Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

19 sati ranije, Dragan Penev said:

Stigla nova spravica za igru. 

Aiyima Tube T3 preamp. Naručen direktno na sajtu, stiglo iz Holandije za meseca dana. 

Free delivery, carina ništa. 52 dolara. 

Povezao kao preamp za gramofon. Sasvim lepo i korektno. 

Inače, kupljeno po no preporuci gospodina koji radi RAAL ribone. Čovek koristi to već neko vreme u svom veoma ozbiljnom sistemu. 

20210412_213941_copy_800x600.jpg

20210412_213946_copy_800x600_1.jpg

20210412_161658_copy_600x800_1.jpg

Da li ste imali priliku da  poredite sa drugim slicnog cenovnog ranga.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Došlo je do malih, velikih izmena u sistemu.

Tangenti su otišli, stigla je zamena u vidu Elipson Facet 14F i pojačala Atoll IN100 Signature.

Uzeo sam na test strimer/DAC Atoll MS120 koji će verovatno zameniti ostatak sistema.

Kao što ste već videli, ostatak uređaja ide u prodaju, kompletna polica i sadržaj se menja.

Nisam stigao ništa da sredim još, eto samo da javim da se sistem menja.

image.thumb.jpeg.9da5a90e10aa65c7b8c19850a5779776.jpegimage.thumb.jpeg.ffdad2d285e73edbdd691405999c7186.jpeg

 

20230528_123638692_iOS.jpg

Link to comment
Share on other sites

francuska veza...po onome što se može pročitati okolo to je onako civilizovan zvuk, bar što se tiče zvučnika...btw, otkrio si mi još jednog domaćeg hifi dilera za koga nisam ni znao da postoji...zanimljiv izbor brendova...bacih inače pogled na lampaška pojačala i tamo stoji jedna cena, a kad se uđe u opširnije stoji druga daleko veća, to bi mogli malo da srede na sajtu...

 

a nemoguće da strimer nemaju u boji pojačala 😀 ili uzimaj silver pojačalo ako ima...

Link to comment
Share on other sites

@Dragan Penev

Tako se to radi! Bice nesto od tebe! Sve pohvale.:listen Lepo sve izgleda. Vidim da R spkr, ne moze zbog vrata da se izvuce.

Verujem da je zbog velicine stana, sobe itd. Mora da se prilagodjavas.

Utiske, kada imas vremena.

Ti si napredavao na forumu najvise, koliko sam ja pratio. Svaka cast!

Samo napred!

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Parton said:

francuska veza...po onome što se može pročitati okolo to je onako civilizovan zvuk, bar što se tiče zvučnika...btw, otkrio si mi još jednog domaćeg hifi dilera za koga nisam ni znao da postoji...zanimljiv izbor brendova...bacih inače pogled na lampaška pojačala i tamo stoji jedna cena, a kad se uđe u opširnije stoji druga daleko veća, to bi mogli malo da srede na sajtu...

Te različite cene odnose se na različite modele.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima!

Ukratko:

1. Polica se menja, ide u desno TV jer ima još mesta.

2. Sa leve strane vrata od ormara su klizna, nije problem.

3. Desna vrata ne postoje, smo je ostao štok. Tako da i to nije problem.

4. Sivi strimer je uzet samo na probu na par dana, sutra vraćam. Dogovaram kupovinu crnog, naravno.

5. U nadi da će se sve ostalo prodati, oslobađam komplet policu i sklanjam je i tu će doći nešto pravljeno po meri.

Za ostalo pitajte šta vas zanima, napredak je ogroman u odnosu na prethodni setup.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ima mogućnost dodavanja DAC modula. Ali obzirom da hoću da smanjim broj uređaja, razmišljam o Atoll MS120 strimeru jer on radi sav posao koji meni treba.

U tom slučaju mi ne treba ni Node ni Earmen Traddutto. Denon više ne koristim, centralni takođe. Praktično bih ostao samo na 2 Atoll uređaja.

Videćemo. Svaki predlog dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam, sećanje te ne vara. 💪

Ali sve to otišlo prošle godine. Nismo se pronašli u tim vodama.

Ovo je super rešenje za nas. Samo još da vidim da rešim prodaju tekućih uređaja i uzmem jedan strimer/DAC i to je to.

Inače Atoll IN100 Signature radi sjajno. Dosta snage daje zvučnicima i najlepše se čuje kad pojačaš malo jače pa sedneš na terasu uz kaficu. 😂

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno koristim Node zajedno sa Earmen Traddutto DAC.

Atoll nudi 2 u 1 rešenje jer mu je DAC takođe odličan. Vrlo brz i dobar softver i lako za upotrebu kao i Node.

Razlika je možda u nijansama na strani kombinacije Node-Earmen ali je rešenje jednostavnije. Ako koristiš samo Node sa svojim integrisanim DAC, Atoll ga bije za 2 klase.

Link to comment
Share on other sites

Ima. Ali ta opcija mi nikako ne igra jer želim da se oslobodim uređaja i da imam jedan uređaj. A ne mogu da kupujem nešto a da ne prodam tekuće.

Probao sam i tu kombinaciju, zvuči super ali u tom slučaju moraš malo jače da odvrneš pojačalo jer Atoll MS120 tada ne može da radi kao preamp.

Sve ima svoj plus i minus.

Link to comment
Share on other sites

Ima li Atoll neki obični 2V fiksni izlaz, trebalo bi izbegavati funkciju preampa ako ide na integralac, integralac već ima svoj preamp...

Trebalo bi ga koristiti u pure source modu, ovako ima jedan nepotreban gain stage i jednu nepotrebnu atenuaciju, filozofija pojačaj signal da bi ga još više utišao u sledećem stepenu...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Dragan Penev said:

Zato što tako može da radi

Može da rad je jer dac sa preamp funkcijom. Da li ima mogućnost da radi kao izvor samo?

Ako nema ovu mogućnost (što je malo verovatno) onda bi bolji izbor bio pojačalo snage povezano na taj dak. 

Dvostruko pojačanje u predpojačavačkom delu se ne upotrebljava sem ako je u pitanju gramofonsko predpojačalao. A od njega si brzo odustao prema onom što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...