Jump to content


Impedansa zvucnika 4-8 ohm.


Lerlaufregler

Recommended Posts

41 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

DaniloR1, mnogo grešiš što se tiče ovih ljudi u tvojoj temi. Svi su prilično stručni i svi su pokušali da ti pomognu.

:cheers

Stručni neka pišu ali botovima ovde nije mesto.

Nixie - on se isčudjava kako u mom znanju koje imam nisam nikad video takve kutije što u prevodu znači: ( kako znaš to i to ako nisi do sada video takve kutije ) a zašto da ih vidim kad nikad nisam bio u kontaktu sa kućnom muzikom kao što sam i pisao.

A tek ovaj komentar što je po meni Bolesno što je napisao : zflazar gde mu je bio cilj da me ismejava i da me uporedjuje sa nekim koji je na ovom forumu verovatno bio neka sprdnja.  Pa zar tako pišu stručni ljudi. Dali je to Edukativan sadržaj ili vredjanje i ismejavanje. Ružić Slavoljub ti si u temu ušao da se malo družiš i sa dobrim namerama ali nemoj braniti one koji to ne zaslužuju jer po čemu su ti oni zaslužniji od mene? Dal treba da citiram šta su pisali?

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Ovde ima mnogo dobrih ljudi koji hoće i znaju da pomognu.

Evo jednog primera tog besmislenog obeležavanja 4-8oma. Ljudi premerili, impedansa se šeta otprilike od 4-16oma. Zašto onda nisu lepo napisali 4-16 oma, ili recimo uobičajeno bi bilo deklarisano kao 6 oma. Sve su to glupi trikovi za zbunjivanje kupaca koji uglavnom malo o tome znaju. Neko ko se bavi ozvučenjem morao bi to da zna, jer je ista stvar i sa zvučnicima za kola, a  tih podataka i snimljenih dijagrama impedansi ima koliko hoćeš na internetu. Ovim se isključujem trajno iz ove teme i svih budućih tema ovog člana foruma.

https://www.avhub.com.au/product-reviews/hi-fi/eltax-monitor-iii-bookshelf-loudspeakers-review-and-test-392528

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

 Neko ko se bavi ozvučenjem morao bi to da zna, jer je ista stvar i sa zvučnicima za kola, a  tih podataka i snimljenih dijagrama impedansi ima koliko hoćeš na internetu.

Znači ja sam u mojim kolima često menao muziku i drugima ugradjivao i sad ja moram da znam da postoje kućni zvucnici sa impedansom od 4-8 ohm jer ako ne znam saslužujem tvoje omaložavanje? Dali sam temu otvorio da me neko omalovažava?

Pa dokle više tvog glupog komentara- izvini ali moram sad tako pisati jer svo vreme teraš svoje i samo puštaš ploču ispočetka. Pa evo malo i ja da se čudim tobom i pravim cirkus a to je: kako ti to sve tako znaš a ne znaš da se prikladno ponašaš. Kako osoba kao ti do sada nije naučila kako se ponašati ako nekom hoće pomoći? Dal ti je lepo sada kad te neko osudjuje? Dali se sada lepo osećaš?

Link to comment
Share on other sites

Znači ja sam u mojim kolima često menao muziku i drugima ugradjivao i sad ja moram da znam da postoje kućni zvucnici sa impedansom od 4-8 ohm jer ako ne znam saslužujem tvoje omaložavanje? Dali sam temu otvorio da me neko omalovažava?
Pa dokle više tvog glupog komentara- izvini ali moram sad tako pisati jer svo vreme teraš svoje i samo puštaš ploču ispočetka. Pa evo malo i ja da se čudim tobom i pravim cirkus a to je: kako ti to sve tako znaš a ne znaš da se prikladno ponašaš. Kako osoba kao ti do sada nije naučila kako se ponašati ako nekom hoće pomoći? Dal ti je lepo sada kad te neko osudjuje? Dali se sada lepo osećaš?
Danilo, davno si prešao granicu dobrog ukusa. Mnogi ovde, uključujući i Nixie-a su pravili svoje uređaje i zvučnike, tako da znaju da drže šrafciger i da zavrnu šraf, da malo pretražiš forum video bi da je tako.
Zakačio si se kao pijan plota za 4-8 oma, rečeno ti je u više navrata da ih tretiraš kao 4 oma. Svaka tema se komentarima članova "razgrana" i to je za očekivati, ljudski i normalno, da si malo taktičniji, pustio bi da se grana i možda pokupio nešto korisnih informacija.
Niko od nas ovde nije na tvom platnom spisku da ga "usmeravaš" kako da odgovara na temu koju si postavio, to je na moderatorima i administratorima i zato oladi, da ne upotrebim neku grublju reč, i umiri svoju sujetu, ovakvim odnosom nećeš ništa postići korisno za sebe, a što se nas tiče, jednostavno ćemo te ignorisati ako tako nastaviš.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, somilenko said:

