Jump to content


Klub ljubitelja domaćih proizvodjača


NNN

Recommended Posts

Jedan od najboljih sistema koje sam slušao bio je kompletno sastavljen od domaćih komponenata (100% Made in Serbia) : strujni filteri, mono blokovi sa po dve 211 cevi, cevni preamp, j-fet single ended RIAA, gramofon i ručka, DAC, CD transport, zvučnici. Baš baš dobar zvuk. Kuriozitet je da je ovaj sistem  bio lociran u inostranstvu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Kod mene je sve domaćica, osim PC i DVD kao CD transport, to nema domaće.

Proizvođač sam ja. :D

To je,verujem i najlepše. Em čovek uživa dok ih pravi,em i kad ih koristi. Ja se ništa ne razumem u elektroniku a želja mi je bila da budem RTV mehaničar ( tako se to nekad zvalo ). Život me je poveo u nekom drugom smeru . Bavim se poslom koji obožavam i koji me ispunjava. Ipak,i sad mi se ponekad javi želja iz detinjstva ali mislim da je kasno. 

Možda malo i zbog toga toliko cenim i podržavam domaće konstruktore.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NNN said:

Idemoo...

Samo napred braco,evo nas za vama :D

NHF,ali ako vec zapocinjes temu ne radi se to jednom recenicom."kako nema?", posle jos jednim ovakvim postom "idemoooo",i to je to od pokretaca.Predlazem moderaciji da ostavi mogucnost pokretacu da edituje prvi post.Ako ne sa necim drugim,a ono barem nekim spiskom nasih sjajnih konstruktora koji nizu uspehe u svetu i kod nas i nekim makar minimalnim uvodom kako bi tema bila inspirativnija.Ovaj post moze da se obrise nakon toga...nije poziv na raspravu i reagovanje vec dobra namera da tema bude kvalitetnija od samog starta.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

Jedan od najboljih sistema koje sam slušao bio je kompletno sastavljen od domaćih komponenata (100% Made in Serbia) 

Ne iznenađuje me. Mi smo malobrojni kao narod ali imamo svest i znanje velikih. Nije ni čudo što je Tesla bio Srbin.

Šta mislite da je sad živ,pa da napravi barem neki preamp ?!

:D

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Ne iznenađuje me. Mi smo malobrojni kao narod ali imamo svest i znanje velikih. Nije ni čudo što je Tesla bio Srbin.

Šta mislite da je sad živ,pa da napravi barem neki preamp ?!

:D

Da ne preterujemo. Tema ima smisla ukoliko se navode originalni proizvodi domaćih konstruktora i kompanija koji svojim kvalitetom to zavređuju . Puko nabrajanje i sama činjenica da je nešto domaćeg porekla nemaju smisla. 

Podržavam ovo što je @sondek  prethodno napisao.

Link to comment
Share on other sites

Hehe ako se krene po azbucnom redu eto mog omiljenog na pocetku.

Acoustic Invader ..sa osnovnom idejom da od izvora preko preampa do snagasa bude full balansed tako povezan zvuci sjajno u zaista mnogo situacija,soba i sa raznim zvucnicima.Po meni mozda najbolje sa Martin Loganima,ali odlicno i sa Marten,sa SF i mnogim drugima gde je prosetao.Sa novim pojacalom u D klasi zaista bilo kako zahtevni zvucnici nisu problem.Moji omiljeni proizvodi su MM fono sekcija i fantasticni DAC.

Link to comment
Share on other sites

Pisao je @anubisgrau ranije na ovu temu. Posedovao je uređaje domaćih konstruktora i svakako dao doprinos njihovoj popularizaciji:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/5625-jel-vam-ovo-poznato/&do=findComment&comment=75915

Od onoga što sam bio u prilici da slušam i što verujem da su originalni proizvodi,  da se može izraditi više primeraka, smatram da ovi uređaji zavređuju u apsolutnom smislu da se pomenu i preporuče bilo gde u svetu:

NAT Single Ended pojačavači sa 211 cevima

Tatic 10Y SET

RAAL riboni

Dimovski strujni filter, DAC, RIAA

FTA strujni kabl

 

Link to comment
Share on other sites

Solaja Mirada EL84 Push Pull sa EL84 drajverkom i 6N6 naponskim pojacanjem... koncept potpuno van standarda za ovu klasu pojacivaca.

Sem ovoga jedan "pocetnicki" sistem sa cevima koji radi vrlo pristojno je kod mene.

Pointe Record gramofonski predpojacivac.

Pointe Sima EL84 PP amp.

B&M AP17 zvucnici domace proizvodnje.

Relativno skoro su ponudjeni domaci Audial Aya 4 digitalni konverteri u kit formi za vrlo pristojnu sumu.

Kad pogledam sta se sve proizvodi kod nas jedino sto nam fali je gramofonska zvucnica.

P.S.  Moje je licno misljenje da smo u klasi EL84 pojacivaca bolji od nekih stranih kompanija mada priznajem nisam slusao onaj mali Qaud.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...