Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

@Dragan Penev

Polozaj gramofona me podesca na onaj vic kada desetar kaze vojnicima da nabroje sve sto leti. Pa ovi krenu sa avion, ptica, raketa...dok jedan ne odvali krokodil! Desetar ljut vikne: ko je bre to rekao? Ti na kraju vrste, istupi dva koraka i kazi odakle ti to palo na pamet da krokodil leti. Ovaj jadan i zbunjen kaze: pa tako sam cuo, juce su mi rekli... Mankoja ti bre to budala rekla??? Vojnim odgovara: gospodin pukovnik je to rekao. A destar ce: tacno je, krokodil leti ali nisko, nisko!

E tako i tvoj gramofon, stavi neku tebi omiljenu plocu i ima da leti, nisko doduse, ali ima da leti!

Link to comment
Share on other sites

@ivanp, u pravu si. Crv je proradio, zato smo rešili da porodično uletimo u priču vinila. Kao što sam pre toga uzeo DAC, sad nas je privuklo malo da kao hobi imamo i gramofon.

Sve će to da legne, treba malo vremena ali i prostora. Da nam je samo malo širi ovaj zid, ne bih razmišljao o polici za uređaje... Ovako moramo da malo kombinujemo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pitanje, momci... 

Moj Denon AVR X2400h ima preout za Zone 2, tačka 10 na sajtu dole. 

http://manuals.denon.com/AVRX2400H/EU/EN/GFNFSYedpbextw.php

A dodatno objašnjenje za Zone 2 je ovde:

http://manuals.denon.com/AVRX2400H/EU/EN/GFNFSYtmyicciu.php#SEHFMLlyvhfizg

Ono što mi nije jasno, ako neko ovo može da razume.... Ako povežem pojačalo na Zone 2 preout pa na pojačalo stavim floorstand zvučnike, da li to znači da ako odaberem zone 2 kao amp assign, mogu preko pojačala da slušam muziku? Ali u tom slučaju, floor zvučnici mi ne bi radili za druge stvari kao na primer za gledanje filmova ili tv. 

Ideja mi je bila da dodam pojačalo na AVR i da ga iskoristim za slušanje stereo muzike. 

Link to comment
Share on other sites

Uhh, to se radi sa AVR koji ima preout izlaze. Imao sam dva komata. Pa sa preout frontova povežeš na direkt ulaz za izlazno pojačalo integralca. Uhhh al sam ga smutio.:huh: Ali tako sam ja radio, a sve da ne bi gomilao zvučnike u sobi. Znači frontovi su na pojačalu i normalno služe za slušanje muzike preko DAC a isl. Pojačalo i AVR su uključeni kad se puštaju filmovi sa višekanalnim zvukom.......................

Na tvoje pitanje u vezi zone 2 ne znam odgovor.:huh:

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi se javlja da to kod filmskog višekanalnog materijala nije moguće, ali nisam siguran. Morao bi da ima klasične preout izlaze za front kanale, barem. Kao kroz maglu se nešto sećam nekih Marantza koji su imali preout samo za frontove.

Pre nekoliko meseci sam konačno odustao od 5.1 zvuka kod kuće. Ukapirao sam da besomučno gledam dva filma i kao uživam u ...........................

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...