Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

@gvlada to me i plaši. To ne dolazi u obzir naravno. Bolesno je.

@vdzele radno mesto mi je na drugom kraju sobe, suprotno od mesta gde je Hifi sistem sa DAC.

Ma rešiću to, naći ću mesto drugom laptopu koji bi stajao blizu sistema i verovatno će to biti rešenje. 

Kupovina 7 metara IC kabla nije izvodljivo nikako. A za 7 metara usb nisam siguran da će raditi kako treba. Jedino da probam,ako neko ima na zajam. 

Link to comment
Share on other sites

Kolega je kupovao neke kineske zajebancije gde laptop i pojačalo komuniciraju preko nekog sendera i risivera. Neko ovde sigurno zna koja je oprema u pitanju.

Samo to nije audiofilija,  već tako. Potrošačko. Ubija se smisao kupovine DAC jer se ovde puno gubi u takvoj opremi.

Link to comment
Share on other sites

@garson ma ne mrzi mene da šetam tih 7 metara.  Tu nema 7 metara, vazdušnom linijom je 4. To je najmanji problem. Imam čak i rezervni laptop, može on bliže da ide. Nego, sedim, radim za laptopom, sluša mi se nešto... Kliknem pustim i ćao. Nema cimanja, nema ustajanja. Naravno, da me pogrešno ne shvatite, jednostavno je kutak takav da bi nam pasovalo da laptop sa kojeg puštamo muziku bude baš tu, na 7 metara od DAC. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Ovaj, Raspberry-Pi i Volumio? To je fazon ... 30-40 EUR za 3B+? Ima Roon endpoint, ima npr. plugin direktno za Radio Paradise... ?

 Uzeh pre neki dan Allo Dac sa foruma, sat vremena posla - radi. Svira radi, svira i Tidal uz malu doplatu... Najskuplji deo celog streaming sistema je interkonekt kabl od 1m (Stoji mi neko vreme.... ali je kosta, ako se secam, 80 ili 100 EUR nov).

 Prednost u odnosu na kablove od 7-10m je sto ne mozes da ih zgazis, cimnes, ostetis.... Kutijica malena, stavi se svuda, imas izbor kutija kakve volis....

Link to comment
Share on other sites

OK, vidim da neki nisu shvatili srž mog pitanja, svako priča ono što mu se prohte. Moj sistem je takav kakav je, hvala svima na savetima i idejama. 

Konkretno samo mislio da pitam za kombinaciju USB i IC kabla, koja je opcija bolja. Ljuba je bio konkretan, hvala mu. Sve ostalo je budževina, kupovina dodatnih čuda koja ne dolazi u obzir. 

Svako iznosi neke svoje ideje koje puno odstupaju od rešenja koje je meni prihvatljivo. 

Neću vas zamarati više, javiću vam koje rešenje sam odabrao. 

 

Link to comment
Share on other sites

7m interkonekta je puno ukoliko nije balansirana veza.Da je za sbb ruter ili tjuner ili neku drugu zadnju rupu na svirali ok ,ali ne i za glavni izvor zvuka.Nisam siguran kako je sa USB, ali koax nije problem sa vecom duzinom, iz licnog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Thecoki said:

Ja koristim 4m USB od PC-a do DAC-a, sve radi bez problema... 

AudioQuest Pearl preporuka

Јесте.

Али чак и АудиоКвест не ради USB каблове дуже од 5 метара.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...