Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

6 minuta ranije, Dragan Penev said:

Drugari, šta mislite da li pomeriti ove zvučnike malo od zida? Malo kuburim sa prostorom, pa sam limitiran.

I još jedna stvar... ne znam, moraću da pogledam kad dođem kući, na čemu tačno stoji woofer. Da li njega staviti na podloške?

Polica ima onaj filc na dnu, tu nemam neku drugu opciju.

On 13.2.2020. at 11:35, Dragan Penev said:

IMG_20200201_135555.jpg

Zvučnike u svakom slučaju izbaci tako da prednja ploča izađe ispred police bar 2-3cm, sve će biti dosta bolje.

Woofer, koliko vidim ima neke prečke na kojima stoji i ne verujem da je neka sreća za rezonance.

Tangent_evo_E8_sub_hvid.w610.h610.fill.j

Inače, izvor je prva karika gde se zvuk kvari, ako nije dobro odvojen od podloge i upija vibracije od nje i iz vazduha. Postavljanje AVR-a na neko rešenje u tom smislu će doneti vrlo uočljiv pomak. Dalje odvajanje zvučnika (koji su u tvom slučaju već fabrički na šiljcima) i woofera adekvatnim rešenjima će kompletan zvuk podići na znatno viši nivo.

Naravno, ove dalje radnje ulaze u dodatno bavljenje i nisu obavezne, ali su svakako neophodne da se omogući maksimum hardvera i ožičenja u trenutnom setup-u. Sa dobrim tretmanom vibracija daleko je sistem osetljiviji na dalja ulaganja u ožičenje ili zamenu komponenti, promenu police ....

Svaka karika ima smisla za ulaganje i dalji razvoj, samo je individualni odnos i doživljaj prema tim temama prepreka da se u njih uđe. Sve je u igri i posledično je povezano, a konačni ishod je stvar spremnosti koliko se ko želi baviti ovim ili onim.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Dragan Penev said:

Drugari, šta mislite da li pomeriti ove zvučnike malo od zida? Malo kuburim sa prostorom, pa sam limitiran.

I još jedna stvar... ne znam, moraću da pogledam kad dođem kući, na čemu tačno stoji woofer. Da li njega staviti na podloške?

Polica ima onaj filc na dnu, tu nemam neku drugu opciju.

Zvucnici moraju da disu. Znaci moras da ih odvojis od zida. Moji su od zadnjeg  odvojeni nekih 80cm.

Sto se tice podloska za sub, ja sam kod mene menjao originalne uz SVS(2kom) i majstor mi je napravio od izuzetno tvrde gume. Za mali novac.

https://www.svsound.com/products/soundpath-subwoofer-isolation-system

Slicne ovima sto prodaju u USA.

Bas iz subova je mnogo bolji.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je situacija sa rasporedom ovakva. AVR je skroz dole. Iznad je Denon DBT 1713UD blueray. Da li staviti nešto i ispod njihovih nogica za izolaciju? 

Što se tiče woofera, poslaću sliku danas. Nešto nisam siguran da on ima ove dve prečke, ovo je slika za EVO8. Moj je EVO 10, ali ću u svakom slučaju proveriti. 

Centralni je tu gde je, njega i da hoću nema pomeranja. 

IMG_20200226_212936.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

8 minuta ranije, Dragan Penev said:

Trenutno je situacija sa rasporedom ovakva. AVR je skroz dole. Iznad je Denon DBT 1713UD blueray. Da li staviti nešto i ispod njihovih nogica za izolaciju? 

Moj predlog je proba sa kuglager stopicama ili šiljcima. Ako si u BGD mogu da ti donesem jedan dan na probu... Takođe bi mogli dobro da se pokažu i ispod woofera. Svakako dok se ne proba i ne čuje nema ništa od priče.

1172679330_JEGER02.thumb.jpg.23bd29e112b9decaf2ac94a0d6acd1ba.jpg

IMG_20180824_215111.thumb.jpg.34c576bb2ba2acd0602f95b5df8e6238.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pita čovek šta da stavi. Ovo je stvar za ceo život ... ili bar do nečeg boljeg u budućnosti. :rolleyes: Probao sam svašta i ima jeftinijih rešenja, ali su često ili ružna ili neefikasna ili nešto poprave, a nešto pokvare ...

Zato sam i napisao da je odluka individualna i neobavezna i pitanje je samo koliko se za uloženo dobija i da li to opravdava ulaganje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...