Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

2 sati ranije, Dragan Penev said:

Pa kako se meni ne ponudi neka polica, nego sve neke cifre od 250, 300, 400 evra? 

U međuvremenu, poigraj se ozbiljnije pozicioniranjem zvučnika. Izvuci ih 1-1,5m, skupi, razmakni, zakreni , otvori. Ne da tako ostane nego da naučiš. Sve ostalo je, ipak, manje bitno. I ne radi nestrpljivo.

Link to comment
Share on other sites

Neke vrhunske hifi police su kombinacija metal ili drvo/staklo.Mana,Sound Oganisation,Naim fraim,Townshend... Ali kako ti je Turbo rekao nema tu nista napamet.Dizajn svake od njih je bio stvar pojedinacnog projekta i mehanickih resenja,izbora materijala etc...

Jedan vrlo zanimljiv primer http://www.townshendaudio.com/hi-fi-home-cinema-equipment-vibration-isolation/hi-fi-home-cinema-vibration-isolation-equipment-stand-rack/

Jos zanimljiviji je je Mana kult

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče polica... u pregovorima sam sa Božom, napravićemo nešto.

Da se vratim priči u vez DAC. Da mi preporučite neki DAC koji bih koristio za vezu laptop-slušalice i takođe da mogu sa laptopa da puštam preko RCA na AVR. Slušao bih u stereo pure direct mode. Ne nešto što košta 300 evra i više.

Gledao sam Schiit Mode i Khadas.

Takođe, nađoh neki ESI Udj6 ali nisam siguran kako on radi.

Eto, mala pomoć sa vaše strane.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

Da i ima opciju pozadi da se izabere varijabilni izlaz, što će reći može se preko pota regulisati jačina izlaza kao na predpojačalu.

Taj varijabilni bolje zaboraviti.Probao sam to kod njihovog jos boljeg daca i tu opciju nebi trebalo uzimati u obzir.Preamp je preamp ,a ovo je hevi djuti...naslo se kao opcija,samo za neku nuzdu,neki manji sistemcic sa akt.zvucnicima i sl.Za bilo sta ozbiljnije fiksni izlaz u preamp (ili integralac) pa vozi.

Osim ove opcije sve najbolje za Ifi.

Link to comment
Share on other sites

Moj brat je to kupio iz Madjarske,sa njihovom garancijom.U medjuvremenu je bilo tekstova u hifiles tako da  bi trebalo da postoji nas distributer.Uvek postoji mogucnost da se poruci online,samo tu realno racunas da prave garancije nema.Ima, ali je zbog shippinga,carine i sl. neisplativa.Na amazonu je 129usd,ali je samo shipping 46usd...pa carina i pdv...sve u svemu bolje bi bilo da ima distributera.Nisam uspeo da pronadjem da li i ko radi Ifi.Dobar je brend,cerka firma vrlo ozbiljnog proizvodjaca, cudi me ako ga niko ne distribuira.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U međuvremenu... dok ovo ne prođe, stopirano je sve oko izrade police.

Ono što me sada zanima je: na OneDrive imam dosta FLAC muzike. Da ne bih skidao to sa mreže na HDD, imam aplikaciju Sonca na windows 10 koja radi steraming online.

Da li je dovoljno da za sada priručno uzmem vezu USB-USB (laptop-AVR) i da tako puštam, dok ne stigne neki manji DAC?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...