To što je razvoj novih verzija drajvera prestao u nekom trenutku ne znači da sigurno neće raditi sa najnovijim verzijama OS, barem kad je Windows u pitanju. Recimo, poslednja verzija Windows drajvera za moj DAC je iz 2011., ali radi bez problema i na najnovijim verzijama Windows OS, uključujući Windows 10 1909 i Windows Server 2019.

Link to comment
Share on other sites

HiFace 1 je imao problema samo sa određenim chipset-ima matičnih i to za AMD procesore, gde USB standardi nisu ispoštovani od strane proizvođača matičnih ploča. Nikakvih drugih problema nije imao, sem što je signal bio TTL nivoa napona (visok, 5V) pa je ponekad trebalo ugraditi atenuator za određeni nivo slabljenja signala.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dj.nik said:

HiFace 1 je imao problema samo sa određenim chipset-ima matičnih i to za AMD procesore, gde USB standardi nisu ispoštovani od strane proizvođača matičnih ploča. Nikakvih drugih problema nije imao, sem što je signal bio TTL nivoa napona (visok, 5V) pa je ponekad trebalo ugraditi atenuator za određeni nivo slabljenja signala.

 

To iz  hardwerdskog ugla pricate.

Softver je veci problem.

Link to comment
Share on other sites

Nema problema s te strane, kako je Zexx napisao. Iako su stari drajveri, sve normalno radi. Podrška USB2 Class Audio samo znači da uređaj može da radi i bez posebno pisanih drajvera. To opet ne mora da pokrije sve funkcije uređaja koje se mogu ostvariti, pokrenuti zasebnim (specijalizovanim) kontrolnim softverom.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sonichammer said:

Potpuno se slazem.

Jedino mi nije jasno zasto si svoj komad prvo prodao pa onda zapoceo sa informisanjem potencijalnih kupaca?

Jednostavno nisam imao ove onformacije. Da sam znao to sto sad znam, to bih i napisao u oglasu, to je ono sto bih uradio.Ja sam m2tech furao na Win 7, i nije mi palo na pamet da ne radi na Win10.

Mada, nekako osecam u malom mozgu da ste nesto drugo hteli reci, al okej....

Ne vidim sta je lose u informisanju kupaca o manama nekih prozivoda.

Evo, i ja sa svojih skoro 50 godina zivota imam bas puno mana. Prva i osnovna moja mana je dokazivanje i sirenje istine. To ovde u nasem srbistanu ne prolazi. Pogotovo na audio haj faj forumu.Ljudi vole maglu pa to ti je......

Link to comment
Share on other sites

Ето ти га сад, покретач теме тврди да HiFace из те генерације производа не ради на 10-ки.

Извини само, шта значи плави екран док је искључен?
Мислио сам да знам шта значи плави екран на Виндози: 

81D8995A-CFA7-4FC5-915F-F92AE58309EB.jpeg.c954a5aa8588316078d338e11e732040.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Gruja said:

Evo kod mene M2Tech Young radi na Windows 10 sa starim drajverima iz 2011. Tj. ostali isti drajveri kad sam uradio upgrade sa Win 7, nisam ništa dodatno instalirao. Radi potpuno isto...

Do pre par nedelja sam imao Young Mk1 na Win10.

Radio je bez ikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ab said:

Ето ти га сад, покретач теме тврди да HiFace из те генерације производа не ради на 10-ки.

Извини само, шта значи плави екран док је искључен?
Мислио сам да знам шта значи плави екран на Виндози: 

81D8995A-CFA7-4FC5-915F-F92AE58309EB.jpeg.c954a5aa8588316078d338e11e732040.jpeg

Tzv plavi ekran smrti iz doba windowsa 98 je znacio samo jedno.....50 marki ti iskoci  dzepa ako ne znas reinstal da uradis sam. :xmas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...