Jump to content


Analogni dan


Solajaaudio

Recommended Posts

 Ja sam isto bio zbunjen kad sam ovo video, doduse ne na ovom skupu nego inace. Mislim da je, ako dobro prepoznajem, ovo 4Point rucka. Ako je to to, onda je to vrlo cudna zverka, to je rucka od 11 inca, koja se postavlja na mesto rucke od 9.... Tako je moguce imati duzu rucku, na gramofonu standardnih dimenzija, sto nekad zna da bude ziva zgoda - jer ima gramofona koji ne primaju duze rucke od 9 inca, a eto neko hoce duzu....

 Ne ulazim u zvuk, nisam bio tamo, samo mi je bila zanimljiva rucka kao rucka.

Link to comment
Share on other sites

ajte me prosvetlite malo,jel to gramofonisanje krece nekim novim iteracijama?
kako se sve ovo gadja,jel to rucka od 12" ?...ako je rucka odlozena,u odlezistu,visi sekcija protivtega van kucista gramofona,dok svira LP,taj deo se pomera prema vani,jos vise i vise,ako bi je ispravio,da bude paralelno sa bocnom stranicom gramofona u odlezistu ,strci prednji deo,sa od dole nezasticenom zvucnicom,u slobodnom prostoru..u ovakvoj poziciji,postavljanje ploce,i skidanje iste je preskakanje prepona,preko rucke...msm,svak se dala za padanje u nesvest....(Scepina ona slika kad je gramofon uslikan skroz odgore)..kad se administracija smiluje,mozda uspem i postaviti sliku,koju sam iscrtao)
nije se ništa promenilo, taj drveni plint za Stabi R je predviđen za 9" ručku, ne za 4Point 11"

a može to i bez plinta:

7932069692faff27fef24882e2cf38de.jpg



Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Woland said:

nije se ništa promenilo, taj drveni plint za Stabi R je predviđen za 9" ručku, ne za 4Point 11"

a može to i bez plinta:

7932069692faff27fef24882e2cf38de.jpg


 

ma samo sledeci oktopod na trzistu kako vidim sad..verovatno se to gadja sa tehnikalijama oko 0 tacaka dobro,al da je tu tempirana bomba ukljucena za ostecenje zvucnice/rucke (i samog LP-a) zbog raznoraznih izbacaja,to je garant...

cheers

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, BrankoBin said:

To je pitanje za Kuzmu-konstruktora gramofona, koji je tako isporučio gramofon.

Ja nisam stručan za tu oblast, ali znam ko je Kuzma i kakav ugled uživa na svetskom tržištu, tako da sam siguran da sve njegovo ima i "zato i to", i cena od 12.000eur je sigurno opravdana.

nisam Kuzma a niste ni Vi. M e n i  lično vređa inteligenciju ovo rešenje sa ručkom izvan korisne površine plinth-a. Lično NIKAD ne bih napravio plinth izvan kog izlazi ručka pri upotrebi.

Ali shvatite to kao lično mišljenje i veoma dobronamernu kritiku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zflazar said:

nisam Kuzma a niste ni Vi. M e n i  lično vređa inteligenciju ovo rešenje sa ručkom izvan korisne površine plinth-a. Lično NIKAD ne bih napravio plinth izvan kog izlazi ručka pri upotrebi.

Ali shvatite to kao lično mišljenje i veoma dobronamernu kritiku.

Naravno,

Mnoga tehnička rešenja su se i meni naočigled učinila blesava i nesvrsishodna u mom poslu, al tek kad se udubim u problem i izradu,shvatim koliko su genijalna. Tako da sam uvek obazriv na neuobičajeno rešenje nečega.:wink:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, BrankoBin said:

Naravno,

Mnoga tehnička rešenja su se i meni naočigled učinila blesava i nesvrsishodna u mom poslu, al tek kad se udubim u problem i izradu,shvatim koliko su genijalna. Tako da sam uvek obazriv na neuobičajeno rešenje nečega.:wink:

Naravno.

Uvek i rado volim da me praksa uveri u suprotno.

;-)

Na žalost u mom poslu retko se mimoilaze nauka, tehnika i praktičnost.

A pošto mi je audio hobi, dozvoljavam s bi veliku dozu neozbiljnosti i blesavosti.

Ipak kao korisnik gramofona sa 12" ručicom i plinth-konceptom uzimam sebi za pravo da glasam za plinth veličine koja celo vreme drži sve delove ručice iznad svoje površine. Nije ništa drugo u pitanju samo moje iskustvo i lični ukus. Bez ikakve namere da oni budu merodavni ili još gore, nametnuti bilo kome.

Sa nestrpljenjem čekam prezentaciju Vaše Serbone u krštenom prostoru.

L.P.

zflazar

P.S. večerašnje iskustvo u clash-u moj TVC buffer v.s. AVC v.s. AVC+WOT preamp gde je bakarni AVC obrisao brodski pod sa ostalim preampima je još jedan dokaz šta bih propustio u ovom kratkom životu kad bih bio zatucan i isključiv kao u svojim 20-tim godinama. Sad, u 51. više ne mogu da dozvolim sebi taj luksuz.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sedimo u ULICI slusamo i uzivamo u klubskoj postavci hi fi opreme (cevno pretpojacalo Sinatra line, cevno pojacalo Sinatra select, Vestax gramofon i NN Acoustics zvvucnici i Solaja audio phono PH1). Pozivamo vas da nam se prikljucite u Subotu 29. 02. od 17h pa do kasno u noc, na neobavezno audiofilsko druzenje. Ponesite svoje test i omiljene ploce☺. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Solajaaudio said:

Upravo sedimo u ULICI slusamo i uzivamo u klubskoj postavci hi fi opreme (cevno pretpojacalo Sinatra line, cevno pojacalo Sinatra select, Vestax gramofon i NN Acoustics zvvucnici i Solaja audio phono PH1). Pozivamo vas da nam se prikljucite u Subotu 29. 02. od 17h pa do kasno u noc, na neobavezno audiofilsko druzenje. Ponesite svoje test i omiljene ploce☺. 

da li možemo poneti svoje omiljene Serbona zvučnike???

Nisam zavovornik teorija zavere ali ovako lako odustanje od BB dual concentric zvučnika i prešaltovanje na navedeni sistem mi baš-baš deluje sebično i ispaljivački 

Joj...

Link to comment
Share on other sites

On 26.2.2020. at 18:30, zflazar said:

da li možemo poneti svoje omiljene Serbona zvučnike???

Nisam zavovornik teorija zavere ali ovako lako odustanje od BB dual concentric zvučnika i prešaltovanje na navedeni sistem mi baš-baš deluje sebično i ispaljivački 

Joj...

Zvučnici su na raspolaganju... Uvek.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...