Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

Ima veze jer je skretnica u digitalnom domenu. Ako radi subwoofer - radi se dodatna AD/DA konverzija. Bez subwoofer-a postoji mod koji samo propusta analogni signal. Na Yamaha-i je to "pure direct". Tako nesto se valjda zove i na Denon-u. Ali cak i tako, nisam siguran koliko se isplati ulaganje u tom smeru, jer su i preamp i amp sekcija tog Denon-a (i ne samo njega vec svih AVR-ova iz te klase) relativno slabe.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Dragan Penev said:

Šta znam... svaka polica za uređaje koju sam gledao na KP ili slično izađe prilično novca. 75 evra je po nivou. Nisam pametan... znam šta bih voleo, ali trenutno su neki drugi prioriteti pa ne mogu baš toliko da se isprsim. Ne pričamo ovde o 75 evra, već o X put 75, gde X može biti 3 ili 4.

Mislio sam da ti neko to pravi.I zvucnici,i komponente vole vise vazduha oko sebe ,a da ne pominjem koliko je lakse sa kablovima kad uredjajima mozes prici od nazad.Ovaj zatvoreni tip police pravi dosta los efekat po bass,prlja ga.Nisam imao na umu neku vrhunsku audio policu vec nesto sto majstor napravi za iste novce kao i ono sto si postovao.

Sve u svemu puno srece sa pravljenjem sistema,svidja mi se sto si otvorenog uma i prihvatas dosta sugestija kolega pa je i moja je u dobroj nameri.Video sam neke Apolo otvorene police koje se lako iskopiraju uz pomoc dobrog majstora...a da ne kosta bubreg

Link to comment
Share on other sites

@Delija, oba Denona imaju pure direct mode. I AVR i BlueRay plejer. Naravno, kad to aktiviram, onda sub ne radi. Ali se onda dosta gubi na jačini zvuka i mora da se pojačava AVR baš dosta, a onda se greje i nema smisla to koristiti. Jeste low level AVR, ali je bolje od ničega što smo imali do skoro. :)))))

Znači da se ne upuštam u priču DAC? 

@sondek

Imaš taj link ka tim policama da vidim? Ta polica mora da izdrži sve uređaje plus centralni na njoj. Bez leđa, ne znam koliko bi bila stabilna. 

Takođe, ima li smisla dizati ovakvu policu na šiljke i podloške? 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dragan Penev said:

 

 

 

I još jedna stvar: da li bi podizanjem police (bilo ove koju imam, bilo nove koja bi bila niža) na šiljke i podloške dobio nešto? Takođe, u tom slučaju onda i centralni koji bi staja na toj polici mora da ide na šiljke takođe?

Eto, pomozite! :)

 

Za policu ne treba. Za centralni zvucnik treba. Da ga odvoji od police. Da ne zvoni polica. Stavi sta je najjeftinije.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Dragan Penev said:

@Delija, oba Denona imaju pure direct mode. I AVR i BlueRay plejer. Naravno, kad to aktiviram, onda sub ne radi. Ali se onda dosta gubi na jačini zvuka i mora da se pojačava AVR baš dosta, a onda se greje i nema smisla to koristiti. Jeste low level AVR, ali je bolje od ničega što smo imali do skoro. :)))))

Znači da se ne upuštam u priču DAC? 

Nije to los AVR, nego jednostavno treba znati sta ocekivati od njega. Ne treba ti eksterni DAC. Jos uvek :)

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Dragan Penev said:

 

@sondek

Imaš taj link ka tim policama da vidim? Ta polica mora da izdrži sve uređaje plus centralni na njoj. Bez leđa, ne znam koliko bi bila stabilna. 

Takođe, ima li smisla dizati ovakvu policu na šiljke i podloške? 

http://www.apollohifi.co.uk/p/apollo-storm-10-solid-oak   

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ideja. 

TV ne pomeram, samo niža polica. 

Opcija fiksiranja KEF za zid ispod TV je i meni pala na pamet. Videćemo. 

Jeftinija opcija, IKEA, sa dodatkom šljaka 6mm prečnika. Proverio sam, IKEA nogari su sa 6 mm navojima.

Skuplja opcija, pravljenje ovakve police. S tim što bih je onda skratio po širini malo, nekoliko cm. 

IMG_20200305_153306_copy_800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inace Ikea lack je bas faljen stocic za hifi.Video sam da je lik napravio hifi policu tako.sto je skracivao noge ikea lack kofi tejblu i ugradivao spajkove za svaki nivo i samo zalepio podloske za zvucnike na svaku policu...baš lepo izgleda i jefinije nema

Zvucnik zaista skloni sa police,drma on i sa bilo kakvim siljcima ,podlogama...

 

Link to comment
Share on other sites

Слободно стави централни звучник на полицу, само подлошке испод њега које ће га одвојити (гумене, силиконске, спајкови). Звучник нагнут према висини главе на месту седења. Ионако се сече те најниже фреквенције иду на суб(ове).

Link to comment
Share on other sites

Opcija tri... Da skratim postojeću policu po visini. Samo skinemo gornju ploču, zasečemo ove tri vertikalne i ubacimo tiplove ponovo za vezu sa gornjom pločom. Možda je to najbezbolnije, treba da mi dođe neki majstor za neku komodu za terasu pa ću ga pitati da li postoji opcija da ovo uradimo. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Dragan Penev said:

Pa zvučnik je već sada u polici koja drži sistem. Nemam drugu opciju sada. Bušenje zida dodatno otpada. 

Pojasni mi tačku 2.

Verovatnije je da će biti loša nego pristojna, a za bolje od toga potrebna je luda sreća.

Ukoliko krećeš u eksperiment, neka bude jeftin. Možda treba da naglasim da podloga utiče na zvuk nesrazmerno očekivanjima.

Link to comment
Share on other sites

Subliminalne poruke razumem jer ih ima dosta u industriji u kojoj radim.

Da ne okolišamo previše, čovek pravi dobre audio police. Turbo daj sliku neke svoje i napiši zašto takve trebaju. Ja inače nisam vlasnik njegove police, da ne bude....

Jel bila neka tema ovde o policama?

Link to comment
Share on other sites

Nisu te police pogodne za ovaj tip sistema i sobe,tako da nije marketing.Ja sam mu trazio upravo takvu širu,da zamenim postojecu kakva bi i ovde odgovarala pa nije voljan da odstupi od svog dizajna.Nisam jedini,ne pravi jednostavno covek prema zeljama kupca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...