Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

Бриши прашину сваког дана око уређаја. Где год да подигнеш нападаће а шта је ружније од хифи компоненти и звучника као посутих брашном? Ко тврди да нема прашине код њега, нека купи јачу  диоптрију. :)

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Dragan Penev said:

E sad... da li da AVR ostane dole? Lakše mi je ako ga izvčalim zbog kablova, ne moram da brinem ako ga spuštam sa police da ne padne.

 

 

AVR uvek sto nize. Ako se greje dosta,  ventilatore na njega. Koji izvlace topli vazduh.

I poslusaj sta ti Vlada kaze. On je perfekcionista za te stvari. Jaci i od mene. Svaki dan brise uredjaje.

Pohvale za drugara  Vladu.

Link to comment
Share on other sites

Pa to sam i ja mislio, s tim što ću pomeriti SBB i ruter levo, a da sa desne strane ostanu samo Denoni. ne greje se mnogo AVR, ali zna da bude topao, pa ću mu obezbediti dosta prostora dole. Za prašinu ćemo lako, brisanje redovno.

Btw... stigao mi danas FX Audio 6 DAC. Probao sam ga sa slušalicama, videću danas da ga spojim na AVR

viber_image_2020-03-26_09-06-00.jpg

viber_image_2020-03-26_09-06-06.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хехе, прашина поред нарушавања естетике може кроз прорезе напада на компоненте и временом направи "изолациони" слој који не дозвољава одавање вишка топлоте. Наравно, у питању су године али прође време...

Најбоље је са полица нема никакве стране или макар не предњу и бочне. Најхладније јесте при поду те је најбоље ставити уређаје који се греју што ниже.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je razlika u temperaturi između poda i visine od 80cm iznad poda nebitna za uređaje. Svakako treba zadovoljiti prvenstveno funkcionalnu praktičnost u upotrebi, zatim obezbediti dovoljno prostora za disipaciju prekomerne toplote ako se uređaj greje i konačno jednostavno održavanje u koje spada brisanje prašine i HiFi higijena (npr. čišćenje RCA ili zvučničkih konektora).

Link to comment
Share on other sites

Искрено подни звучници деф требају даље од зида али гледајући фотку твог система требају бити и шире један од другог.

Централни је најбоље да буде на истој удаљености од тебе као и предњи али авр то решава корекцијом звука.

Какве су шансе да замениш полицу за неку без бочних зидова?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...