Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

Малтене било који хифи струјни кабл. Било је тема на форуму. Направите неки или купите са огласа.

Ја сам, осим хдми и оптичких, направио све каблове које користим.

За летву је увек згодније да има иец, проба се други кабл, различите дебљине, геометрије, дужине.

Иначе, просафе има добар квалитет самих летви а лично користим бакарне.

Link to comment
Share on other sites

Ima onih koji imaju stav da strujni kablovi doprinose boljitku kao i svaki drugi kabal.

Ima i onih koji u to ne veruju, ili su pak oni koji su čuli razlike pa im je to nedoljno da bi ulagali u iste.

Najbolje je da sam čuješ pa prema svom nahodjenju.

Meni obični strujni kablovi imaju suv zvuk, malu i pljosnatu scenu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dragan Penev said:

Samo mi objasnite šta fali ovom kablu? 

Apsolutno nista.

1 sat ranije, džonibigud said:

Ostruže visoke, uguši srednje,  niskotonsko područje omlitavi.  To je kabl za peglu. :)

Ja sam cuo da lapp sece sve izmedju 16Hz i 20kHz pa se nista ni ne cuje kad je taj kabl u sistemu.

A cuo sam i za ljude koji u peglu ugradjuju iec, te stavljaju audiofilske kablove, navodno pegla sama "pegla" tada.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, džonibigud said:

Ostruže visoke, uguši srednje,  niskotonsko područje omlitavi.  To je kabl za peglu. :)

Kada se na tom kablu ukine unutrašnja čica za zemlju (zeleno-žuta), obmota spolja druga, recimo obična silikonska žica od 4mm2 i stave kršteni konektori više kategorije, recimo IEGO bakarni, to onda radi izvanredno,  ide par kategorija gore, zvuči svakako samo ne onako kao je navedeno za stok varijantu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, garson said:

Svakako bih voleo da cujem naucno objasnjenje za tu konstataciju, ako uopste postoji.

Lapp ti je kao  losa riba,za kojom se svi okrecu na ulici, jer je obukla providnu majicu.

^Struka nema objasnjenje

Zavrsava se posao sa oba slucaja...:D

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, pričamo o kućnoj varijanti, niža srednja klasa AVR, zvučnici kakvi su takvi su... 

Siguran sam da je bolji od Kineza koje sam imao. A naravno verujem da je za prosečnu upotrebu ovo sasvim ok. 

Neka se završi na ovome, da ne tupimo više. 

Prema nekim razmišljanjima koja ovde vidim, onda treba da oštemujemo zidove i da sve kablove koji dolaze od EDB zamenimo. Pričamo o budžet varijanti, ne o opremi vrednoj više desetina hiljada evra. 

Hvala svima na savetima i predlozima, mislim da nema potrebe da ovo prerasta u neku ironiju i sarkazam. 

Kablovi su kupljeni, kao što rekoh bolji od buvljačkih. Lepo urađeno, pedantno, bez greške. I, nećete verovati, radi sve kako treba, svira muzika i čuje se. Čak i TV radi, evo upravo gledamo, ima i sliku a i ton.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...