Jump to content


Analogni dan


Solajaaudio

Recommended Posts

Subota, 15.02.2020. Balkanska 13, bar "ULICA", 12-17h, predstavljanje Solaja Audio gramofonskog pretpojacala za MM zvucnicu PH1 u saradnji sa Hedonist Audio (strujni, zvucnicki i interkonekt kablovi http://hedonistaudio.com) i domacim proizvodjacem full range zvucnika SERBONA (https://wwwserviszvucnika.blogspot.com/2020/01/full-range-speaker-95-dual-concetrik-23.html?fbclid=IwAR3dEbGmuo7x7iP4nE-7hdKJghOWdTof431Cb9aad80NC88kPAYLXdQnPQM).

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, skrstic said:

Niste odabrali dobar vikend. Dosta ljudi će otići iz Beograda zbog produženog vikenda. Razmišljajte o još jednom danu.

Poziv posetiocima da napišu svoje utiske.

Možda zbog produženog vikenda neko i dođe u Beograd da čuje i vidi ponuđeno. 

A slažem se i za ono o još jednom danu i sa pozivom da oni koji budu posetili prezentaciju napišu utiske.

Svaka čast i sve najbolje Šolaji i njegovim saradnicima. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, skrstic said:

Niste odabrali dobar vikend. Dosta ljudi će otići iz Beograda zbog produženog vikenda. Razmišljajte o još jednom danu.

Poziv posetiocima da napišu svoje utiske.

Trebalo je da bude proslog vikenda ali je prostor bio zauzet. Za one koji ne budu mogli da dodje ovaj put gledacemo da ponovimo. Svirace gramofon Stabi R, sa 4Pointom i CAR 50. Imali smo informaciju da bi Franc Kuzma jako voleo da dodje u Beograd ali ga niko ne zove. Mi smo ga zvali da dodje u Beograd, ali na zalost ima obaveza u to vreme. Utvrdicemo termin kada je slobodan, pa cemo onda napraviti ponovo prezentaciju gde ce on biti gost.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Solajaaudio said:

 Svirace gramofon Stabi R, sa 4Pointom i CAR 50. Imali smo informaciju da bi Franc Kuzma jako voleo da dodje u Beograd ali ga niko ne zove. Mi smo ga zvali da dodje u Beograd, ali na zalost ima obaveza u to vreme. Utvrdicemo termin kada je slobodan, pa cemo onda napraviti ponovo prezentaciju gde ce on biti gost.

Sjajan izbor gramofona za prezentaciju fono sekcije,a i Serbona zvucnici su su dodatni izazov da se potegne put,pa evo poziva za jos nekog iz NS da se javne na PP.Ideja da se pozove Kuzma je sjajna.Nema gramofondžije u Srbiji koji posebno ne respektuje Kuzmu.Bice nam drago da ga vidimo kod nas. :cheers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo me Serbona podseća na Cube Audio Nenumphar. Svaka čast ljudima na entuzijazmu, znanju i umeću, a bogami trebalo je uložiti i vremena i truda i sredstava. Žao mi je što neću moći da prisustvujem prezentaciji i jedva čekam impresije ljudi koji će imati prilike da budu tamo.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da zvucnici rade lepo ali rado bih da ih cujem u malom prostoru.

Cini mi se muziika direktnija od klasicnih kutija.

Klub je zaista veliki, mnogo veci od velikih hotelskih soba, pa je muzika svirala jako glasno.

Usled toga na blizini od 3-3,5m visokotonac je malo jace radio a dalje na 6-7,m bas se rasipao usled velicine prostora, naime ima ga ali nije dum-dum tipa.  Uslovi su bili takvi, muzika glasna za 30-40 ljudi.   Kasnije je imam utisak to bilo korigovano, malo nizi nivo i moglo je da se slusa sa manje razdaljine.  Basa ima ali ne kao iz bas reflex kutije.

Dovoljno transparentni da se cuje produkcija, pa zavisno od nje se moze pomisliti da mozda malo fali basa ali nije tako.

Gramofon uglavnom nije radio iz nekih razloga, kad je proradio , pusten Dave Brubeck Take Five, odlicna reprodukcija.

Lep dan, sve u svemu.

 

Pola vremena sam proveo u razgovoru sa nekim a pola slusajuci muziku, pa ne mogu da iznesem analizu ali utisak je pozitivan.

 

Link to comment
Share on other sites

Drajver uzivo kad se pogleda izgleda bolje nego sto slike to docaravaju, kao da je izradjen u nekoj fabrici, profesionalno obavljen posao.

