Jump to content


M2tech hiface white


zeljko1974

Recommended Posts

2 hours ago, zeljko1974 said:

Kolega je gledao i nije pronasao. Da li je moguce da nema? 

 

Moguce je. Svojevremeno nisu uradili drivere za tada novije OSX operativne sisteme. Pa su kupci popizdeli... I to je trajalo do kse nismo nekako snasli sa nekim drugim driverima cini mi se, ne secam se, ili su se smilovali da posle 100godina naprave drivere. Mene ne bi cudilo da se to ponovi i za WIN10?

Ali im taj interfejs vrlo dobro radi (veoma solidan zvuk generalno), po mom misljenju.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Willi Studer said:

Zašto je ovom uređaju potreban kext (drajver) na OSX-U?

Mislim da USB Class 2 još nije "zaživeo" kao standard u trenutku kad je uređaj izbačen na tržište, iako specifikacija postoji još od 2006. godine. Ovaj beli HiFace koristi XILINX čipset koji čak i na Linuxu zahteva poseban drajver, ali je uključen standardno u verzijama kernela 3.11 i novijim ako se ne varam. Od modela HiFace 2 koristi se XMOS čipset koji je potpuno USB Class 2 compliant, a M2Tech je vlasnike starijih uređaja (me included, komada dva...) koji koriste Mac OS, prvo mesecima zavlačio obećanjima o drajveru "koji samo što nije izašao", da bi ih na kraju ostavio "zakucane" na Yosemite. Windows drajveri rade bez problema na svim verzijama, što uključuje i Windows server zaključno sa 2019.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nkrgovic said:

 Kad je uredjaj prestao da se proizvodi? Samo pitam...

 

4 minutes ago, Aleksandar75 said:

Nije ''bullshit'' od brenda nego si ti kupio proizvod koji tebi ne odgovara, i taj proizvod nikakve veze nema sa ''poslovnim svetom''.

Kada neko zeli da bude u vrhu, onda se brine o svojim kupcima........nisam ja nista kupio, nego se jedan kolega pati i muci sa m2tech-om, zbog njihove traljave  konzumenstke politike.

Jedina asocijacija na celu ovu pricu me neodoljivo vuce na pomisao , baci spravicu , kupi novu jer ona stara nema drajvere za Win 10.....da li je to okej po vama ?

Meni nije.....

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zeljko1974 said:

 

Kada neko zeli da bude u vrhu, onda se brine o svojim kupcima........nisam ja nista kupio, nego se jedan kolega pati i muci sa m2tech-om, zbog njihove traljave  konzumenstke politike.

Ja sam mislio da je u pitanju tvoj Hiface pošto si upravo jedan takav prodao preko ovog foruma:

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, zeljko1974 said:

Kada neko zeli da bude u vrhu, onda se brine o svojim kupcima........nisam ja nista kupio, nego se jedan kolega pati i muci sa m2tech-om, zbog njihove traljave  konzumenstke politike.

Jedina asocijacija na celu ovu pricu me neodoljivo vuce na pomisao , baci spravicu , kupi novu jer ona stara nema drajvere za Win 10.....da li je to okej po vama ?

 Nije ni meni, ali nisu jedini koji tako rade. Zapravo, sve zavisi od toga koliko godina posle prodaje prestajes sa podrskom. Da uredjaj od pre 7 godina nema podrsku danas je meni bar sasvim OK, 7 godina je dosta. I 5 je dosta. Ne mozes ocekivati podrsku 7 godina posle EoS datuma. :)

 Problem je da uredjaj star 3 godine, koliko je ovo bilo 2016-te nije imao podrsku za tad aktuelni Win 10, to mene muci... Jedino ako je nesto u Windowsu menjano, ne trosim, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

 Znas, podrzati hardver star 7 godina nema puno prednosti za proizvodjaca.... Pitanje je da li ulozena (ne mala) kolicina novca opravdava dobit u publicitetu/marketingu.

 Takodje, zaboravljamo pitanje : da li je to uopste moguce? Da li hardver unutra podrzava sta treba? @Zexx je gore pojasnio da to ne moze... Sve i da je taj Xilinx neki FPGA pitanje je da li ima dovoljno gate-ova da se implementira sta treba? U svakom slucaju je u pitanju skup proces...

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, nkrgovic said:

 Znas, podrzati hardver star 7 godina nema puno prednosti za proizvodjaca....

Ako se HiFace 1 proizvodio od 2009 do 2013 onda bas i nije 7 godina, jer se Win10 pojavio 2015. Dakle, nisu obezbedili podrsku 2 godine posle zavrsetka proizvodnje.

Npr zvucna kartica ESI Prodigy 7.1 HiFi se pojavila 2006 godine (tada drajveri za 2000/XP), je poslednje drajvere dobila 2014, za Win8.1 , koji rade i na Win10. To je primer dobre podrske.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Willi Studer said:

USB Class 2 radi nativno na OSX-u.

Ne i za hiface.

https://gist.github.com/huyhong/8323746

https://www.google.com/search?q=HiFace+driver+for+osx+problem&ei=_spOXtjBEKOsrgSpr5SwCg&start=20&sa=N&ved=2ahUKEwjYuLnH3ODnAhUjlosKHakXBaY4ChDy0wN6BAgMEC4&biw=1398&bih=768

Imam ja nekoliko drivera za OSX-ove. Ako je nekome potrebno neka javi da postavim negde?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nkrgovic said:

 Kad je uredjaj prestao da se proizvodi? Samo pitam...

 

5 hours ago, Aleksandar75 said:

Nije ''bullshit'' od brenda nego si ti kupio proizvod koji tebi ne odgovara, i taj proizvod nikakve veze nema sa ''poslovnim svetom''.

Na kraju ipak ispade da nije bulshit ali je veoma blizu.... Da sublimiramo, win10 datum izlaska na trziste je 2015god....m2tech hiface white end off manufacture je 2013... 

Pu, lebac ti izedem, al samo 2 god prodjose, a oni zaboravili na podrsku, izgleda im je alchajmer brat od tetke :banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...