Danilo, davno si prešao granicu dobrog ukusa.
 

O de si Botino. Si sretan kad se uliziješ drugima? Umrećeš ti jer ko drugom jamu kopa sam u nju upada.

Kako te bre nije sramota Botino jedna da smrt spopminješ ovde? Osobe kao ti nemaju ni kučeta ni mačeta pa se kreću ulzavati drugima kao mače oko slanine kako bi bili primećeni.

Link to comment
Share on other sites

O de si Botino. Si sretan kad se uliziješ drugima? Umrećeš ti jer ko drugom jamu kopa sam u nju upada.
Kako te bre nije sramota Botino jedna da smrt spopminješ ovde?
Kakva smrt, kakva jama, pa ti ne znaš ni da čitaš, sada mi je jasno zašto te bune natpisi na zvučnicima... a kada smo kod toga, koja je definicija bota koju stalno spominješ?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo što se upravo ovde dešava se zove Forumski Smogovci, to je kad te neko krene vredjati njegopvim glupostima i ako mu se suprostaviš onda krene pisati sa još kojeg naloga kojih ima dupliranih i još povuče neke svoje članove da mu pripomognu da se izbavi iz svojih govan,a jer se davi a ponajviše piše jedna te ista osoba sa više naloga.

Link to comment
Share on other sites

somilenko Toliko si jadan da je to strašno- kad ste takvi kao ti pretvorili ovu temu u cirkus ajmo onda da taj cirkus dignemo na viši nivo. Ajde botino kreni još kenjati i lizati dupe drugima. Sad ni ja više neću birati reči!
Vidim jako si literarno nadaren i biraš reči sve vreme, u nedostatku argumenata, preći na vređanje protivnika...
Odo ja da se bavim nečim pametnim, očigledno si odveo ovu temu u nepovrat.
Pozdrav od mene i nadam se da ćeš uskoro porasti pa da možeš da dohvatiš zemlju nogama dok sediš na motoru, to će verovatno sa pubertetom krenuti.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, somilenko said:

Vidim jako si literarno nadaren i biraš reči sve vreme, u nedostatku argumenata, preći na vređanje protivnika...
Odo ja da se bavim nečim pametnim,

Derište jedno čime ti možeš pametno da se baviš i čime si ti nadaren sem što ližeš ovde dupe drugima ili ga ližeš sam sebi sa drugog dupliranog naloga pokušavajući da odbraniš tvoje sranj.e koje si ovde posejao. Ja sam taj koga ste izvredjali i ismejavali e sad se to vraća kao bumerang a pogotovo što si jedini koji je krenuo ovde sa pravim i velikim uvredama. Kako ko samnom tako ja sa njima.

Znam ja dobro da forumaši imaju dupliranih naloga pa kad nemaju više argumenata i kad nešto zeznu odmah krenu sa drugog naloga da napadaju ali onda ne biraju reči.

Link to comment
Share on other sites

Svako normalan čitajući komentare od početka će shvatiti kako pojedinci krenu vredjati, omaložavati i ismejavati bez ikakvih povoda i kako je samo njima to sve dozvoljeno i kako samo oni znaju praviti cirkus umesto da se kulturno ponašaju i pišu edukativan sadržaj i da se drže teme a umesto toga cilj im je da se uzdignu ponižavajući novog člana i izvlačiti ono najgore iz njega koje leži u svakom čoveku. A somilenko  je pravi primer onoga što sam sada napisao i koji se najniže spustio od svih mada sam ubedjen da je nalog dupliran i da piše osoba koja me je već bila vredjala. Administrator bi trebao uzeti metlu i sve te Botove i Gamadi počistiti pa čak i mene ako treba i celu ovu temu koja pravi veliku sramotu na ovome forumu!

