Jump to content


Klub ljubitelja domaćih proizvodjača


NNN

Recommended Posts

On 12.2.2020. at 13:23, Nixie said:

Kod mene je sve domaćica, osim PC i DVD kao CD transport, to nema domaće.

Proizvođač sam ja. :D

Какав си цар :D

Модерацијо, етикетирајте га одмах са налепницом дистрибутер/произвођач ;)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Какав си цар :D

Ne car nego Mega Car, sa starim konstruktorskim manirima međusobne komunikacije i razmenom ideja i saznanja.

A Đape, i ti nisi škrt da podeliš koristan savet. Treba taj odnos održavati i družiti se što više. To je i najlepši deo tokom istraživanja neke ideje. Svako dopunjujući u okviru sopstvenih znanja i intereseovanja.

Međusobna razmena iskustava i utisaka, usput upoznajući zanimljive ljude, daje sve skupa, neprocenjivo i kvalitetno provedeno vreme.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Само нам још царице фале на форуму :P, поздрав DIYerima који производе за себе.

Гаји ли неко NAT у свом систему на овом форуму? 
Треба да ценимо то шта имамо, а изгледа нисмо ни свесни шта имамо.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ali mislim da je zanimljivije osvrnuti se na ex yu hi-fi, ima tu stvari samo treba razvrstati, Ei-niš je bio štancanje za široku potrošnju, pravi socijalistički audio, iskra je nešto počela sa zvučnicima ali ništa ozbiljno, oni su više radio uređaje pravili, čak sam video da su imali lampaške monoblokove, to bi voleo poslušati... Dok je riz krajem osamdesetih počeo da imitira zapad sa onim linijama

Link to comment
Share on other sites

Komunistički proizvodni sistem nije mogao da izbaci značajanija dostignuća u ovoj sferi (kao ni mnogim drugim) jer se sve utapalo u sivilo proseka, kupovinu stranih licenci ili celih proizvodnih linija za proizvode iz neke prethodne zastarele tehnološke generacije i slično. Ko je malo više od poželjnog virio iz gomile, oma je dobijao po ušima i bežao na zapad, ili je postavljan na neku rukovodeću poziciju, uz stan i dobru platu samo da ćuti i pliva sa gomilom. Slobodni preduzetnik je (odmah posle od države nezavisnog poljoprivrednika) bio najveći neprijatelj sistema. Zato je to i propalo kao koncept 🤣

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...