Jump to content


5.1 sistem za muziku


yamaha2700

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Misli na dupli stereo, ali to u istoj sobi pravi fazni haos... Bolji je obični stereo za slušanje muzike, bez zadnjih zvučnika. Taj dupli stereo je ok za kafiće ili ako hoćeš u 2 prostorije ili u sobi i na terasi istu muziku pri neobaveznom slušanju, u istoj prostoriji ti je najbolji obični stereo ili 2.1.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

АВ рисивери имају опцију all channels stereo и сл где развлаче звука преко свих канала. Добра опција када се прави атмосфера, дође друштво или се нешто друго ради па у позадини има музике. За само слушање, колико канала толико кутија.

Једина исправка, не један звучник за бас већ мин два за суб-бас. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni se dopada stereo na 5 zvucnika + vufer. Pravi odlicnu atmosferu kada se pravi privatna zurka ili se cirka sa drustvom :) Uvek mogu da iskljucim sve osim frontova i vufera, zato mislim da ce jbl es 90 biti dobra opcija. Ova yamaha 2700 je stara ali dovoljno jaka da pogura ceo sistem bez problema. Uz pomoc mikrofona, risiver odradi automatsko podesavanje zvucnika, tako da tamo gde najvise sedim, postavim mic i izmerim jacinu da svi dopiru do mene isto. Meni se svidja ta opcija, zato trazim 5.1 sistem prvenstveno za slusanje muzike. Ne znam zasto vecina vas pise da je za slusanje muzike 2.1 najbolji sistem?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, yamaha2700 said:

Ne znam, meni se dopada stereo na 5 zvucnika + vufer. Pravi odlicnu atmosferu kada se pravi privatna zurka ili se cirka sa drustvom :) Uvek mogu da iskljucim sve osim frontova i vufera, zato mislim da ce jbl es 90 biti dobra opcija. Ova yamaha 2700 je stara ali dovoljno jaka da pogura ceo sistem bez problema. Uz pomoc mikrofona, risiver odradi automatsko podesavanje zvucnika, tako da tamo gde najvise sedim, postavim mic i izmerim jacinu da svi dopiru do mene isto. Meni se svidja ta opcija, zato trazim 5.1 sistem prvenstveno za slusanje muzike. Ne znam zasto vecina vas pise da je za slusanje muzike 2.1 najbolji sistem?

Sama rec stereo, kaze sama sta znaci.

A za zurke sto kazes, odlicno je sto vise zvucnika. Mada kada se cirka, slabo ko tu vodi racuna o kvalitetu zvuka.

Samo moras da vodis racuna, da drustvo ne srusi zvucnike, i ne poliju Y picem. Bilo je slucaja mnogo...

Srecna kupovina.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Meni je bolji dozivljaj kada sa svih strana cujem muziku. Inace jbl es 90 bi trebalo da stigne u Srbiju za 2-4 nedelje. Idem da vidim, ako je sve ok, uzecu. Odabrao sam ES 90 sa najjacim satelitima, ES30, i jacim vuferom ES250p. Videcemo kad stigne. Naglasio sam da hocu bez bilo kakvih ostecenja u fabrickom stanju. Hvala svima na savetima. Cim ovo stigne, ja se javljam. Verujem da cu biti odusevljen jer trenutno slusam na SAL 2610F, prvo vece sam uspeo da sprzim jedan satelit i visokotonac na centru. Sreca pa su preziveli frontovi.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zek said:

Kako si brale to uspeo da uradiš, a žurka još nije ni počela.:o

Sve mi se javlja da će slično da prođu i ES zvučnici kad stignu.:blush:

Pa eto. To je neki sistem koji je bio vec sprzen pa su zvucnici namotavani. Prvo, pitanje je koliko je to kvalitetno odradjeno a drugo, slab je ovaj sistem. Taj sistem moze da se nadje za 130-150 € Same kutije su izuzetno lagane. Ovo je neka najjeftinija varijanta 5.0 sistema. Ne bih poredio JBL sa SAL markom. Po gotovo ne ovaj sistem koji je trenutno kod mene. I da se zna, ja ih dobio posle namotavanja, nisam zasluzan sto su namotavani :D:D

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, yamaha2700 said:

Da li losiji kablovi mogu da uticu stetno na zvucnike i da ih ostete? U smislu slanja losijeg signala, po gotovo ako se slusa glasno vrlo cesto?

Ma jok. Kabal je pasivna komponenta. Zvučnici se u 95% slučajeva oštećuju termički, od prevelike snage dolazi do pregrevanja kalema i raspadanja lepka i izolacije žice. Zvučnici su veoma malog stepena iskorištenja (osim horni) i 99% i više snage koja im se dovodi se pretvara u toplotu u samom kalemu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, yamaha2700 said:

Stvar je u tome da je ta distorzija bila toliko neprimetna ili je nije bilo. Pricam za rkavanje onog satelita koji je namotan.

Možda kalem nije bio dobro zalepljen pa se razmotao od grejanja. Onda počne da češe o metalne delove i nastrada.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...