Ja sam elektroiničar i moje znanje bi veoma koristilo ovom forumu ali ne pada mi na pamet da nekog ovde edukujem i pišem po temama kad vidim kakva se Gamad ovde nalazi mada čitajući po forumu vidim da ovde ima mnogo ali veoma mnogo više pametnih i kulturnih članova nego što ima gamadi koji se na prste mogu izbrojati tako da se ljudi pobunite da vam pojedinci ovde ne prave pometnju, mržnju itd.

A sad Gamad koju prozivam krenite gde ste stali-krenite idalje pucati po meni a u stvari govorite ko ste i šta ste!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, damic said:

image.png.944971ce257bd4f3d1001618012106cd.png

 Ovo cu da potpisem.

 @DaniloR1 dobija warning za vrlo neprimeren recnik. Takodje, Danilo, ako nastavis sa ovim boldovanjem i privlacenjem paznje dobices jos jedan, kao i ban na par dana. Dobio si jako puno pomoci, svi su se potrudili da ti pojasne sve i onda se ti vredjas jer te "ne postuju"? Offtopic je, za ovaj forum, vise nego u granicama normale. Dosta clanova se trudilo da s'tobom diskutuje pristojno, ti "vices" i otvoreno vredjas druge clanove.

 U skladu sa "novim nacinom uredjivanja" (vidi pravila), necu brisati postove, u nadi da ce clan iz ovoga izvuci pouku o svom ponasanju.... Ponavljam, nastavi ovako Danilo i eto drugog poena i banane. Poeni ne idu u beskonacno, procitaj pravila foruma.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, nkrgovic said:

 Ovo cu da potpisem.

 @DaniloR1 dobija warning za vrlo neprimeren recnik.

A oni koji su prvi počeli i pisali mnogo ozbiljnije uvrede po meni i koji su me izazvali i izvukli ono najgore iz mene njima nema sankcija??? Zar stariji članovi nebi trebali kao iskusni smirivati usijalu situaciju a ne da je još podpaljuju i dolivaju ulje na vatru koju su sami zapalili?? Zar ja treba da vas učim ponašanju?

To što se neko trudio da mi pomogne to ne opravdava da me neki članovi vredjaju jer koliko vidim oni imaju prava na to a ja nemam? Skoro sve uvrede na moj račun su koliko sad vidim Cenzurisane, to jest izbrisane i celi tekstovi izmenjeni.

Dali to znači da stariji članovi smeju zbog nekog njihovog hira da vredjaju nove jer im se može a mi novi da pognemo glave i da ćutimo kao mule jer vlada diktatura?

Evo samo jedan primer gde me Nixie svo vreme izdaleka gazio i podbadao u cilju da me ponizi a sebe uzdigne a kad sam mu se suprostavio onda napisao da više neće pisati i odma sa drugog svog lažnog naloga ili je zamolio nekog drugog pod imenom somilenko da me izvredja sa veoma ozbiljnim uvredama gde sam ja kao sav normalan čovek odreagovao a kad sam odreagovao on izbrisao svoje uvrede iz komentara. Dali je to pravda? Dali oni imaju prava da od ove teme prave cirkus a posle da cenzurišu svoje komentare?

Dali je  Nixie pisao sa drugog naloga ili je napumpao nekog svog: somilenka da piše bolesne i uvredljive komentare to mene ne zanima jer bitno je da su me napali uvredama koje su posle pobrisali i gde su pored uvreda i smrt za mene spominjali ako nisi znao što je veoma bolesno i garantujem da su mnogi to ovde pročitali i nisu odreagovali ali bitno je da reaguju na neku moju sitnu uvredu kad je u svoju odbranu napišem.

Link to comment
Share on other sites

 Postovi nisu brisani, niko od moderatora nije uklanjao postove, samo ti i dalje prozivas. Niko ti nije pretio i vredjao te, to sto ti je neko probao nesto da objasni nije uvreda. Ja sam vrlo pazljivo procitao sve i ne vidim ovde nista osim tvog jako loseg ponasanja.