E sad ako neko zeli poredjenje, ne znam koliko je adekvatno ali meni se cini da Tannoy DC od 8", plasticne membrane, ne moze da radi ovako ( dobro ), kao ovaj domaci... dodushe jedino sto im je zajednicko je DC kocept.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Zaista velika steta sto smo jedna mnogobrojna, a pritom neorganizovana grupa hobista. Kad se trebaju organizovati ovakve prilike jako bi dobro dosao neki bolji prostor opremljen solidnom slusaonicom.Razmisljao sam o dolasku na ovu prezentaciju,pa sam to odlozio za drugu priliku koja je najavljena jer mi je vikend bio radni.Ostaje pitanje koliko se uopste moze i cuti nesto u punom kaficu,vise je to ipak prilika za druzenje, sto je takodje pozitivno.Neko udruzenje gradjana tipa audiofilski klub bi bila prava mera za ovoliki broj hobista,sa clanarinom koju bi smo svi mi koji se ovde okupljamo placali verujem bez problema,da se obezbedi najam nekog prostora plati uz naravno ucesce i izlagaca.Bilo je toga u proslosti.Nisam sklon organizovanju i uvek sa manjkom vremena, ovo je samo ideja nekom ko je sposoban da proba tako nesto da organizuje. Forum je dosta dobar,Scepa je napravio pravu stvar sa emisijom,berze funkcionisu dosta dobro mozda moze i da zaživi i jedan audio club,mislim da potencijalnog clanstva ima. Ima udruzenja koje sa 1000din godisnje clanarine opstaju godinama.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, u pravu si u jednoj stvari: bilo je toga nekada, krajem osamdesetih, i ponovo krajem devedesetih u Pinkiju, Zemun.

Nema šanse da to funkcioniše u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu! Nema šanse upravo zbog strukture i mentaliteta baš onih ljudi kojima je cela priča i namenjena. To je funkcionisalo na entuzijazmu par ljudi, ostali totalno nezainteresovani ili još gore negativno nastrojeni. Neće da plate članarinu, , neće da donesu uređaje, neće ovo neće ono... Jedino hoće da kritikuju ili bolje rečeno zanovetaju i guraju klipove u točkove onima koji se svojski trude. Podrška ditributera je bila solidna naročito Korato i nekih koji odavno ne postoje i zahvaljujući njima to je krajem devedesetih i preživljavalo.

Državu je naravno bolelo dupe šta radi jedna zanemarljivo mala grupa koja se bavi nekim čudnim hobijem, većini glasačkog tela totalno nerazumljivim, a još i slušaju neku čudnu muziku umesto turbo folka kao sav normalan svet. Sumnjivi su :ph34r:

A da bi  cela priča opstala, finansijski gledano, bilo je potrebno samo, od strane opštine ili neke druge institucije dobiti salu na dva sata svake druge nedelje! Ostalo se moglo obezbediti nekako. Iako je plaćanje članarine i ulaznica za nečlanove išlo jako teško. Kao da im oko vadiš, znam šta pričam, bio sam blagajnik jedno vreme. 

Danas dvadesetak i kusur godina sve je isto , samo još gore. Možda postoje neke nove varijante i mlađe snage voljne da se upuste u nešto ovako, sa entuzijazmom i menadžerskim sposobnostima da to bude finansijski samoodrživo, ne znam, vreme će pokazati ideja je uvek bila uzvišena a realizacija trnovita i mukotrpna...

Link to comment
Share on other sites

hajd' da i ja kažem koju reč.

Forum već sâm po sebi funkcioniše pod okriljem Ljubinog hajfaj-časopisa.

Zašto ne iskoristiti to okrilje kao polaznu tačku?

Časopis koji već pravi testove nekih uređaja mogao bi na primer 1x mesečno da ugovori prezentaciju tih uređaja u nekom krštenom prostoru za članove nazovimo to Hi Files kluba. Bile bi regularne članarine, lupam, 1000RSD/6 meseci koja bi pokrila troškove ovakvog poduhvata. U okviru klubskog druženja bi i ovakve prezentacije mogle da funkcionišu u boljem duhu po pitanju organizacije.

Ako vam to zvuči razumno, molio bih moderaciju da ovaj post i ova dva iznad mog posta premesti u posebnu temu.

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da se ovo ne pretvori u kidnapovanje teme,pa ako moderacija smatra da je OK nek se odvoji u posebnu sa idejom nekog Audio kluba na drugom mestu ... iako prepoznajem svaku Surokvl-jevu reč kao nazalost tačnu.Da ponovim jos jednom,iovakvo je druzenje koje povremeno organizuje Šolaja dobro,bolje nego da prilike nema, i rado cu doci za sledecu priliku kad eventualno  bude dosao i Kuzma. 

Link to comment
Share on other sites

Slične ideje su se spominjale i u razgovorima na samoj prezentaciji.

Mićun tu izlazi u susret max,koliko je on u mogućnosti,a zamisao je da se , na odpr.svaka 2 mes, organizuje slična prezentacija gde bi bilo omogućeno svim proizvođačima da gostuju kao izlagači, potpuno besplatno, dok organizatori prezenta izlažu i audio prezentuju svoje proizvode.

Na takav način se omogućuje i drugima da zakažu sopstvenu prezentaciju i organizaciju ,a kolege su tu da to tehnički i u svakom smislu podrže,a sve sa ciljem druženja i promocije ovog najlepšeg hobija.

Entuzijazam postoji,dobra volja isto, koliko će nas i audiofili u tome podržati...ostaje da se vidi ....vremenom bi to moglo i da zaživi kao Audio klub....

 

Samo onaj ko nije pokušao, nikad nije ni napravio ...moj je moto.

Link to comment
Share on other sites

Koristim priliku da se zahvalim svima koji su uveličali svojim prisustvom ovu našu skromnu promociju, a svojim utiscima doprineli da se poboljšamo, kako tehnički, tako i organizaciono.

Nadam se ponovnom okupljanju na nekoj prezentaciji uz bolju organizaciju i još boljim  utiscima ,a prevashodno dobrom druženju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...