Jump to content


Hi-Fi sistem - Dragan Penev


Dragan Penev

Recommended Posts

Evo da predstavim i naš porodični hi-fi sistem. Već duže vreme smo želeli da se ponovimo, ali sticajem okolnosti smo nekako uvek odlagali. Sad deca malo porasla, pa smo rešili prošle godine da zaokružimo ovu priču.

AV receiver: Denon AVR X2400h

Floorstand zvučnici: Tangent audio EVO E34 White Piano - https://tangent-audio.com/products/8-speakers/68-tangent-evo-e34-white-high-gloss-pair/

Woofer: Tanget audio EVO E10 White Piano - https://tangent-audio.com/products/19-subwoofer/77-tangent-evo-e8-sub-white/  - na slici je EVO8, ali je razlika minimalna.

Centralni zvučnik: KEF Q200 C White - https://tonmania.rs/index.php?rt=product/product&path=49_105&product_id=572

Kablovi: Rega, sa Nakamichi konektorima

Eto, to je ukratko... ako vas još nešto zanima, tu sam, pitajte.

 

P.S. Trenutno sam u potrazi za zvučnicima Tangent EVO E4, https://tangent-audio.com/products/8-speakers/74-tangent-evo-e4-white-high-gloss-pair/, pa ako neko zna da li to može da se nabavi kod nas, značilo bi mi.

IMG_20200201_135555.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Delija said:

Ako ti je cilj da kompletiras surround sistem, zadnji zvucnici nisu toliko bitni da budu upareni sa prednjim. Daleko bitniji je centralni.

Pa eto, centralni je ovaj KEF Q200 C. Odlično radi sa Tangent zvučnicima, ja sam zdaovoljan. Što se tiče zadnjih zvučnika, to je neko ulaganje možda za buduće dane. Trenuto gledam kako da dobijem još malo prostora u sobi, obzirom da nam nedostaje jedna soba (čitaj fali nam gde ćemo da gurnemo ormar). Ali ovo nije ništa hitno ni bitno... onako sam samo pitao.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zvukoljub said:

Na forumskim oglasima trenutno imaš odličnu Yamahu CD-N500, koja radi kao CD plejer, mrežni plejer, audio-plejer s USB skladišta, internet radio... Doduše ne guta DVD.

Video sam, ne igra mi. Značilo bi mi kad bi čitao i DVD. Mrežni plejer mi nije bitan jer preko Denon-a puštam sve što treba.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dragan Penev said:

E sad, još jedna stvar... imam golimu diskova, što original CD, što reaznih kako CD tako i DVD... žao mi da stoje tek tako, koristio bi ih malo. Neka preporuka za CD/DVD? U obzir dolazi i polovno.

Probaj da nađeš Pioneer DV300, DV393, DV600, DV696 sa minimalnom doradom dobri su i kao CD plejeri (coaxial out).

Ima tema o tome, mislim da je @Nixie o tome pisao.

Link to comment
Share on other sites

E sad, imam mali problem. Blueray je povezan sa AVR preko Hdmi kabla. Kad pustim isti fajl, na primer flac, ne čuje se isto. Tj. kad pustim direktno na AVR preko usb I kad pustim to isto preko BlueRay, moram da pojačan preko 45 da bi se čulo lepo. 

U setup za BlueRay nema ništa posebno nikakvo specijalno setovanje. 

Da li imate ideju? Ono što od izlaza na blueray ima su još samo dva RCA izlaza. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Dragan Penev said:

Blueray je povezan sa AVR preko Hdmi kabla.  .... kad pustim to isto preko BlueRay, moram da pojačan preko 45 da bi se čulo lepo. 

Treba proveriti, ako ima neko podešavanje za "Volume" na BR playeru. Kod mene na Oppo-u nema uticaja, ako se veže hdmi kablom na TV npr. Aktivna je regulacija glasnoće samo na TV-u.

Volume podešavanje bi trebalo samo da bude aktivno na ta dva analogna RCA izlaza.

Ipak proveri da li volume nivo ima negde podešavanje da bude aktivan i na hdmi izlazu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Delija said:

Pomesah sa temom o Yamaha-i RX-V2700 :)

Kolika je tacno razlika u glasnoci? 10-ak "podeoka"?

Pa oseti se prilično. Kad palim receiver, po default sam setovao da ide na 25. Deca gledaju crtani do 30 max. Kad pustim muziku lagano da svira, da ne opterećuje mnogo onda ide između 27 i 33 na primer. 45 je prilično jako kad se sluša nešto. videću, danas popodne ću da ga povežem na RCA pa ću probati, nema druge.

Link to comment
Share on other sites

Rešen problem, ako ga je uopšte i bilo. :)

Nije me mrzelo da odnesem plejer kod kuma, namestimo, probamo, sve šljaka kako treba i čuje se lepo i dovoljno glasno. Onda shvatim da treba da pogledam setovanja na Denon AVR i setim se... za svaki izlaz posebno ti možeš da setuješ sound mode i efekte koje želiš.

Namestim to na AVR i sada je sve super. Šljaka sve lepo, zadovoljni smo. :)

Eto, malo vas udavih sa ovim, ali o čemu bismo pa i pričali na ovom forumu. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Realno je smor na forumu ovih dana :)

Što smor, a onaj video sa gospođom kao "trojancem" meni bilo hit, kako je razbila podršku i uljudne komentare iz kruga pristojne Audiofilske zajednice. Još uvek sam u šoku kako je gospođa zakucala tačku na kraj videa ko ekser u nogu ...  Kakva iskrenost, retko se čuje pravo i iskreno mišljenje u datom trenutku. :order

Ovo ostalo jes malo uobičajno, kablići, kablovi i voodo oko toga...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...