Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

Ко то схвати, престаје да буде роб уређаја и опреме и почиње да ужива, не у звуку, већ музици.

Zar je to stvarno toliko tesko?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Status update: vraćeni su IC kablovi. Test je pokazao da sa dužinom od 8 metara ipak ima osetne razlike u kvalitetu signala koji Dac šalje na AVR. 

Na sreću, DAC koji imam ume lepo da obradi signal sa USB tako da kombinacija USB kabla bilo koje dužine ne dovodi do promene kvaliteta na izlazu. 

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Laptop je udaljen od DAC nekih 7 metara. Pokušao sam sa IC kablom, radi ali su gubici ipak značajni. 

Varijanta je USB kabl ili bliže laptop prema dac uređaju. Duži usb mi igra jer laptop se nalazi na mestu gde radim trenutno. Dac ima samo usb c ulaz, nema ništa drugo, ali je i pravljen da radi samo tako. 

Link to comment
Share on other sites

Znači dobro sam razumeo, i upravo zbog toga sam ti dao predlog (nije konstatacija) za rešavanje postojećeg problema i kupovinom pomenutog konvertera umesto kupovine gomile kablova čija bi cena mogla da premaši cenu samog dac-a. Moj predlog nema smisla u slučaju da u sistemu imaš bolji dac od tog Nad-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Probao sam danas da vežem zvučnike na bi amp varijantu. 

Skinuo sam džampere sa zvučnika, povezao dodatni par kablova na njih i nakačio na AVR na surround back L/R, prema uputstvu za AVR 2400h. 

Namestio sam amp assing na Bi amp, prema slici. 

Ali je zvuk katastrofa, izgubio se ceo opseg niskih frekvencija.

Imate neki savet? 

Screenshot_20200629_134547_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...