Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

16 minutes ago, Father said:

Pita čovek šta da stavi. Ovo je stvar za ceo život ... ili bar do nečeg boljeg u budućnosti. :rolleyes: Probao sam svašta i ima jeftinijih rešenja, ali su često ili ružna ili neefikasna ili nešto poprave, a nešto pokvare ...

Zato sam i napisao da je odluka individualna i neobavezna i pitanje je samo koliko se za uloženo dobija i da li to opravdava ulaganje.

Apsolutno se slažem sa tobom. Stvar za ceo život, od nečega smo krenuli jer nam okolnosti nisu dale kao što rekoh na početku opisa sistema na temi. Znam da nije idealno, čak ni pozicija, ali jednostavno zbog male dece ne mogu da stavim centralni zvučnik na samu policu. Neće oni to da diraju, ali znate kako je sa decom, to se nikad ne zna. Da ne zateknem olovku ubodenu u zvučnik.

Sa druge strane razmišljao sam o ovome što @Delija kaže, ali modifikacija bi bila da se stavi polica za komponente i na nju gore centralni. To bi bilo uže po dimenzijama, znači širine 60 cm jer onda centalno lepo staje na gornji deo, a komponente se uklapaju dole.

@Father jesam iz Beograda. Kuglager stopice mi se nekako estetski više dopadaju a i čine mi se stabilnije. Ako ništa drugo bar za woofer. Pusti mi message pa da se eventualno dogovorimo oko testiranja i cene za ove delove.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Dragan Penev said:

... jesam iz Beograda. Kuglager stopice mi se nekako estetski više dopadaju a i čine mi se stabilnije. Ako ništa drugo bar za woofer. Pusti mi message pa da se eventualno dogovorimo oko testiranja i cene za ove delove.

Ok, na vezi smo ... :cheers

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Dragan Penev said:

...ali jednostavno zbog male dece ne mogu da stavim centralni zvučnik na samu policu. Neće oni to da diraju, ali znate kako je sa decom, to se nikad ne zna. Da ne zateknem olovku ubodenu u zvučnik.

Zasto je rizicnije da bude na polici od lokacije gde je sada?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Delija said:

Zasto je rizicnije da bude na polici od lokacije gde je sada?

Pa na primer da se ne desi da nekome padne na pamet da vozi autiće po zvučniku. :)

btw.. moram da premerim koliko bih morao podići TV, pa da vidim da li se tu uklapam trenutno. Visina centralnog je 18 cm, a razlika između police i TV je 5 cm. Treba mi tu znači još 11 cm... moram da vidim nosače za TV da li imaju opciju da ih podignem,

Link to comment
Share on other sites

@ delija

Tako je.

Ima slucajeva gde su ljudi tako postavljali, bar sam vidjao na netu. Doduse ja nisam probavao . Mora on sam da odluci.

Svojevremeno kad sam  stavio  Height zvucnike( nisam ti ni pricao) nisam bio odusevljen, i skinuo sam i nosace i zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Sada gledam fotografiju. I pala mi je ideja. Lepo skratis policu. Stavis centralni da bude tacno ispod TV-a. U cm.  Ujedno to ako radis, pregradis i police dole za uredjaje. Izmeris 2x, 1x seces i bice odlicno. Nije veliki posao.

Donji red nije ti bitan, koliko vidim.

Link to comment
Share on other sites

@father,

Svarno si expert. :)

Ja bih tako probao, ako nece da prepravlja policu.  Ja sam svoje stalke vise puta sekao, vario i farbao...kada su mi padale ideje na pamet.

Moj komsija , sto mi to sve radi, samo me pita. Opet si nesto novo smislio? :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, nesone said:

Moj komsija , sto mi to sve radi, samo me pita. Opet si nesto novo smislio? :)

3 sati ranije, Father said:

a konačni ishod je stvar spremnosti koliko se ko želi baviti ovim ili onim.

Da quotujem sa prethodne strane kao odgovor. ;)

Za 5.1, 7.1 nisam ni blizu poznavaoca a kamoli expert, nego uočih razliku u visini i mogućnost da se zakrene na dole, pa rekoh vas dvojca ćete znati. Uvek može neko da pridrži za probu.... ono ko sa antenama ranije pred utakmice :P

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Father said:

Da quotujem sa prethodne strane kao odgovor. ;)

Za 5.1, 7.1 nisam ni blizu poznavaoca a kamoli expert, nego uočih razliku u visini i mogućnost da se zakrene na dole, pa rekoh vas dvojca ćete znati. Uvek može neko da pridrži za probu.... ono ko sa antenama ranije pred utakmice :P

Bravo!!! Ovo je sjajna ideja! znači stalak, tj nosač za centralni iznad TV. Naravno, probati prvo kako će da zvuči. Dvojica jakih a ne mnogo pametnih da drže (ja ću biti jedan), a treći da sluša.

Razradiću ideju, samo da vidim za postavljanje na zid ako se ovo ispostavi kao dobra ideja.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, nesone said:

Naravno. Odlicno kazes. Probe mora da postoje, bez njih nema nista. A o antenama ima da ti pricam kada dodjes. Stize prolece uskoro. :)

Već znam da "Dinar" ne propustim ni za živu glavu, kada budem dolazio u Vršac, a posle gurmanluka eto mene na muzičkoj masaži, dok se lepša polovina i mljađarija šeta gradom ... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...