 Ako za nedelju dana budes hteo lepse da se ponasas, mozes da nastavis ovde. Do tad si udaljen sa foruma, pa razmisljaj...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13.2.2020. at 22:55, nkrgovic said:

 Postovi nisu brisani, niko od moderatora nije uklanjao postove, samo ti i dalje prozivas.

Druže nemoj me praviti budalom, ovde izgleda ko god se pobuni za nešto odmah od njega naprave lažova i budalu.

Kao što sam ja posle svakog mog komentara proveravao teks koji sam napisao i kasnije ulazio na opciju EDIT da ga izmenim ako sam neku reč ili kvačicu zaboravio e tako su i ostali kasnije izmenuli svoje tekstove - to jest sami sebe cenzurisali da ti video nisi.

Zar stvarno misliš da bih ja ili neko drugi tako reagovao da su se oni koje prozivam ponašali barem malo normalno?

Pitaj samo somilenka   koje je reči pobrisao, gde je reč "UMRI" iz njegovog posta koje je uputio meni? Zar se tako obraća novim ili bilo kojim članovima? Onda ja podivljam kao i sav normalan svet nakon čega on uleće kod sebe da pobriše svoje pogane reči tako da posle kada dodje Moderator ili Administrator samo ja ostanem crna ovca zar ne?

Ali moram priznati da im je veoma dobar plan, uvrede i dobro me izvredjaju da bi me naterali da odreagujem i uzvratim uvredom i onda oni svoje uvrede obrišu da kada dodje Moderator oni ispadnu Sveci a ja Crna Ovca. Vikao nikad nisam jer se pisanjem svo vreme VELIKIM slovima smatra vikanjem a ne podebljana slova koja sam ja koristio i koja označavaju samo važniji deo komentara da bude uočljiviji.

Uvrede koje sam uputio njima su veoma malecne jer sam se uzdržavao da im kažem ono što su zaista zaslužili a oni su mene vredjali ničim izazvanim jer ako ja iznesem svoj stav da se ne slažem sa nekim to je moje ljudsko pravo i nije nikakav povod i ne daje nikome za pravo da me ovde vredja i proklinje kako ću umreti! A sada izvoli pa me opet banuj jer vidim da to radiš odlično čak i onda kad se neko samo pokuša odbraniti. Pozdrav za tebe i više neću pisati jer stvarno više nema smisla sobzirom da nov član ovde služi samo za gaženje i da niko ne stane na njegovu stranu.

Link to comment
Share on other sites

Da li ste svi Vi pomalo normalni? Šta je ovo, forum, mesto gde se razmenjuju mišljenja, ali ovo nije forum gde se donose neki važni zaključci, pitanja od značaja za život, pa stoga, ako nije problem, malo da svi spuste lopticu.

Imao sam i ja par nekih "negativnih" situacija sa starijim članovima, ali to nije razlog da se sa nekim raspravljam i svađam. Sa jedne strane, ako pišeš gluposti, ne možeš da očekuješ da ti neko ne odgovori na glupost. Sa druge strane, ako se nekome i ne dopada to što pišeš, može da preskoči.

Ja sam ovde ofrlje pregledao, ti ugrađuješ muziku u automobile, iz hobija se baviš hifijem i lepo ti je odgovoreno, da je pitanje malo složenije ali da generalno možeš da koristiš pojačalo koje je deklarisano za rad od 4 ohm... Šta se posle raspravljate, meni nije jasno, uostalom, knjigu u šake, pa polako, osnovi elektrotehnike, lemilicu u ruke, pravac radio klub i polako, za par godina, doći ćeš na neki nivo znanja gde će ti ovakva pitanja biti glupava. Zašto su neki netolerantni na glupa pitanja, to je druga stvar, možda kućno vaspitanje, možda godine, možda im žena nije dala sinoć ... u svakom slučaju, polako, nema potrebe za nervozom, bilo kakve vrste.

Uživaj u zvuku!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, banebg81 said:

ako nije problem, malo da svi spuste lopticu.

... a što su neki netolerantni na glupa pitanja, to je druga stvar, možda kućno vaspitanje, možda godine, možda im žena nije dala sinoć ...

Možda su loptice u pitanju? :cheers

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...