Jump to content


Provera broja sati rada risivera


ZoranR

Recommended Posts

  • 1 month later...

Zanimljivo pitanje :) , ali mislim da je odgovor negativan.

Verujem da čak i da je ovo moguće, našli bi se majstori koji bi "flešovali" memoriju u uređaju zaduženu da broji radne sate i upislivali umesto pravih, podatke koje žele da upišu... slično kao preprodavci polovnih automobila.

Svi noviji uređaji su povezani na internet i svako malo nešto komuniciraju sa serverima proizvođača (skidaju automatski update i slično). Verovatno bi uravo na tim serverima mogla da se prati kilometraža, bez opasnosti da neko može da je "vraća".   

Link to comment
Share on other sites

 A cemu bi to sluzilo? Godina proizvodnje se moze naci, ako nista po modelu. Zasto je bolje ako je uredjaj stojao u kutiji, a ne radio? Za elektrolite je verovatno losije.... za sta je, tacno, bolje? Broj sati ne znaci koliko je glasno radio, koliko se grejao... nista pametno.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, nkrgovic said:

 A cemu bi to sluzilo? Godina proizvodnje se moze naci, ako nista po modelu. Zasto je bolje ako je uredjaj stojao u kutiji, a ne radio? Za elektrolite je verovatno losije.... za sta je, tacno, bolje? Broj sati ne znaci koliko je glasno radio, koliko se grejao... nista pametno.

Naravno, sve tacno.

Link to comment
Share on other sites

Neki televizori (da li svi?) to imaju ali je prilično zakopano u servisnom meniju do kojeg se dolazi pravim žongliranjem, tj simultanim pritiskom na pojedine tipke na daljincu i na aparatu.
Da li to ima smisla i za risivere je zanimljivo pitanje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Neki televizori (da li svi?) to imaju ali je prilično zakopano u servisnom meniju do kojeg se dolazi pravim žongliranjem, tj simultanim pritiskom na pojedine tipke na daljincu i na aparatu.
Da li to ima smisla i za risivere je zanimljivo pitanje.

Interesantno...

nisam to znao

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ivanp said:

Isto Panasonic plazma. Uspeo sam kad sam ga kupio, da proverim da ga nisu rabili u prodavnici. :D I nikad više. Eventualno dva čoveka da pritiskaju dugmad.:D

Vidis, isto i ja. tv gledam povremeno.  Doduse, ja sam otvorio kutiju od Panasonic plazme.

Kada resim da gledam neki film, palim projektor. I  samo u full HD rezoluciji gledam.

 

Link to comment
Share on other sites

Mnogi uredjaji imaju tajmere. DAT masine imaju radne sate glave, ukupan broj radnih sati i br otvaranja i zatvaranja vrata. samo prve serije nemaju to. Isto MiniDisk rekorderi imaju vreme rada lasera posebno u play, a posebno u rec modu. Pristup tim podacima nije lagan i cesto ni servisna uputstva to ne sadrze. Postoje za neke sprave i servisni daljinci i samo sa njima je moguce to videti.

Link to comment
Share on other sites

On 5.4.2020. at 15:35, NShappy said:


Zdravije je da su stalno na ON uz umereno opretećenje, nego da se 3x dnevo pale/gase.

Naim preporučuje da se njihovi uređaji ne gase, osim u slučaju vremenskih nepogoda ili dužeg perioda ne korišćenja.

Nasuprot tome, Mcintosh (bar ovi noviji) se sam gasi nakon što prođe određeni period u kom uređaj ne dobija nikakav ulazni signal. Npr. ako CD prestane da radi, pojačalo će samo da se ugasi nakon (mislim) sat vremena.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2020 at 6:58 PM, Gox co. said:

Nema takve opcije u softveru

 

Hvala

@nkrgovic
Ako vec mogu da pristupim sijalicama u lampi i da vidim koliko su sati, dana... svetlele, naviknut na shutter count u fotoaparatu i da ne nabrajam dalje uredjaje kojima je moguce videti broj radnih sati, zasto ne i risiver? Neki counter postoji, to je sigurno... jer se sam gasi posle 10 minuta neaktivnosti.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ZoranR said:

@nkrgovic
Ako vec mogu da pristupim sijalicama u lampi i da vidim koliko su sati, dana... svetlele, naviknut na shutter count u fotoaparatu i da ne nabrajam dalje uredjaje kojima je moguce videti broj radnih sati, zasto ne i risiver? Neki counter postoji, to je sigurno... jer se sam gasi posle 10 minuta neaktivnosti.

 Ne znam sto meni pises.... Neki counter postoji ne znaci da se to negde snima ;) Jednostavno, meni je sasvim moguce da informacije nema i da je niko nije predvideo. Za Tube amps mi i te kako ima smisla pratiti radni vec cevke, ali za tranzistor.... sta ga znam. Uostalom, nije bitno ima li meni ili nema, bitno je ima li proizvodjacu. :)

 Ako mislis da oni to cuvaju, napisi im mail, pa pitaj.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se nismo razumeli. Zanima me podatak koliko sam vremena proveo uz muziku, a ne koliko se "habaju" tranzistori.

btw, mislio sam na sijalice, lampe... osvetljenje u svom stanu... pa sam naivno pomislio da jedan sofisticiraniji proizvod poput risivera, ima tu mogucnost.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, ivanp said:

Ok i mnogo jeftiniji uređaji.............................. Moje pojačalo Pioneer A-50-K se samo gasi kad ne dobija signal pola sata (ili sat?). Mislim da ni to nije džabe implementirano.

To je vrv u funkciji uštede el.energije, trenda dobijanja zelenog sticker-a negde na kutiji, nego što prija ili ne prija uređaju.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zek said:

... a gde to možeš da očitaš....:eek:

https://www.mi-srbija.rs/pametni-uredjaji/mi-led-smart-sijalica-203

https://www.mi-srbija.rs/pametni-uredjaji/mi-led-stona-lampa-1s-397

a zatim preko aplikacije na telefonu, osim kontrole rasvete u stanu... postoji i info o broju radnih sati svake sijalice, lampe...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, NShappy said:

To je vrv u funkciji uštede el.energije, trenda dobijanja zelenog sticker-a negde na kutiji, nego što prija ili ne prija uređaju.

Не гаси се скроз из струје него иде у режим мировања, где је под напоном и даље али троши врло мало.

Link to comment
Share on other sites

 Sustina je u sledecem: Klasicna pojacala to nemaju jer vecina nema ni displej, ni meni, ni mogucnost gde bi to pokazali. :) Vecina cak i integrisanih pojacala (koja su kao, ajde, malo vise opremelljena) ima par ulaza, atentuator, bafere, drajver i pojacavacki stepen. Eventualno DAC i neka RIAA i to je to. Nemaju elektroniku za to.

 Procesor, AV Risiver, slazem se, imaju, ali jednostavno niko nije ubacio, ili bar nije da mi znamo. Sta da ti kazem, pisi im, trazi. Mozda otvore feature request....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...