Jump to content


Stalak, šiljci, podloške...za budget sistem?


goranb

Recommended Posts

Ispod gramofona stavi neku tesku podlogu i gramofon na njega sa svojim gumenim nozicama.Ispod nje mozes iskoristiti ove siljke.Za tesku podlogu probaj sto deblju viseslojnu sperploču.Čvrsta veza gramofona sa podlogom u vidu siljka mislim da je pogresna stvar.To samo pomaze da vibracije sa podloge dodju preko gramofona do igle.Najlakse probati kad stignu,kuckanjem u podlogu,kod dobrih subsasijskih gramofona nebi trebalo da se cuje nista.

Btw ja imam drvene siljke od hrasta koje je prodavao Russ Andrews ispod CD i Daca,ali nisam ih nikad skidao da bi cuo koji im je efekat.Hrast je dovoljno cvrst da se nisu zatupeli u ovih 10-tak godina ,a dobra strana im je sto ne grebu podlogu ni najmanje.Klize ko djavo po podlozi, pa dodatni oprez za gramofon treba.Ja ih samo zbog toga nikad nebi koristio. 

Link to comment
Share on other sites

Za gramofon, najjače je kutija sa peskom a na pesku plivajuća ploča pa na njoj gramofon. Ispod toga svega može šta god hoćeš, nema nikakvog uticaja.
Zanimljivo je, a ustvari krajnje logično, da se isto tako prave i stolovi za vrlo precizne laboratorijske vage na kojima se meri do pete decimale grama. Džaba platiš vagu par hiljada evra, ako je postaviš na običan sto preko treće~četvrte decimale nije pouzdano merenje.
Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Aibo said:

Zanimljivo je, a ustvari krajnje logično, da se isto tako prave i stolovi za vrlo precizne laboratorijske vage na kojima se meri do pete decimale grama. Džaba platiš vagu par hiljada evra, ako je postaviš na običan sto preko treće~četvrte decimale nije pouzdano merenje.

Minus-K? :)

https://www.minusk.com/content/applications_vibration_isolation_systems/audio_reproduction_turntables_vibration_isolation_platforms.html

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Aibo said:

Nisam se sa njima sretao. Mi smo inače u servisu imali jednu varijantu domaće izrade - betonski sto sa kutijom za pesak i nekom kamenom pločom na pesku - radilo je posao super, samo je belaj kad treba da se pomeri. :)

Ах извини! Нисам схватио да причаш баш о варијанти кутије са песком.

Minus-K су платформе које сам видео током студија приликом студиских посета за изолацију електрон микроскопа. Тек су задњих година почели примењивати за аудиофилске потребе.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Stigle podloške za zvučnike, carbon fiber 10mm debljina 40mm prečnik.  Čekam čelične šiljke da ih uvrnem u stalke. Na Black Friday 26$ za 8kom. ako ništa ne radi barem je lepo. Samo da nađem one drvene kockice u Lindi da uporedim sa ovim. 

https://www.ebay.com/itm/203145457785

A čeka se još ovo da sve kompletiram:

https://www.ebay.com/itm/224683695836?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

10x40.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...