Jump to content


5.1 sistem za muziku


yamaha2700

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много је горе имати дужи кабл који се мота у котур испред звучника него ли краћи леви суроунд од десног за 1-2м. Иначе, калибрише се растојање, фаза, кашњење и сл не дужина кабла али сам мислио да се калибрацијом доведе до истог звука тако да та разлика у дужини кабла не значи. Има смисла само за предњи пар у стерео режиму слушања.

Link to comment
Share on other sites

Sve sam to napisao u prvom postu. Dimenzija je 6x4(visina 2,5m), Sto se tice rasporeda, tv se nalazi pored zida od 4m. Pored tva bi bila postavljena 2 veca zvucnika i centar dok bi na drugom kraju sobe (6m) bila postavljena 2 satelita i vufer (u cosku jer se tu najbolje odrazi bas).Namena bi bila prvenstveno za muziku, slusalo bi se svasta, po neko gledanje filmova. Sto se ukusa tice, pretpostavljam da mislite na same marke koje razlicito emituju zvuk, ili gresim? Inace nemam omiljenu marku zvucnika, bitno mi je da je kvalitetno i da se uklopi u neku cifru od 700€. Hvala.

p.s. Na kp sam naleteo na JBL Studio 1 seriju 5.1, prodat sistem za 700€, pisao sam prodavcu, ponudio mi je ES seriju JBL-a pa sam zato nju spominjao u prethodnim komentarima, inace ne mora JBL. Samo sam pitao kakva je i isplati li se.

Link to comment
Share on other sites

Зато што исти систем не звучи исто у две просторије а камоли исти звучници у другој просторији на другом појачалу или ав рисиверу. Ја ти могу рећи нпр потражи Монитор Аудио звучнике, мени се много свиђа звук. Ти одеш и купиш и не допадне ти се. Исто може бити за било који модел, бренд, тип звучника. Поменути јбл уопште није лош за тај новац, ако ти се допадне звук. Мораш сам пресудити. Лакше је да ти кажеш шта си чуо и допало ти се па да се разматра да ли је кутија одговарајућа за просторију, мада и то зависи од намештаја, степена дампирања, укуса итд.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam išta naučio u ovom hobiju (a ne znam bog zna šta), je da možeš mesecima da čitaš testove, i to sve pada u vodu kad poslušaš sistem uživo. Bez slušanja ništa ne vredi. Zaboravi da kupiš nešto napamet, sem da si baš taj model već čuo negde.

Pored toga, ako ćeš za 500-600-700e da kupiš 6 zvučnika nećeš dobiti bog zna šta za muziku. Ja bi usmerio budžet prvenstveno u 2 prednja zvučnika, mnogo manje bi ostavio za zadnji par, a centralni i subwoofer bi preskočio. Jeftine subwoofere koje sam čuo mi se nikad nisu lepo integrisali sa glavnim zvučnicima. Računaj da poneseš risiver da čuješ za zvučnicima koje kupuješ, a ako budeš zadovoljan tamo, sem ako je sobica duplo manja od tvoje, to bi trebalo da bude to, manje više.

Link to comment
Share on other sites

Све то стоји али суроунд без центра и суба боље ни да не узима. Централни је најбитнији звучник суроунд система а ништа не може да замени суб са динамиком филма и правим ниским тоновима.

Link to comment
Share on other sites

Sve razumem sto se tice slusanja samog sistema. Zanimaju me ove 2 serije koje su mi dostupne za kupovinu. Razlika osim u zvuku da li postoji u samom kvalitetu. ES90 ili 280 studio. Kao sto sam rekao, nazalost nema mnogo mogucnosti da se cuju ovakvi sistemi kod nas. Ostaje mi da cujem savet o kvalitetu ove dve serije ne racunajuci zvuk. Koju seriju bi vi kupili da vam neko nudi za isti novac? JBL ES90 ili JBL Studio 280 ? Sistem bi sluzio za muziku.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno trebalo bi postaviti linkove prema stranim sajtovima koji su specijalizovani za uporedjivanje raznih uredjaja u odredjenim cenovnim kategorijama. To bi trebalo zalepiti u vrh podforuma za početnike.

Stvarno je neverovatno da ljudi misle da ima ljudi u ovoj siromašnoj zemlji koji bi kupovali uredjaje od recimo 500 eura, po 5-10 komada svake godina, i onda ih tako iz čistog hobija prodavali polovne samo da bi doznali šta je najbolje medju njima. Treba staviti prst na čelo prvo.

Ništa lično prema samom autoru ove teme već je ovo načelno za sve početnike.

Link to comment
Share on other sites

Sto se sistema tice. I ako bi sluzio naivise za muziku, meni se svidja kada sam okruzen zvucnicima. Jasno mi je da su takvi uredjaji tesko dostupni kod nas. Zato pitam za vase misljenje sto se tice razlike es 90 i 280 studio. Nazalost nasao sam ih u Austriji i poslao bih drugara da ih kupi. Nisam u mogucnosti da ih cujem.

Link to comment
Share on other sites

5.1 ima smisla samo za koncerte i to je to. Za muziku je stereo - osim retkih SACD 5.1/5.0 ili DVD-Audio izdanja. U dobrom sistemu ce to i te kako imati prostornost.

Sto se konkretnih JBL zvucnika tice - nazalost, ocigledno niko od nas ih nije cuo, tako da ti nismo od direktne pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost ni ja nemam mogucnost da ih cujem. Imam varijantu dostupnu es 90 ili studio 280 pa sad da biram izmedju ovih 2 ili da trazim nesto drugo. Hvala svima.
Probaj naći na stranim sajtovima poređenja između ta dva sistema, to je izgleda najbolje što može u tvom slučaju...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...